26.11.2020 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

GLOSA: Kalousek vs. realita

Schodek bude letos nižší. V šetření se však nesmí polevit. Takto hodnotil ministr financí Kalousek dosavadní průběh roku. Prakticky den poté byla publikována zpráva opírající se o statistické údaje hovořící o dosažení ¾ z plánované celoroční výše schodku státního rozpočtu již v květnu. Slovy čísel jsme nyní již v mínusu 79 mld. Kč.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Dobrota 5.6.2012 13:45

Článek je hloupý

Autor článku buď cíleně klame, protože zamlčuje zásadní skutečnost (a tím vyvozuje domnělou neschopnost ministra vybrat meziročně na dph tolik kolik si zavázal), nebo tomu nerozumí. Negativně se meziročně projevil vysoký výběr inkasa DPH v květnu 2011, ta byla způsobena novelou zákona o DPH (platná od 1.4.2011), dle které mohli plátci DPH nárokovat odpočet až ve zdaňovacím období, ve kterém měli k dispozici daňový doklad. Tím se v květnu 2011 abnormálně zvýšilo inkaso DPH, což opticky způsobuje meziroční pokles oproti květnu 2012. Tento vliv bude v dalších měsících překonán.

I. Malypetr 5.6.2012 22:00

Re: Článek

Článek mi hloupý nepřipadá.Pouze shrnuje smutná fakta.Kalousek je vůl a berní úřad neschopnej.Prostě,státní dluh stále roste za tiché účasti všech teoretických ekonomů a médií.

F. Dobrota 6.6.2012 14:00

Re: Článek

Názor na Kalouska Vám neberu, stejně jako přesvědčení o neschopnosti daňové správy, která pravidelně vybírá 99,8% vyměřených daní. Článek Vám hloupý nepřipadá, protože stejně jako autor ignorujete skutečnost, která způsobila kritizovaný rozdíl v inkasu DPH. Autor by udělal lépe, kdyby vyčkal do konce roku a nekomentoval měsíční pokladní plnění, které má složité konsekvence. btw dluh roste, ale deficit klesá. Kdyby klesal rychleji (a Kalousek by to věřte dokázal), musely by se snižovat důchody, dramaticky omezit investiční výdaje státu apod. Jsem pro.