26.1.2021 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Propagace „českých potravin“ za 1,5 GKč?

Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na komunikační kampaně na podporu značek Klasa, Regionální potravina a Vína z Moravy, vína z Čech. V kontrolovaných letech 2008 až 2013 vynaložily Ministerstvo zemědělství, Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF) a Vinařský fond na tyto kampaně celkem 1,5 miliardy korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Gavlák 15.8.2014 13:18

Levicová kavárna?

Tyhle blbosti se děly za "pravicových" vlád...

L. Novák 15.8.2014 16:16

Re: Levicová kavárna?

No jo, CzechMade - posměšně "čechšmejd" - vymyslel už kdysi Vladimír Dlouhý a spol. Je to jen obyčejná korupce za peníze zbytečně státem vytahané občanům z kapes.

J. Kratochvíl 15.8.2014 11:00

Autor je ideolog

Byl bych rád, aby se neustále všechno nesvádělo na nějaký socialismus nebo Euro socialismus. Příčinou okrádání je lidská chamtivost a touto vlastností se pyšní hlavně tzv. "podnikatelé", kteří se přiživují v našem případě na úkor státu. Lidská chamtivost stejně jako hloupost jsou vlastnosti, které se vymýtit nedají jsou tady co je lidstvo lidstvem, musí se s ními bojovat i když naděje na vítěztství je nulová, ale boje s nimi se nelze vzdát.

V. Ondys 15.8.2014 11:05

:))))) A co státní zaměstnanci v podobě chamtivých odborářů,

kteří se nenasytně přiživují na daních ze soukromého sektoru i na generování společného dluhu?

R. Brzák 15.8.2014 16:22

Re: Autor je ideolog

Když jste napsal "Lidská chamtivost stejně jako hloupost jsou vlastnosti, které se vymýtit nedají jsou tady co je lidstvo lidstvem" na malou chvilinku jsem začal v duchu jásat - a pak jste to pokazil...

Takže, je-li naděje na vítězství nulová, není lepší nebojovat a s blbostí a chamtivostí (já bych řekl sobectvím) spíše počítat, než vést předem prohraný boj?

Asi Vám přijdu jako poraženec. Ale jestliže tedy mám jev, jehož jsme všichni příčinou (pokud sám sebe vyjmu z množiny lidí, schopných hlouposti - tedy lidské chyby - a sobectví, co bych to byl za opovážlivého namyšlence...), není lepší, než s těmito jevy bojovat, jim raději ve věcech, jež ovlivňují soužití s dalšími lidmi, nedávat zbytečně prostor?

Co jiného to je, než dávání prostoru lidské hlouposti a sobectví, když několika (či několika tisícům) vybraných (podle záhadného klíče volebních preferencí) jedinců lidského druhu dávám stále více moci (a peněz), aby se o mně postarali (a peníze moudřeji než já rozdělili) v rámci státu. Přičemž připomínám odvěké pravidlo, že moc korumpuje a postavení podporuje v člověku falešný pocit neomylnosti - čímž inklinuje k chybám častěji...

V. Ondys 15.8.2014 10:09

:)))))))))))) Jsem taky pro silný stát

ale jenom v jeho nezastupitelné roli v životě svobodného občana, jsem i :)))))))) stařecky zamilovaný do jeho elegantně štíhlé a pružné administrativy, :)))) smrduté pšouky tlusté byrokracie mi už dávno nevoní!

I. Kudrnová 15.8.2014 10:07

Oni vůbec neví co je to hanba

K. Frauknecht 15.8.2014 9:51

Kontrolní otázka, soudruzi:

Proč chtějí socani silný stát?

„Pro většinu lidí je stát velkou fikcí, pomocí níž se všichni snaží obohatit na úkor všech ostatních.“

Frédéric Bastiat

Z. Rychlý 15.8.2014 7:47

Jsme jako oni

Mám spor s bratrem o význam hesla "Nejsme jako oni". Já to vidím tak, že jsme opsali dějinný oblouk od komunistického bratříčkování a protěžování soukmenovců, přes 20 leté handrkování a hledání, až k zase k bratříčkování a přihrávání kamarádům.

Výsledek - jsme jako oni.

J. Schwarz 15.8.2014 9:55

Re: Jsme jako oni

"Sociální spravedlnost" je protimluv. Problém se socialistty fedrovanou "solidaritou" je v tom, že bohatí jsou vzájemně "solidárnější", účinněji si přihrávají kšefty a tak to vždycky bude. Šéfové socialistů se taky řadí k bohatým, jenom své "produkty" prodávají jinému "segmentu". Nejspravedlivější by byl takový sociální systém, kde by každý opravdu neznal bratra a hleděl jen na svůj zisk. Pak by byl každý hodnocen jen podle svého výkonu a schopností. Sociální ohledy nemají se spravedlností nic společného. Mohou být považovány za ctnost, ušlechtilost či lidskost, ale ne za spravedlnost. Sebrat někomu prostředky a dát je "potřebnému" je možná účelné je-li třeba posílit celek proti nepříteli, spravedlivého na tom ale není nic zvlášť když ti největší "humánisti" neplatí nic, naopak si své žvásty nechají dobře zaplatit!

J. Kratochvíl 15.8.2014 11:12

Re: Jsme jako oni

Sociální spravedlnost není žádný protimluv, ale realita. Zaměstnavatel si najímá zaměstnance, aby na něm vydělal co nejvíce, přitom zaměstnanec vytváří hlavní materální hodnoty, ale odměna ve většině případu neodpovídá podílu vynaloženého úsilí, to je ta sociální nespravedlnost. Proto se zaměstnanci bouří a dělají revoluce v celé historii lidstva.To že si bohatí přihrávají kšefty je sice hezké, ale né spravedlivé a vždycky tak nebude. Jestli se někomu seberou prostředky ke kterým přišel okradením druhého, je spravedlivé mu tyto prostředky sebrat.

Z. Lapil 15.8.2014 12:42

Re: Jsme jako oni

Nevím jak vy, ale já jsem zaměstnanec, a také se na svém zaměstnavateli pokouším vydělat co nejvíce. Když se naše pojmy "co nejvíce" nepotkají, buď odejdu, nebo budu propuštěn. Pokud nenastane jedna z těchto dvou možností, jeden z nás zemře v bídě.

Mimochodem - byly buržoazní revoluce opravdu revolucemi zaměstnanců? Připadá mi, že ne, ale nevím, ptám se. Ale spíš mi připadá, že ne-šéfové chtějí být šéfy, v případě bolševiků dokonce diktátory. Všem ale uniká, že všichni být šéfové, neřku-li diktátoři, být nemůžeme.

Nedivte se také, že velký kšeft je schopen realizovat jen velký podnikatel, vesnický zedník dálnici ani obchodní centrum postavit nedokáže. A prosím - neoznačujte jako "krádež" vzájemnou výměnu hodnot na základě smlouvy.

L. Novák 15.8.2014 16:20

Re: Jsme jako oni

Pan J. Kratochvíl žije ještě pod vlivem bolševické ideologie a plácá o "vytváření materiálních hodnot dělnickou třídou"... :-)

Z. Rychlý 15.8.2014 11:15

Re: Jsme jako oni

Sociální spravedlnost je opravdu blbost, ale já měl na mysli něco jiného. Ekonomiku a podnikání. Dřív o ekonomice a podnikání rozhodovali bolševici a jejich soukmenovci prostřednictvím státu. Teď rozhodují opět různá bratrstva většinou opět prostřednictvím státu, který jim patří, a který je (až na pár zahraničních výjimek) zdaleka největším investorem. Tak jsme si to zařídili, protože jsme všichni myšlením jako oni. Vydělat poctivým podnikáním ? Darmo mluvit, to je moc práce, většina jen natahuje ruce pro dotace z veřejných pěněz a dává tím prostor pro korupci. Asi tak nějak to myslím, že většina uvažuje jako soudruzi dříve. Vydojit, vydrbat, vyžrat - po nás potopa. Myslel jsem si, že je to vlastnost jenom soudruhů, že nejsme jako oni, ale asi jsem se mýlil. Komanči byli jen špičkou ledovce.