9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

GLOSA: Zdražení cigaret

Od příštího roku se bude ve dvou krocích zvyšovat spotřební daň z tabáku a cigaret. Kupodivu se však v Česku opět jednou nebude měřit všem stejně. Ministerští úředníci sice připravili nový zákon o zdražení kuřiva tak, aby daň postihla všechny výrobce spravedlivě, ale kvůli osobnímu zásahu ministra financí došlo potichu ke změně tohoto zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 3.10.2012 11:34

Opět střílíte vedle pane Roučku

Z Vaší poznámky o nízké elasticitě poptávky po cigaretách je zřejmé, že jste si vědom toho, že zvyšování ceny cigaret nemá nic společného s bojem proti kouření, že je to jen cynický způsob jak vytáhnout peníze z lidí onemocnělých závislostí na nikotinu (vytvořenou i na základě genetické dispozice) a to bez ohledu na to, že jim nezbudou peníze na zdravou stravu a jejich takto vyvolaná zvyšující se úmrtnost je pak "zelenými inkvizitory" (jejichž nenávistný útok proti kuřákům začal v sedmdesátých letech absurdním tvrzením, že "pasivní kouření je nebezpečnější než kouření aktivní") vydávána za důkaz jejich "svatosti" jejich poslání.

Jejich fanatická netolerantnost je hlavní příčinou toho, že z kuřáků byly vytvořeni občané druhé kategorie a to přesto, že zdanění cigaret přináší do státního rozpočtu třikrát víc prostředků, než stojí nemoci související s kouřením, zatímco na všech ostatních škodlivých "jevech" stát (společnost) prodělává.