Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

LN

23. 2. 2024

Babiš původně Green deal hájil. Agroholdingům jde hlavně o vyšší dotace a staré pořádky

Protesty českých zemědělců proti zelené evropské politice mají ještě jiné pozadí. Současná vlna nespokojenosti se hodí agroholdingům, které ji chtějí využít pro posílení vlastní státní podpory. Andrej Babiš přitom předvádí další pokrytectví, jelikož podporu Green dealu vyměnil za dotace a dnes jej kritizuje.

Společným terčem protestů evropských zemědělců je Green deal. Přináší příliš mnoho byrokracie, neúměrně zasahuje do svobody podnikání a snižuje konkurenceschopnost Evropanů proti zbytku světa. Na tom se i u nás shodnou zemědělci bez ohledu na velikost své firmy, a pokud dojde na unijní úrovni ke korekcím, bude to jen dobře. Nejen na unijní, většina přebujelé administrativy je domácí provenience.

(pokračování v článku)

https://www.asz.cz/clanek/12275/babis-puvodne-green-deal-hajil-agroholdingum-jde-hlavne-o-vyssi-dotace-a-stare-poradky/

BS

Předseda ODS prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M. v předvolební debatě 2021 vůči premiéru Andreji Babišovi:

"Jde o to, aby toto období nevstoupilo do dějin jako období Babišovy drahoty. Zdražuje se, lidé mají oprávněné obavy, a jestli k tomu přistupujete, jak jste ukázal, tak to špatně dopadne. Emisní povolenky. Musí se jednat v Bruselu. Evropská komise - to přece musíte vědět - stáhla část emisních povolenek z trhu. To ovlivňuje tu cenu. Vy se musíte spojit s dalšími zeměmi a jednat o tom, aby se upravila.. (hádka).. My chceme po premiérovi, a premiér, který je odpovědný, by to udělal, aby hájil zájmy českých občanů, aby se nezdražovala energie, a je potřeba jednat o těch emisních povolenkách. Vy tady budete stát a říkat: před osmi lety tu vládla pravice... tady lidem zdražíte energie a zdražíte jim všechno ostatní. Babišova drahota, to je výsledek vaší politiky." (konec citace)

Jasně, Babiš byl "špatný premiér". Během své "éry" - tedy až do celosvětového covidového šílenství - měl sice Babiš obecně nejnižší schodky státního rozpočtu, dva (v letech 2016 a 2018) dokonce přebytkové (!!), ale byl to špatný premiér.

Od listopadu 2021 tu vládne moudrá vláda "pana profesora" Petra Fialy, ve druhé polovině roku 2022 dokonce Petr Fiala "vládl" Radě Evropy, a co tedy on v Bruselu vyřešil ohledně emisích povolenek? Jak on "hájil zájmy českých občanů, aby se nezdražovala energie"? [>-] Rv Rv

BS

Petr Fiala - Projev na 25. kongresu ODS 5. září 2014 v Praze - názor na EU:

Kdekdo se zaklíná Evropou. Spoléhá na nějaké bruselské recepty. A které to jsou? Znáte nějaký, který opravdu funguje? Já tedy ne. Na všechno má Brusel jednu odpověď. Když se něco nedaří, tak je to proto, že jsme ještě málo evropští. Zajímavé ale je, že co funguje na národní úrovni, v Bruselu nějak selhává. Současně ale stoupá míra iracionality. Tou trpí každý, kdo se před realitou zavře do klimatizované kanceláře a nad obrazovkou počítače spřádá plány, jak vylepšit naše životy. Nefunguje euro, aspoň tedy na jihu? No asi tam mají moc horko. Jsou vysoké ceny energií pro domácnosti a podnikatele? Tak stanovíme povinně procenta obnovitelných zdrojů, zakážeme jadernou energii, několikanásobně zdražíme energie a budeme konkurenceschopnější s ostatním světem, který na takovéto ideologické nesmysly kašle a dělá, co je pro něj výhodné. Připadá vám to logické? Mně tedy ne. Je to proti zdravému rozumu, dokonce mám občas dojem, že politika Evropské unie je už i proti mírně nemocnému rozumu. Chováme se chvílemi jako blázni, ti si také myslí, že jsou úplně normální. (konec citace) EU Rv Rv

Tehdy byl Petr Fiala opoziční politik. Jak usedl do Strakovky, tak se EU zázračně proměnila k lepšímu, a premiér Fiala nyní požaduje "evropská (= bruselská) řešení". [>-] Rv Rv

JJ

J68u33r13a 52J44u92r22a65x

21. 6. 2024 18:34

Hergotkrucifixdoprdele temné, zařvěte někdo apríl a potvrďte, že jde jen o šíření poplašné zprávy trestné podle §357 Trestního zákona až osmi lety natvrdo a ne o vážně míněný záměr macechy naší EU škodící kde může a naší vlády, jež tohle s poníženou úklonou přijme a bude prosazovat, aby dostala od Uršuly pamlsek!

