23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bezouška 21.6.2011 17:38

všechna, nebo téměř všechna

politická rozhodnutí ve věci (nejenom) energetiky jsou v poslední době nápadná jedním aspektem: jsou, lidově řečeno, "vycucána z prstu" a chybí jim nějaké, jakékoliv, racionální zdůvodnění. Takže paní Merkelová i ti ostatní  silně připomínají jednu historickou postavu. Ta, když byla upozorněna na objektivní nesprávnost podkladů, na nichž stavěla svá rozhodnutí, odpověděla dosti podivuhodným způsobem -"no, a právě proto musím pro své závěry hledat jiné podklady". Uhodnete, kdo byla ta postava? (Byl to Adolf Hitler, a jak se svými nápady dopadl vědí dnes už všichni.)

M. Hoblík 21.6.2011 12:53

Německo nebylo nikdy dobrým příkladem!

Nejhorší smrt je z vyděšení! Není těžké dostat pomýlený lid do ulic, je těžké napravovat vzniklé škody. Veřejné mínění není žádná konstanta, vždy jde o smyšlené číslo, přesně formulované. Nic proti jaderné energii, ale teď nastupuje zcela jiný lobbizmus. Příležitosti se chopily firmy, smrtelně zasažené rozojem jaderné energetiky. Sice jde jen o předsmrtné chroptění, leč velmi obtěžující! Budeme vyrábět elektřinu pálením uhlí, případně dřeva, eventuálně lidských kostí! Hurá! Hurá! Hurá! Povedlo se! Uvěřili, demontrují, nechtějí jadernou energii. Co na tom, že o ní nic neví. Takový je lid! Vlastně takové jsou masy! Zblblé.

F. Eliáš 21.6.2011 9:48

V Německu očekávají tsunami?

R. Jonák 21.6.2011 9:15

Odvážné tvrzení autora

Zelené organizace budou proti všemu, čemu nerozumí. V tom případě by museli být i proti biomase (viz Kateřina jaujau) a myslím, že není jediná. Řekl bych, že rozumí jenom tomu jak lidi zblbnout a přitom většinou na tom docela dobře vydělávat.

K. Křivan 21.6.2011 8:01

Proti zemětřesení nebo pádu

dopravního letadla či komety nejsou odolné ani chemické továrny.  Takový Ludwigshafen nebo Leverkusen jsou vlastně malá města a jejich zničení by bylo při nejmenším stejně velkou katastrofou pro okolí jako sásah JE. Nejspíš by to bylo horší.

Jenže o tom se nemluví.

A. Richter 21.6.2011 8:32

Re: Proti zemětřesení nebo pádu

Nešahejte mi na  Leverkusen! V předdigitální éře dělali dobré kinafilmy do mého Nikona.

AVR v.r.