Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ENERGETIKA: Temelín 3 = Olkiluoto 3?

Vinu u finského projektu v Olkiluotu 3 s reaktorem EPR hledají všichni zúčastnění všude kolem, jen ne u sebe. Já si myslím, že máslo na hlavě mají všichni aktéři této finské frašky. Sami usuďte, kdo má nejvíce. A jestli se něco podobného nemůže opakovat v Česku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

J. Veselý

3. 2. 2012 7:16
No jo

Dlohá léta se setkávám s lidmi, kteří aniž by měli všechny dostupné informace o něčem napíší. Píšete třeba že nedokázali odlít kvalitní beton - většinou tohle dělají firmy, které mají s odléváním betonu dlouholeté zkušenosti a rozhodně ne strojní firma, tohle je přece běžné. Vy byste si dělal základy na svůj dům sám?

0 0
možnosti
MZ

M. Zima

3. 2. 2012 8:47
Pan Škoda se nezajímá

o skutečné a zásadní problémy, ale jenom lobuje pro své chlebodárce.

U toho betonu nebylo problémem ho odlít, ale v chaosu, který to celé doprovázel (podílelo se přes 700 firem a přes 60 národností) , nějaký polský polír nesouhlasil s předepsaným složením, považoval ho za chybu a nalili tam kvalitu podle jeho představy, čímž byl ten ulitý blok ale příliš porézní, tak ho museli následně "zapečetit".

Nejlépe popisují situaci na tom staveništi , plakáty vyvěšené na mnoha místech a vyzývající v několika jazycích "Zde tělesnou potřebu nekonat". 

0 0
možnosti
PZ

P. Zelenka

3. 2. 2012 7:16
JE Temelín 3,4,5,6....bude "naše"

Popisujete krásně, leč "jejich" problém, popište raději "náš" vámi nenápadně zmíněný problém. Temelín 3,4 a budeme-li při chuti 5,6 atd. Ale proč?

Argumentem je energetická soběstačnost, ale v současnosti vyvážíme 20% energie. Tedy falešný argument. Jádro zní jako spása, ale sama paní Drábková uvedla, že uranu pro současné využití je ve světě na 50 let. To je za pár a co potom? A co až se zvýší poptávka po uranu z Číny a Indie?

Mimochodem kdy se státu zaplatí 100miliard, které vynaložil na výstavbu JE Temelín? Započítejte cenu výstavby jaderné elektrárny, cenu za výstavbu trvalého úložiště jaderného odpadu, připočítejte k tomu opěvovanou nízkou výrobní cenu energie z jádra a vyjde vám skutečná cena. Budete překvapeni.

Tvrdí zastánci jaderných elektráren pište prosím adresy svého bydliště, rádi bychom pro vás vylobovali výstavbu jaderné elektrárny či alespoň jaderného ůložiště ve vašem sousedství.

Němci ruší jaderné elektrárny, myslím že zbytečně, ale mohou si to dovolit, když mohou nakoupit bez rizika naši elektřinu, kdy "naše" znamenají pouze výdaje avšak ne už "naše" zisky. Ušetřené peníze investují do vývoje úspor a tedy menší energetické závislosti. My zatím ještě dojíždíme přímotopy z 90.let, kdy jsme dali na prozřetelnost "našich" politiků.

0 0
možnosti
TK

T. Kočí

3. 2. 2012 8:44
Re: JE Temelín 3,4,5,6....bude "naše"

bláboly

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz