17.5.2024 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jirka.s. 27.1.2010 13:59

Re: Inu tak dopadne když se blbci dostanou k vládě a rozhodování......

A to i spisovatel s nejdivočejší fantazií by si určitě nedovedl představit, co by se tady asi dělo, půjčit to na půl roku gerontosaurovi a flusákovi!

ps 27.1.2010 14:09

Re: Inu tak dopadne když se blbci dostanou k vládě a rozhodování......

SOuhlasím. Paroubek a zorálek, kteří jsou podepsaní pod zákonem "o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů" by každopádně neměli dostat další šanci k tomu aby mohli škodit.

Rarach 27.1.2010 13:01

To by chtělo ocelovou pěst, která vymete ty vyžírky železným koštětem

Povinné odkupy okamžitě zrušit, a kdo se dovolí proti tomu namítat, okamžitě zavřít. Stačí obnovit rozkošný komunistický paragraf o "poškozování zájmu republiky v cizině" a bude po arbitrážích. Něco takového, se sazbou 5 let, provedla nedávno Argentina (aby si nestěžovali ti, jejichž důchody byly rozkradeny).

bivojs 2.2.2010 6:43

Re: To by chtělo ocelovou pěst, která vymete ty vyžírky železným koštětem

ukamžité zrušení dotovaných cen FTVE je nejlepší řešení ,jinak budeme stále více nesmyslně platit zbytečně .Pan Bursík   jen z toho těží pro sebe .K tomu nesmyslné plány EU .

Honza42 27.1.2010 12:31

dotaz

1)Stačí na to prak a matice M8, nebo je potřeba něco silnějšího?

2)Odstaví panel jedna rána, nebo je potřeba jeho větší destrukce?

Stoura 27.1.2010 13:11

Re: dotaz

jedna rána je málo. navíc to ani nemusí opravovat a vypadlý výkon nahradí přípojkou ze sítě. Při prodejní ceně elektřiny která je mnohem nižší než to, za co mu musí distributor elektřinu vykoupit, se mu tohle řešení vyplatí víc než oprava.

Stoura 27.1.2010 13:48

Re: dotaz

mimochodem: je mi divné, že se ještě nenašel filuta, který by zkusil vyrobit virtuální fotovoltaickou elektrárnu podle vzoru hraběte Potěmkina: do krajiny postavit černě natřená a nalakovaná prkna (podél inspekční cestičky pro formu dát několik skutečných panelů) a podle čidla osvětlení by prodával do sítě elektřinu, odebranou o kousek jinde (třeba pro deklarovanou klimatizaci). Amortizace nákladů zajištěna lépe než u skutečných panelů.

bambas 27.1.2010 14:18

Re: dotaz

Koukám že kandidátů na Bory je tady neúrekom :-)

AGO 27.1.2010 15:06

Re: dotaz

ČEZ založí paralelně se skupinou Neoprávněných Odběrů skupinu Neoprávněných Dodávek.

Radovan 27.1.2010 12:26

Typický státní zásah

Je to typický státní zásah do trhu, který se tím pokřivuje. Ve výsledku je to neekonomické a neekolgické.

david 27.1.2010 12:18

ČEY a FVE

Potom co ČEZ oznámil že postaví svoji FVE (a chce ji zprovoznit do konce tohoto roku, proč asi?), tak se ozvali ekofašos že TAHLE elektrárna bude hyzdit krajinu.

VE a ostatní FVE, krajinu nehyzdí, asi je to tím, že ty peníze jsou do správných kapes.

Rarach 27.1.2010 13:03

Re: ČEZ a FVE

Jo jo, ČEZ má u nich více vroubků. Např. zjistil, že dřevěnou štěpku lze spalovat i v uhelných elektrárnách a pracně vybudovaný zelený tunel vzal za své.

Apis mellifera 27.1.2010 13:32

Re: ČEZ a FVE

ČEZ byl fuj,když chtěl spalovat v el.kotlích nekvalitní přebytečné krmné obilí - ( chudáci hladovějící ve třetím světě atd). Ale když brčálové prosadili výrobu "biolihu" do benzínu z téhož,bylo to v pořádku

MichaL 27.1.2010 17:30

Re: ČEY a FVE

ČEZ už to řeší elegantněji, FV elektrárny poměrně ochodně vykupuje od soukromých investorů - a je po humbuku:)

Lišák FOX 27.1.2010 11:53

Jen více a více slunečních elektráren!

Můj známý si to nemůže vynachválit. Jde pracovat k firmě, která buduje fotovoltaickou elektrárnu. Rozplývá se už nyní nad tím, že má do důchodu bezpečně zajištěný nadstandardní plat téměř bez práce.

Myslím, že pokud budeme zcela všichni pracovat pro slunečné elektrárny, budeme mít všichni státem zajištěnou vysokou životní úroveň. Zmizí problém sociálně slabých skupin obyvatelstva a potřeby sociálních sítí. Fotovoltaika všechny problémy vyřeší. Zavládne všeobecný blahobyt.

Stoura 27.1.2010 12:32

Re: Jen více a více slunečních elektráren!

Tak tak. Už starořečtí utopisté věřili, že jednou zavládne blahobyt, všichni lidé budou svobodní a i ten nejchudší bude mít alespoň tři otroky.

SelskýRozum 27.1.2010 23:25

Re: Jen více a více slunečních elektráren!

To je dobrý!

Phoenix 27.1.2010 11:17

ironie

Na cele situaci mi prislo celkem k popukani, ze Zeleni dali vydelat monopolnimu gigantovi CEZ, proti kteremu chteli prislusny zakon "namirit". Tak to holt dopada, kdyz se vymysleji kraviny, ekofasiste se mohli uvztekat. Jediny problem spociva v tom, ze ekofasistickou dan zaplatime jak jinak z vlastnich penezenek.

AGO 27.1.2010 10:56

A nejhorší ze všeho je ,že to nemá řešení.

Jedině snad mezinárodním tribunálem nad zelenými, kteří lobováním prosadili financování OZE ,čímž ožebračili obyvatelstvo.Mám však obavy, že vznikne pouze  Úřad pro dokumentování zločinů ekologismu.

Rarach 27.1.2010 13:05

Re: A nejhorší ze všeho je ,že to nemá řešení.

Máte pravdu, a přitom by to chtělo Norimberský tribunál.

kamil 27.1.2010 10:45

špatný postup

Zařadit do sítě zdroj energie, který nelze regulovat je dle mého názoru naprostá blbost. Připomíná mi to jízdu v autě s automatickým plynem, který se řídí náhodou. Teď přidá, za chvíli ubere, bez jakékoli vnější vazby. To ovšem neznamená, že bych tyto zdroje energie odsuzoval. Jen je potřeba je lépe využít. Mě by přišlo naprosto geniální mít na střeše solární panel, který by akumuloval energii jedno v jakékoli formě, kterou bych přes zimu využil k vytápění domu. Akumulace energie je jediná cesta, jak tyto zdroje smysluplně využít. Tam by se mělo investovat!

Formelá 27.1.2010 11:26

Re: špatný postup

Ano, přesně tak. Do výzkumu akumulace el.energie by měly směřovat ty takzvané zelené dotace.

IH 27.1.2010 12:02

Re: špatný postup

Moc mi prosím nenadávejte, ale výhodnost investovat do solárních panelů jsem pochopil před 3 roky a neváhal jsem. To jsem ještě dostal dotaci nejen ve výkupní ceně, ale navíc i 200 tis na ruku. Takže vím o čem mluvím.Ta blbost dotovat solární panely je jen částečně v nemožnosti jejich regulace a akumulace, to zatím nahrazuje celá rozvodná síť, ale hlavně v jejich malé účinnosti. Nevím jak máte velkou střechu, ale vsadím se, že i když ji pokryjete celou panely, tak Vám to bude stačit jen na zlomek vaší celoroční spotřeby energie na topení a další věci. 

kamil 27.1.2010 13:25

Re: špatný postup

Mě se jedná především o topení. Přes léto načerpat energii a přes zimu ji použít na topení. Nemusí to být nutně elektrická energie. Teď plácnu třeba solárně poháněný kompresor a tlaková nádrž. V zimě pak tímto tlakem poháněný přímotop.

Apis mellifera 27.1.2010 13:36

Re: špatný postup

Lepší je sluneční kolektor,to od časného jara do pozdního podzimu máte teplou vodu skoro zadarmo.( jen pohon čerpadla)

MPL 27.1.2010 13:56

Re: špatný postup

A navíc, teď s dotacemi, se pořídí celý solární systém na ohřev TUV za přibližně 5000,-Kč

kamil 27.1.2010 14:09

Re: špatný postup

To je všechno moc pěkné, ale neřeší to problém. Od jara do podzimu je mi teplá voda s prominutím na prd. Já potřebuji topit hlavně v zimě.

Formelák 27.1.2010 16:58

Re: špatný postup

Ano, jde o technický princip. Ne o dotace či nedotace a za kolik bokem, o to se starají Bursíkovci a jim podobní. A stejně za pár let či možná jen měsíců ten systém "zelené energie" musí krachnout jako každé finanční letadlo. Ale do čeho by se měli cpát peníze je právě vyřešení problému akumulace té nashromážděné energie. Technologie současných nabíjecích baterií, akumulačních kamen, setravčníkových generátorů a pod. jsou pro tyto účely nedostatečné.

MPL 27.1.2010 18:18

Re: špatný postup

TUV není určena na topení, ale na mytí. V zimě dopadá asi 5x méně sluneční energie. To bohužel platí i pro kolektory. Pokud chcete platit málo za vytápění, proveďte místo obrovského množství solárních kolektorů, bytu (domu). V pasivním domě spotřebujete výrazně méně energie na vytápění, např. pro 2 x 140m2 a při venkovní teplotě -5°C, bude stačit topný výkon cca 1,2KW (tak to má jeden známý). 

MPL 27.1.2010 18:21

Re: špatný postup

Vypadlo mi    ....solárních kolektorů, ZATEPLENÍ bytu (domu).