Proč nám vládnou takoví srabi? Inu, protože jsme si je zvolili a dosud jsme je nedefenestrovali.

Ceterum autem censeo unionem europaeam esse delendam!

LP

tak už máme na tom našem vyspělém západě ofiko menstruační chudobu, eneregetickou chudobu a nyní nám naordinují dopravní chudobu -ó, my se máme...

PD

O menstruační chudobě jsem slyšel v Tescu, z tamního rozhlasu. Že prý chudé ženy trhají šaty na menstruační pomůcky. Odkud berou ty šaty ale neříkali.

TD

Zdá se mi, že se dostáváme před Marxe a Engelse. Utopický socialismus. Postačí jeden kabát střední jakosti na pět let.

KJ

No binec to s těmi povolenkami je, ale k té chudobě: tuhle jsem viděla jednu chudou paní v televizi. Tedy říkala, že je chudá a že dětem nemůže koupit kroužky a někdy ani obědy ve školní jídelně, že je samoživitelka a na děti jí nikdo alimenty neplatí. Měla (ta paní) umělé rudé nehty, pruhované vlasy a za ní byla na záběru televize o uhlopříčce přes 1 metr. V zimě zase starší manželé si stěžovali v jiné reportáži na ceny energií, že na to nemají, a seděli v pokoji v tričkách s krátkým rukávem (a oba se slušnou nadváhou...). Jedna věc je skutečná chudoba a druhá věc je být střídmý. 90 % lidí s exekucemi jsou ve své, rozumím že složité, situaci vinou vlastní hlouposti a finanční negramotnosti.

PD

Je to tak (ale i ti skutečně chudí existují).

PB

P70e69t66e 93B40r21i97c79h

21. 6. 2024 14:08

Nechali jsme o sobě rozhodovat škůdce. Zanedlouho už v ČR nebude kouřit ani jeden komín. Nejen tovární nebo elektrárenský, ale i na soukromém domě!!;-€EU;-O

Zelení jsou škodná!! A škodná se má střílet!!;-€EU;-O

KK

Peter Koenig, světoznámý ekonom, geopolitický analytik a též zasvěcenec do plánů na genocidu lidstva, vysvětluje agendu Billa Gatese a Světového ekonomického fóra, týkající se snížení světové populace z dnešní 8,1 miliardy na 500 milionů.

Většina z nás bude pochopitelně v oněch vyřazených 7,6 miliardách. Přemýšlejte o tom. Přemýšlejte také o tom, že Hitler je démonizován za likvidaci šesti milionů Židů. Spočítejte, jak malý zlomek představuje šest milionů, postavíme-li je k 7,6 miliardám. A divte se, proč Bill Gates a Světové ekonomické fórum nejsou démonizováni. Naopak, jsou to celebrity, s nimiž by politici, ředitelé firem, univerzitní profesoři a média tuze rádi navázali přátelský kontakt.

Každý rok se západní „vedení“ stěhuje do Davosu, aby si zde vyslechlo přednášky o genocidě lidské rasy a o tom,jak krásný bude Svět poté, co na něm zbylých 500 milionů lidí bude nejen zbaveno téměř všech svých sousedů, ale i vyvlastněno, protože „nebudeš nic vlastnit a budeš šťast

PD

To bude vedrem, v Praze je 30,2 °C, u vás asi víc.

I když rád čtu články a příspěvky pana Smutného a vím, že vždy mají hlavu a patu, tak nyní jsem přečetl první dva odstavce a řekl si : "zlatý komunisti" ti po nád jaktěživ nic nechtěli a věděli, že v klidu nás udrží jen tehdy, když bude co jíst a bude dostatek energií. (nikdy jsem si ani nepomyslel, že něco takového vypustím z úst). 😪😬

PD

Já se ale mám lépe, než za komoušů, čím to asi bude?

IL

I35v15o 24L64y36č73k95a

21. 6. 2024 11:46

Prodám vidle. (Mám dvoje, jedny si nechám.)

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz