Diskuse
EVROPA: Glasgow ukázal stupiditu bruselského tažení
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
F14r33a13n87t89i32š49e12k 75H77a93v59a54l49a
Kdo z těch mudrců bude v 2050 mezi žívími? Mohou klidně schválit, že v roce 2050 budou létat pečení holuby do úst a vyjde to na stejno.
P95a88v61e61l 24S57u42r92a
Jen houšť a více takových stupidit, aby to konečně i těm největším zabedněncům začalo docházet !!
P16a11v19e28l 75R33a78d34a
Stupiditu opakovaně předvádí právě Souček. Ta je totiž o důsledcích opakování dříve relativně úspěšného jednání (využít energii pálením uhlí a rozptylovat externality...) podle dříve odzkoušeného schématu - ale dál jen prostým okopírováním na už odlišné a dokonce stále více se měnící podmínky.
Stupidně-totalitně praktikovali komunisti budování těžkého průmyslu... k studeno-válečnickému tažení proti kapitalismu. Za železnou oponou se to dělo víceméně naopak ale přeci jen s vyšším inovačním potenciálem který posléze rozhodl.
Ani s nedávné historie se ale Souček zřejmě nepoučil - ale to jednoduše/stupidně uvažujícím zřejmě doposud nevadí.
F29r89a19n18t68i10š14e53k 69Z81r51c30e90k
Habemus premieram! No, pěkné to bylo, ta prosklená jmenovací kadibudka, ale víc asi udělat nedalo. Takže křesťané mají advent, češi premiéra a pražané první sníh. Gloriam in excelsis Deo.
F33r77a69n94t15i16š85e25k 42Z45r96c17e52k
Sorry, blbě jsem odmáčkl příspěvek. To patřilo jinam.
J44i63ř21í 28K88o95u14k
3 chladné zimy po sobě a mají po oteplování.
J17i58ř28í 19K28o74u95k
Když se šeptem povídá, že 20-30% všech vypěstovaných potravin se vyhazuje už ve velkoprodejnách, tak by se taky mohlo vypočítat, kolik zbytečných emisí se kvůli tomu spotřebuje
J84i18ř90í 42Z15i21k11a
Jediná jistota při stále se množící populací nejchudších zemí, degradaci životního prostředí odpadem a vyčerpání zdrojů je neodvratná katastrofa. Všechny tyhle rádoby užitečné snahy jsou marné. Politici dávno neslouží lidu své země ale nadnárodním korporacím k stále větším ziskům jsou hlavní příčinou, proč se nedaří žádný z vršících se globálních problémů lidstva vyřešit. "Humánně" odstranit 5 miliard lidí nelze a přitom ty zbylé 2 miliardy by byly tak tak akorát k trvale udržitelnému životu bez narůstajícího decficitu zdrojů a odpadů... Takže co s tím ?
P82a32v48e33l 70R27a91d18a
Pane Ziko zásadní problém není primárně v množící se populaci nejchudších zemí i když opravdu může být posléze navýšen tím, že tato populace má před sebou jen neudržitelný vzor spotřeby tzv rozvinutých zemí.
Tedy zemí které prakticky všechny už dlouhá desetiletí předvádějí zbytku světa život na narůstající ekologický dluh. Vše bez toho, že by alespon ti nejsilnější a nejvlivnější co už nejvíce zkonzumovali na svůj vývoj dokázali technologicky (jak si kdekdo sliboval) jednoznačně navodit UDRŽITELNOST. Zásadní problém tkví už v energetice která celé století v dominanci vykazuje pokles efektivity. Roste jej nejí masivnost a při produkci nerecyklvatelností všeho druhu.
Lékem by mohla sice být společnost nerůstu založená na nejnovějším poznání vědy a technologiích (G.D. cílí takvý ideál) ale všechny ekonomiky jsou kontraprodktivně systémově závislé na růstu a poměřování hodnot přes makroekonomicky nekryté peníze. Bankovnictví umí žít jen s kladného úroku a bez bankovnictví neumí žít systém.
Směrovat společnost přes takto pokřivenou ekonomickou optiku je jako řídit civilizační dopravu ve stále více nepřehledném terénu při jízdě dopředu jen podle zpětného zrcátka - tedy systémem pokus... omyl... krach.
M86i54r21o11s26l64a49v 41P51i91v54o25d82a
Cituji z textu článku: "... Jestli je skutečně potřeba srazit produkci oxidu uhličitého z lidské činnosti na nulu do roku 2050, což tvrdí EU, je po Glasgowě definitivně jasné, že nic takového se konat nebude. ..."
Parafrázuji: Jestli je skutečně potřeba srazit produkci oxidu uhličitého z lidské činnosti na nulu do roku 2050, což tvrdí EU, je po Glasgowě definitivně jasné, že bez radikální inovace, jakou by byla například funkční jaderná fúze, se ten požadovaný limit CO2, v existujícím rozhádaném prostředí, velmi pravděpodobně nesplní.
Konsekvence: Aby lidstvo přesunulo svoji aktivitu na ony odvážné inovace (viz například přistání Američanů na Měsíci již v roce 1969), a vyřešilo například jadernou fúzi, bude zřejmě třeba vyhubit ekonomy 19. století, i reprezentanty uhlářské loby (kteří zde intenzivně publikují - na blogu údajného sci-fi spisovatele).
V73a59ň59u75r39a 19P11e17t50r
Mýlíte se, bude třeba vyhubit 90% humanoidů a zbylé uzavřít na jejich katedrách, aby svými bláboly neovlivňovali ekonomiku!
J13a91r94o50s60l41a71v 94N27o78v22á98k
2100x24x365x0,92x2000=33 848 640 000 Kč, tolik by utržil ČEZ pokud by dne 10.4.2014 nezrušilo vedení ČEZ tendr a dnes by již byly bloky ETE34 v provozu, cena EE okolo 2000,-Kč/MWh, ale lze očekávat i ceny BL vyšší 3000Kč/MWh již by ČEZ utržil 50 772 960 000 Kč, do 10 mld.Kč budou provozní náklady JE ETE34,....profinancovat stavbu za 250 md.Kč by šlo i jaderným dluhopisem pro F.O.
P71a73v97e27l 58R40a45d75a
Minimálně násobně jste podhodnotil/odhadl i součastné stavební náklady.
I kdyby se vlni začalo stavět tak prvá pozitiva s dodávek by se projevvia nejdříve za desetiletí a za tu dobu by se poměry v prostředí nejspíše zásadně proměnily. Dluhopisy by tak nejspíše nebyly jinak splatitelné jak celostátním bankrotem.
Daleko efektivnější cestou s problému by bylo hned ted začít produkovat sofistikovanější produkty typu léčivo na pandemii ... a odstavení energeticky náročné spotřeby/výroby.
P49e49t59r 95K28o18p72e87c56k40ý
" Nevyhnutelným údělem EU
je krach
, jediné co je nejisté, je výše škod." Margareth Thatcher
V84a61ň58u80r78a 65P40e11t62r
Připomínám, že Timmermans chtěl do Evropy importovat 660 milionů černochů ze subsaharské Afriky...
V41á97c32l51a67v 83P48a86v70e30l97k36a
Viděli jste někdy rozhovor s Timermansem ? Hrozně rád bych věděl jak ten člověk uvažuje !
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz