Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

LN

Jaroslav Míl: Komunitní energetika zdraží elektřinu, za energie přitom už teď platíme dvakrát

Zavedli jsme si nesmyslné emisní povolenky, stačily normy, které by museli výrobci dodržovat. Takhle platíme za energie dvakrát, nejdřív na nákupu emisních povolenek, a poté na dotacích pro výrobce, tvrdí bývalý generální ředitel ČEZ a prezident Svazu průmyslu Jaroslav Míl.

(pokračování v článku)

https://www.hrot24.cz/clanek/jaroslav-mil-komunitni-energetika-zdrazi-elektrinu-za-energie-pritom-uz-ted-platime-dvakrat

R^

JN

J75i45ř26í 51N77o16v15á59k

19. 6. 2024 13:13

A toho mimoně Síkelu pošlou za partou jemu podobných do Brusele a my to tady vyžereme. Ať už všichni tihle (neo)liberálové k čertu.

Foto

Nojo lidi s humanitním vzděláním si myslí, že vyrobit elektřinu, není až takový problém. Má to jenom háček, obvykle ani neví, co je to kWh. Pokud to přesně nevíte, zde je moje populární vysvětlení:

http://dusanpolansky.cz/stripky/kwh.html

JN

J37i64ř20í 81N16o33v58á23k

19. 6. 2024 13:17

Přepočet na "Jouly" tam je, ale přepočet na "Joudy", kteří rozhodují o věcech, kterým naprosto nerozumí, tam chybí.

MH

Jsem rád, že nežiji v Praze. Potkávat takové mimoně, jako jsou naši politici by byl očistec na zemi!

IB

I28a30n 16B59i19k56k25h43u

19. 6. 2024 9:37

Ani v Praze je nepotkáte. A když je převážejí tak je to jakoby převáželi nejnebezpečnější zločince, jedno auto s houkačkou a ozrojenými policajty vpředu a druhé vzadu.

Foto

L56u40b81o92š 31K76r50á47l

19. 6. 2024 6:40

Progresivní levice je v oblasti ekonomiky ještě větší diletant, než byl bolševik.

JB

Nojo, ale tyhle důsledky smrtící Green Death jsme my, kteří se v problematice orientujeme, věděli už od počátku. A taky to tak, bohužel, dopadá. Kdyby to nebylo smutné, tak by bylo to, jak si rozvinutá Evropská vědecko-technická civilizace pod sebou sama velice ochotně podřezává větev, na které je bytostně závislá, k smíchu. Ale bohužel to moc k smíchu není.

JP

No, výhled na platby energií (elektřina + plyn) není ani trochu radostný. Nechat uhelné elektrárny v chodu znamená stále vyšší poplatky do bruseli a následně ceny pro všechny - průmysl i osobní. Kde jsou ty plynové elektrárny - taky z nich budeme platit polovenky. Kde a odkud přijde plyn - a za kolik? prto pryč z toho hnízda green dealu!!!

JN

Němci k nám pustí jenom tolik, kolik budou chtít (flow base model to utajeně umožňuej) a klidně si to ještě nechají zaplatit, jako plyn.

MN

To už tu bylo, je to stejný model jako hospodářská spolupráce se Sovětským svazem.

Tenkrát ta spolupráce spočívala v tom že my jsme jim posílali vagóny plné zboží a potravin a oni nám na oplátku posílali vagóny prázdné.

Teď ta spolupráce spočívá v tom že my do Německa posíláme energii když je jí nedostatek a je drahá a oni nám na oplátku posílají energii když je jí přebytek, rozvrací síť a nikdo ji nechce.

LZ

L72u83i10s 98Z42í82d33e11k

18. 6. 2024 17:15

Pár několikadenních blackoutů nás snad probudí....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz