26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

EU: „Nemocná žena“ Evropy

Jestli mají být státy v EU ekonomicky silné, aby mohla být ekonomicky silná i celá EU, je k tomu nezbytně nutný dostatek levné energií ve dne v noci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 25.2.2024 9:27

Ale prosímvás, tohle je jen putinovská propaganda. Neumějí vyrobit ani budík, tak kde by vzali AWACS.

J. Kostelanský 24.2.2024 5:55

Když mně už citujete, tak prosím úplně, nevytrhávejte myšlenky z kontextu. Mezitím, co jste napsal vy a já, je podstatný rozdíl:

"Rusko se spokojí s východní a jižní části Ukrajiny, kde žijí ruskojazyční občané Ukrajiny nakloněni Rusku."

(Pokud ten rozdíl nejste schopen cítit, je mi to líto a nic s tím nenadělám. Ale celý svět se skládá ze samých maličkostí.)

Jsou tou současně ty oblasti, vůči kterým ukrajinský režim po puči v roce 2014 postupoval nejtvrději. Jeden z prvních zákonů byl zákaz ruštiny coby úředního jazyka. Byly to oblasti, kde ukrajinští nacisté nejvíce útočili na rusky mluvící Ukrajince - to upálení 40 Rusů (doteď nevyšetřeno a zameteno pod koberec) se odehrálo právě v Oděse. A byly to východní oblasti Ukrajiny, které v letech 2014 - 2022 nejvíce trpěly ostřelováním ukrajinské armády a terorem příslušníků AZOV-u. Únosy a vraždy rusky mluvících Ukrajinců těmito nácky byly běžnou součástí života v této části Ukrajiny. Rovněž ostřelování civilních měst ukrajinskou armádou, jenž si za 8 let vyžádalo na 14 000 obětí, z toho 3 000 dětí. Byl to ten samý postup, jaký Ukrajinci teď používajú v Belgorodu. Proč posílají rakety a granáty na civilní objekty, kde nejsou žádné vojenské objekty? Teď již mají HIMARS-y, takže dovedou přesně zasáhnout lidi stojící u pekárny, anebo zasáhnout školské hřiště. Před válkou tyhle západní "hračičky" neměli, tak civily na Donbasu zabíjeli nepřesnými raketami Točka.

Ukrajinci v letech 2014 - 2022 měli na východě jediný cíl - vyhnat z oblasti co nejvíce rusky mluvících Ukrajinců a uvolněná místa zaplnit Ukrajinci ze západní Ukrajiny. Vzpomene si teď ještě někdo, že v týdnech a měsících těsně před začátkem války (dnes jsou to přesně 2 roky) odešlo z Donbasu kvůli obavám o své životy na 600 tisíc lidí, zejména do Ruska?

J. Kostelanský 24.2.2024 5:55

Jaký asi mají tito lidé vztah k Ukrajině? A jaký k Rusku? Rusové záměrně - na rozdíl od Ukrajinců - nikdy nebombardují civilní cíle. Pokud lidé nepracují ve vojenských objektech, tak se i v této části země mohou cítit relativně bezpečně. Největší ohrožení života paradoxné přichází ze strany Ukrajiny - od odvodových komisařů. Dobrovolně již za oligarchy a korupcí prohnitou Ukrajinu nechce již nikdo bojovat, tak muže odvádějí na frontu doslovně jako dobytek. Aby ne, když ti "odvedenci" vědí, že jdou na téměř jistou smrt.

Obraz Ukrajiny a rusky mluvících Ukrajinců na jihu a východě Ukrajiny je výrazně jiný než jak je předkládán západní a ukrajinskou propagandou.

J. Lukavsky 24.2.2024 9:31

"upálení 40 Rusů (doteď nevyšetřeno a zameteno pod koberec) se odehrálo právě v Oděse." no to si Rus podstatně pomohl že? dneska jich umírá 20x tolik každý den. No a kam jinam by Rus měl odejít z Ukrajiny kam se nacpal kdysi za Stalina, a kde ho nemají rádi nežli domů, domů, do Moskvy. J.L. end

J. Kočvar 24.2.2024 14:07

"Zákaz ruštiny" představoval zrušení Janukovyčova zákona z roku 2012.

Lidé v Oděse nebyli upáleni. Upálen byl Jan Hus. Lidé v Oděse uhořeli při požáru, který vypukl na závěr pouliční bitvy zahájené proruskými extremisty. Je docela dobře možné, že tu budovu zapálili sami proruští extremisté, kteří z ní prokazatelně házeli zápalné láhve na proukrajinské spoluobčany.

Tvrzení o 14 000 mrtvých civilistech zabitých Ukrajinci na Donbasu je sprostá lež. Ten údaj se vztahuje na všechny oběti konfliktu včetně ukrajinských obránců (přes 4000), proruských separatistů a ruských občanů včetně ruských vojáků "na dovolené" (takřka 6000), zbytek představují civilní oběti na obou! stranách. Včetně obětí ostřelování ukrajinského Mariupolu separatistickými raketami.

Prapor Azov založili převážně ruskojazyční Ukrajinci z východní Ukrajiny. Separatisti unášeli, mučili a vraždili každého, kdo s nimi nesouhlasil.

Rusko si vymyslelo, že Ukrajici ostřelují Bělgorod českými raketomety Vampire, které takový dostřel vůbec nemají. Tolik k důvěryhodnosti Ruska.

Nemusíte mi připomínat, že jsou to dnes přesně dva rok od začátku otevřené ruské agrese. Putin nařídil odsun civilistů z Donbasu z propagandistických důvodů, aby měl záminku k přepadení Ukrajiny. Ze stejného důvodů si vymyslel, že ukrajinský obrněný transportér překročil ruskou hranici - žádná záminka mu nebyla dost pitomá.

J. Kostelanský 24.2.2024 19:53

To je tedy historický kreativismus par excellence: v té Oděse šlo vlastně o samoupálení Rusů, viďte...

Nestudoval jste náhodou tento obor - falšování historie - přímo u největších odborníků na Ukrajině? :-)

Mimochodem na youtube je pořád možno najít videa a reportáže, ve kterém jsou události v Oděse podrobně zachyceny takříkajíc živě a v přímém přenosu. Zkuste si doplnit své znalosti historie...

J. Kočvar 24.2.2024 23:13

Naneštěstí pro Vaše výmysly, které musíte šířit i ve výroční den přepadení Ukrajiny fašistickým Ruskem, lze na YouTube skutečně najít videa, která ukazují, jak to bylo doopravdy.

Jak můžete vidět, budova odborů tady ještě nehoří - ale nějací proruští pitomci z ní házejí zápalné láhve na proukrajinskou stranu.

https://www.youtube.com/watch?v=fLxSZ1ZG-JA#t=59

J. Kočvar 24.2.2024 23:13

Naneštěstí pro Vaše výmysly, které musíte šířit i ve výroční den přepadení Ukrajiny fašistickým Ruskem, lze na YouTube skutečně najít videa, která ukazují, jak to bylo doopravdy.

Jak můžete vidět, budova odborů tady ještě nehoří - ale nějací proruští pitomci z ní házejí zápalné láhve na proukrajinskou stranu.

https://www.youtube.com/watch?v=fLxSZ1ZG-JA#t=59

P. Hák 24.2.2024 8:25

Jak, co by z toho mělo? Víte, kolika somálskými doktory a inženýry by se mohlo kulturně obohatit?

A kde mají tolik pohlaví? He? A Markétu Pekarovou-Adamovou?

M. Mucha 24.2.2024 9:11

Pane Kostelanský, přečetl jsem si celý Váš příspěvek včetně vnořených částí a shledal ho velmi zajímavým. V podstatě vydal za samostatný článek. V mnohém mi Vaše amalýza připomínala pana prof. Druláka, kterého si velmi považuji. Snažím se hodně číst, sbírat a porovnávat informace a to, co jste popsal ve svém příspěvku, vnímám podobně. R^

K. Machala 24.2.2024 1:36

1*. Jestli to není záměrná sabotáž, pak jsou euroelity neuvěřitelně nedovtipné, řečeno jemně.

J. Hudec 24.2.2024 0:51

Váš příměr o EU jako o ženě je trefný.

Když jsem býval jako vy tiskový mluvčí (také ve Škodě, ale v té druhé), rozděloval jsem si žertem průmyslové firmy na "mužské" a "ženské".

EU nese všechny znaky takové ženské firmy - podléhání prvním dojmům, na nichž potom trvá se značnou svéhlavostí, tendenci podléhat růžovým iluzím, pohrdání těmi, kdo ji živí atd.

V mládí byla EU docela pohledná ženská, ale pak podstoupila řadu plastických operací a teď už působí dojmem poněkud ojeté šlapky, která by chtěla dát každému, ale on už o ni málokdo stojí.

Já bych byl pro rozvod i za cenu nějakého výpalného.

L. Novák 24.2.2024 5:21

;-D R^ ... A šéfuje tomu R^ cirkusu von Leyenová, která se znovu uchází s podporou německých Lidovců a Zelených socialistů o předsednictví v EK. :-)

R. Langer 24.2.2024 5:41

Bingo! R^