22.1.2020 | Svátek má SlavomírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Propagace „českých potravin“ za 1,5 GKč?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 14, poslední: 15.8.2014 16:22, přehled diskusí

Levicová kavárna? :
Autor: M. Gavlák Datum: 15.8.2014 13:18

Tyhle blbosti se děly za "pravicových" vlád...

Re: Levicová kavárna? :
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.8.2014 16:16

No jo, CzechMade - posměšně "čechšmejd" - vymyslel už kdysi Vladimír Dlouhý a spol. Je to jen obyčejná korupce za peníze zbytečně státem vytahané občanům z kapes.

Autor je ideolog:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 15.8.2014 11:00

Byl bych rád, aby se neustále všechno nesvádělo na nějaký socialismus nebo Euro socialismus. Příčinou okrádání je lidská chamtivost a touto vlastností se pyšní hlavně tzv. "podnikatelé", kteří se přiživují v našem případě na úkor státu. Lidská chamtivost stejně jako hloupost jsou vlastnosti, které se vymýtit nedají jsou tady co je lidstvo lidstvem, musí se s ními bojovat i když naděje na vítěztství je nulová, ale boje s nimi se nelze vzdát.

:))))) A co státní zaměstnanci v podobě chamtivých odborářů,:
Autor: V. Ondys Datum: 15.8.2014 11:05

kteří se nenasytně přiživují na daních ze soukromého sektoru i na generování společného dluhu?

Re: Autor je ideolog:
Autor: R. Brzák Datum: 15.8.2014 16:22

Když jste napsal "Lidská chamtivost stejně jako hloupost jsou vlastnosti, které se vymýtit nedají jsou tady co je lidstvo lidstvem" na malou chvilinku jsem začal v duchu jásat - a pak jste to pokazil...

Takže, je-li naděje na vítězství nulová, není lepší nebojovat a s blbostí a chamtivostí (já bych řekl sobectvím) spíše počítat, než vést předem prohraný boj?

Asi Vám přijdu jako poraženec. Ale jestliže tedy mám jev, jehož jsme všichni příčinou (pokud sám sebe vyjmu z množiny lidí, schopných hlouposti - tedy lidské chyby - a sobectví, co bych to byl za opovážlivého namyšlence...), není lepší, než s těmito jevy bojovat, jim raději ve věcech, jež ovlivňují soužití s dalšími lidmi, nedávat zbytečně prostor?

Co jiného to je, než dávání prostoru lidské hlouposti a sobectví, když několika (či několika tisícům) vybraných (podle záhadného klíče volebních preferencí) jedinců lidského druhu dávám stále více moci (a peněz), aby se o mně postarali (a peníze moudřeji než já rozdělili) v rámci státu. Přičemž připomínám odvěké pravidlo, že moc korumpuje a postavení podporuje v člověku falešný pocit neomylnosti - čímž inklinuje k chybám častěji...

:)))))))))))) Jsem taky pro silný stát:
Autor: V. Ondys Datum: 15.8.2014 10:09

ale jenom v jeho nezastupitelné roli v životě svobodného občana, jsem i :)))))))) stařecky zamilovaný do jeho elegantně štíhlé a pružné administrativy, :)))) smrduté pšouky tlusté byrokracie mi už dávno nevoní!

Oni vůbec neví co je to hanba:
Autor: I. Kudrnová Datum: 15.8.2014 10:07

Kontrolní otázka, soudruzi::
Autor: K. Frauknecht Datum: 15.8.2014 9:51

Proč chtějí socani silný stát?

„Pro většinu lidí je stát velkou fikcí, pomocí níž se všichni snaží obohatit na úkor všech ostatních.“

Frédéric Bastiat

Jsme jako oni:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.8.2014 7:47

Mám spor s bratrem o význam hesla "Nejsme jako oni". Já to vidím tak, že jsme opsali dějinný oblouk od komunistického bratříčkování a protěžování soukmenovců, přes 20 leté handrkování a hledání, až k zase k bratříčkování a přihrávání kamarádům.

Výsledek - jsme jako oni.

Re: Jsme jako oni:
Autor: J. Schwarz Datum: 15.8.2014 9:55

"Sociální spravedlnost" je protimluv. Problém se socialistty fedrovanou "solidaritou" je v tom, že bohatí jsou vzájemně "solidárnější", účinněji si přihrávají kšefty a tak to vždycky bude. Šéfové socialistů se taky řadí k bohatým, jenom své "produkty" prodávají jinému "segmentu". Nejspravedlivější by byl takový sociální systém, kde by každý opravdu neznal bratra a hleděl jen na svůj zisk. Pak by byl každý hodnocen jen podle svého výkonu a schopností. Sociální ohledy nemají se spravedlností nic společného. Mohou být považovány za ctnost, ušlechtilost či lidskost, ale ne za spravedlnost. Sebrat někomu prostředky a dát je "potřebnému" je možná účelné je-li třeba posílit celek proti nepříteli, spravedlivého na tom ale není nic zvlášť když ti největší "humánisti" neplatí nic, naopak si své žvásty nechají dobře zaplatit!

Re: Jsme jako oni:
Autor: J. Kratochvíl Datum: 15.8.2014 11:12

Sociální spravedlnost není žádný protimluv, ale realita. Zaměstnavatel si najímá zaměstnance, aby na něm vydělal co nejvíce, přitom zaměstnanec vytváří hlavní materální hodnoty, ale odměna ve většině případu neodpovídá podílu vynaloženého úsilí, to je ta sociální nespravedlnost. Proto se zaměstnanci bouří a dělají revoluce v celé historii lidstva.To že si bohatí přihrávají kšefty je sice hezké, ale né spravedlivé a vždycky tak nebude. Jestli se někomu seberou prostředky ke kterým přišel okradením druhého, je spravedlivé mu tyto prostředky sebrat.

Re: Jsme jako oni:
Autor: Z. Lapil Datum: 15.8.2014 12:42

Nevím jak vy, ale já jsem zaměstnanec, a také se na svém zaměstnavateli pokouším vydělat co nejvíce. Když se naše pojmy "co nejvíce" nepotkají, buď odejdu, nebo budu propuštěn. Pokud nenastane jedna z těchto dvou možností, jeden z nás zemře v bídě.

Mimochodem - byly buržoazní revoluce opravdu revolucemi zaměstnanců? Připadá mi, že ne, ale nevím, ptám se. Ale spíš mi připadá, že ne-šéfové chtějí být šéfy, v případě bolševiků dokonce diktátory. Všem ale uniká, že všichni být šéfové, neřku-li diktátoři, být nemůžeme.

Nedivte se také, že velký kšeft je schopen realizovat jen velký podnikatel, vesnický zedník dálnici ani obchodní centrum postavit nedokáže. A prosím - neoznačujte jako "krádež" vzájemnou výměnu hodnot na základě smlouvy.

Re: Jsme jako oni:
Autor: L. Novák 475 Datum: 15.8.2014 16:20

Pan J. Kratochvíl žije ještě pod vlivem bolševické ideologie a plácá o "vytváření materiálních hodnot dělnickou třídou"... :-)

Re: Jsme jako oni:
Autor: Z. Rychlý Datum: 15.8.2014 11:15

Sociální spravedlnost je opravdu blbost, ale já měl na mysli něco jiného. Ekonomiku a podnikání. Dřív o ekonomice a podnikání rozhodovali bolševici a jejich soukmenovci prostřednictvím státu. Teď rozhodují opět různá bratrstva většinou opět prostřednictvím státu, který jim patří, a který je (až na pár zahraničních výjimek) zdaleka největším investorem. Tak jsme si to zařídili, protože jsme všichni myšlením jako oni. Vydělat poctivým podnikáním ? Darmo mluvit, to je moc práce, většina jen natahuje ruce pro dotace z veřejných pěněz a dává tím prostor pro korupci. Asi tak nějak to myslím, že většina uvažuje jako soudruzi dříve. Vydojit, vydrbat, vyžrat - po nás potopa. Myslel jsem si, že je to vlastnost jenom soudruhů, že nejsme jako oni, ale asi jsem se mýlil. Komanči byli jen špičkou ledovce.