6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

ENERGETIKA: Nezávislá energetická komise II

Nezávislá energetická komise II (NEK II) připravila nezávislý pohled na perspektivy české energetiky. NEK II nemohla připravit Státní energetickou koncepci (SEK), jak se píše v některém tisku, a také ji nepřipravila. Práce komise nezačala z bodu nula a NEK II samozřejmě využila materiály z práce NEK I (tzv. Pačesova komise) a předchozích SEK.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Uhlich 29.6.2012 21:23

Já Vás, pane Škodo neznám, ale

o tom, zda a jak je kdo na celé energetické koncepci zainteresován o tom raději ani nediskutovat, že?  Možná, že jste na tom všichni kutali zadarmo jak tvrdíte, ale že Vaše výsedky tady někomu udělají upřímnou radost..o tom já prosím nepochybuji..a že to určitě nebude obyvatelstvo této země na to mohu klidně vsadit cokoliv... :-(

Ono je to v podstatě stále stejné..ustanoví se komise "nezávislých" odborníků na cokoliv a ti po mnoha měsících vyplodí "zaručenou nezávislou" zprávu o tom, že by obyvatelstvo mělo napříště výhradně investovat tímto směrem...  :-)))))

V té komisi je několik jmen, které znám..ale je tam taky několik lidí , kteří si myslím, že tam nemají co dělat..třeba pan Cílek.... jako klimatolog a geolog a filozof asi dobrý..ale, že by měl stát u tak závažné věci jako je energetická koncepce státu..no nevím nevím...  Podívejte, tady by se správně mělo rozhodovat o naprosto zásadní věci, která ovlivní životy většiny lidí na spousty let dopředu. Musí se brát v potaz velké množství evetuelních politických, technických a surovinových aspektů a nikoliv některé "módní" ekologické obskurní názory..rovněž je velmi diskutabilní řešit energetickou koncepci státu s ohledem jak efektivně dál oškubávat obyvatelstvo.....

A. Bocek 29.6.2012 14:00

Smart girds vs. HDO

Systém HDO máme je hodně rozšířený, chce ho jen více používat k regulaci. Zřídit další akumulační skupiny například čerpací,osvětlovací, chladící, klimatizační,chemické, kalící, slévárenské... a finančně zvýhodnit jejich zavádění.

K. Dvořák 29.6.2012 10:39

Svata pravda, nenajdeme

... samotnou koncepci.

Neprijde autorovi ponekud nesmyslne ponekud tajuplne a vagne komentovat text, ktery jeho ctenari nemaji k dispozici?

P. Fiala 29.6.2012 10:30

Energetická Koncepce Státu

http://www.mpo.cz/dokument5903.html

http://www.isover.cz/data/files/statni-energeticka-koncepce-2010-514.pdf

A nová bude zveřejněna asi dnes:

Nezávislá energetická komise pod vedením Dany Drábové a Václava Pačese předala ministrovi průmyslu zprávu, ve které doporučuje, jak aktualizovat Státní energetickou koncepci. Dokument bude představen 29. června, za ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu vystoupí jeho náměstek Pavel Šolc.   Téma konference: Státní energetická koncepce,   Kdy: Pátek 29. června 2012, od 10 hodin,   Kde: budova Akademie věd, Národní 3, Praha 1,   Svolavatel: Asociace Energetických Manažerů, Účastníci: Pavel Šolc, náměstka ministra průmyslu a obchodu.

Jaderná fyzička Dana Drábová je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Biochemik Václav Pačes byl předsedou Akademie věd České republiky, v roce 2007 se stal předsedou Nezávislé energetické komise, která je poradním orgánem vlády. „Od roku 1992 jsme nezávislé, nevládní a neziskové sdružení manažerů, kteří mají ve své pracovní náplni hospodárné získávání i využívání energie, její přeměny a distribuci,“ představuje se Asociace Ekonomických manažerů.

J. Hejna 29.6.2012 9:26

Možná, že jste zapomněl

napsat, kde se těch cca 30 stránek dá najít.