15.4.2024 | Svátek má Anastázie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tatina 8.2.2006 8:37

Tipický soudruh,

je ten Zaorálek.Jestliže toto co napsal,myslí vážně,tak nevím,co si mám o něm myslet.Buď je to ekonomický diletant,nebo blb jako soudruh Sobotka,toho času min.financí,který neví,kolik-že nul má jeden bilión.Ať si raději píše ve vrtulníku ty svoje kodexi morálky,ale neplete se do ekonomiky.Socialisti se se svými investičními pobídkami dají přirovnat k otcům rodin,kteří rádi pomáhají sousedům,ale doma neudělají za korunu práce.
Sam Křepelka 8.2.2006 8:37

Vláda je taková jací jsme

Vláda je taková jací jsme.  Prostě jsme si Zaorálka a spol. zvolili. A jak to vypadá, i díky podobným blábolům jako dnes vypotil pan Zaorálek, tu bude brzy vládnout KSČSSD. Tyto neskutečně hloupé výpotky totiž jsou určeny pro jinou cílovou skupinu než tu, která diskutuje na NP. To samé přece dělá Paroubek, Rath či Škromach. Takže se už můžeme těšit na Filipa jako šefa sněmovny. 
tatina 8.2.2006 8:41

Re: Vláda je taková jací jsme

Já nevím jak Vy,ale já jsem je nikdy nevolil,i když se musím přiznat,že za časů Miloše Zemana jsem o tom i uvažoval.Ale jenom chvíli.Tak nevím,proč mě má vládnout koalice socanů s komoušema.Kdyby toto řekli před volbama v roce 2002,tak by tehdy skončili na 5%.Nyní ale nevím.Lidem stačí dát jednu tisícovku a jsou v prd---i.
huhu 8.2.2006 8:50

Re: Vláda je taková jací jsme

prosím mluvte za sebe. Já tyhle mafiány, blbce a vyžírky nikdy nevolil. Souhlasím s termínem "hloupý výpotek". I na NP je dosti těch, kterým se tohle líbí či jsou ochotni s tím žít. Těmto váhajícím a nevědoucím koho volit jsou určeny, podobně jako výpotky Vízkovy či Zaorálkova poradce Jelínka.
Sam Křepelka 8.2.2006 10:06

Re: Re: Vláda je taková jací jsme

Žel, ve volbách byla tato strana zvolena hlasem lidu. Že byl někdo proti je sice chválihodné, ale 111 křesel dostala levice. Takže trvám na svém, že vláda je taková jací jsme. A dodávám, že možná bude hůř!
huhu 8.2.2006 11:02

Re: Re: Re: Vláda je taková jací jsme

hlas lidu neznám. Znám hlasy konkrétních voličů. A jestli vy jste nějaký, pravděpodobně já takový nejsem. A zejména odmítám být zodpovědný za tuhle mnou nevolenou vládu víc, nežli mi to ukládá ústava a zákony. Tohle myšlení "my" je totalitní.
Sam Křepelka 8.2.2006 12:19

Milé huhu

Výsledek voleb je hlas lidu !  Prostě většina voličů ( stačí přepočtených 51% ) se rozhodne, že chce nějaký způsob vládnutí. A domnívat se, že když budu mezi těmi 49%, že se mě výsledek voleb nijak nedotýká je úmyslná zaslepenost. Proč se sám sebe nezeptat, jestli to, že jsem v této menšině není i moje chyba. Například tím, že jsem byl vůči své straně příliš tolerantní a až přespříliš jsem baštil jejich lídry ?  Když příznivci ODS nedávají Topolánkovi najevo, že je jako šéf ODS neschopný, kdy to asi on sám pochopí. Až když bude po volbách. V době, kdy se dostane k moci KSČSSD. Tehdy už však bude pozdě a nic už nevyřeší z pohledu prohraných voleb fakt, že se konečně do čela ODS postaví "nové" tvíře.
Roy Boehm 8.2.2006 14:48

Re: Vláda je taková jací jsme

To je sprostá pomluva. Ani statisticky to nesedí. Účast ve volbách byla kolem osmapadesáti procent. Takže socdem volilo slabých 17,5 % oprávněných voličů. Takže, bohužel, máme takovou vládu, jakou si nezasloužíme!
VLK 8.2.2006 16:29

Re: Re: Vláda je taková jací jsme

Mame takovou vladu jakou si zaslouzi tech 42% co nesli volit
Dobrá stránka! 8.2.2006 8:24

www.viditelnymacek.cz nejen dnes 8.2.2006

Doporučuji.Vřele.I archiv !!!
huhu 8.2.2006 8:19

blábol ekonomického analfabeta

dnešní ekonomie je především matematika a vyžaduje přesnou a jasně definovanou terminologii. Zaorálkova prohlášení o 200.000 Kč na nezaměstnaného měsíčně či vygenerovaných 16 mld svědčí o tom, že Zaorálek je bud blbec nebo demagog či obojí. Takový "manažer" maří úsilí mnoha úspěšných lidí, které tuhle jeho blbost či zlodějnu nedobrovolně financují.
Šerlok Homeless 8.2.2006 8:16

K posledním dvěma větám předposledního odstavce

Autor napsal:
"Ti, kteří hlásají ekonomické poučky Laissez Faire by měli navštívit fabriky, kterých se to týká a kázat své teorie lidem, kteří v nich pracují. Tam by možná pocítili vzdálenost, která je mezi jejich poučkami a skutečností."
 
Jasně. Chápu. Snadnější je pumpnout miliony o nějaký ten šesták, aby si stovky udržely do voleb zaměstnání, než před volbami těm stovkám vysvětlovat, že ruka páně uzavřená.
 
huhu 8.2.2006 9:53

Re: K posledním dvěma větám předposledního odstavce

proč ne ? Říci těm lidem - vyberte si - vaše pracovní místo stojí 1,25 mil Kč. Máte možnost
a) hotově každý z 1300 lidí 1,25 mil Kč na ruku a dělat si s nimi co chcete, ale žádná podpora a případně jděte dělat za méně jinam
nebo b) nedostanete nic a budete hákovat ve Philipsu.
 
to by bylo svobodné rozhodntutí Laissez Faire  o použití 1,6 mld na vytvoření 1300 pracovních míst. jak by to asi dopadlo ?
Ruda 8.2.2006 8:04

Tak nevím

Nebudu se již zmiňovat o oněch 200 000 měsíčně na jednoho nezaměstnaného, protože to je perla, která jasně ukazuje jakého chytráka máme v čele parlamentu. Zajímalo by mně jak je s těmi "vygenrovanými" 8 miliardami (což už samo o sobě je termín, který normálního člověka nadzvedne ze židle). Pokud by to byl zisk tak z toho náš stát nemá nic, protože oni mají daňové prázdniny, na DPH se to státu rovněž neprojeví (snad nemají prázdniny i v DPH), protože určitě mnohem větší část jejich výrobků jde na vývoz, takže zase nic pro stát. Naopak určitě jim stát stále vrací DPH, protože všechny vstupy: materiál, polotovary, energie a ze všeho dalšího, co spotřebovávají si mohou odečíst DPH (které vlastně na výstupu zaplatí jejich dodavatelé). Takže jedině kdyby byla pravda co pan Vorálek píše je ušetření těch 200 000 na nezaměstnané, to je ovšem spíš jenom hec. Jedině na čem stát vlastně vydělá jsou sociální, zdravotní a daň ze závislé činnosti, které zaplatí jejich zaměstnanci.
Šerlok Homeless 8.2.2006 8:02

Autore, ten druhý odstavec článku:

Ale oni zasi bijí černochy!
bóže,bóže... 8.2.2006 7:58

200 000 měsíčně stojí nezaměstnaný ? Ne! Úředníci a jejich evidence!

Kdy už konečně spadne vrtulník se Zaorálkem a to pokud možno na nějaký hodně velký a absolutně zbytečný úřad s tisícovkami velmi dobře placených úředníků? Bylo by to z jedné vody načisto...a stačilo by pak to vše zaorat...aspoň jako hnojivo by to bylo k něčemu. Řek bych dopr..le, ale to by tohle smazali a poprávu, takže ne do....., ale někam jim, dál, neřkuli nejdál jděte !!!
Ladislav N. 8.2.2006 7:42

Zaorálku, přehánějte, vymýšlejte si, čím větší hloupost, tím více voličů vám uvěří...

Tenhle Zaorálek je ale lišák! :-D Nejdříve nám oznámí, že moderní ekonomie považuje "investiční pobídky" (rozuměj peníze odebrané domácím firmám a občanům) za chybné. Poté začne tvrdit, že teorie je vlastně k ničemu, že oni - socialisté v praxi prokáží, že teorie je zbytečná... Oni "poručí větru, dešti...".
 
Dále pak vítězně tvrdí, že "...není známo, že by tento systém způsobil státu, který se v pobídkách angažuje, hospodářské potíže..." Opravdu? Tohle je úvaha ekonomicky naprosto negramotného politika. Daně, které nemusely být vybrány, by jejich plátci využili mnohem efektivněji, než stát. Zaorálkovi je miliarda sem, miliarda tam, malý peníz. On přece hlasuje o stovkách miliard ročně!
 
"...Málo se vnímá a doceňuje skutečnost, že jeden nezaměstnaný nás stojí 200 000 korun měsíčně..." Proboha, kde jste tohle číslo sebral? Kdyby to byla pravda, stát by musel fungovat jako "perpetuum mobile" na výrobu peněz!
 
Dále... "...Jestliže továrna LG Philips v Hranicích vygenerovala ve čtyřech letech 16 miliard korun českých, tak už to je samo o sobě velký přínos a zisk." Co je to za pojem "vygenerovala"? Vytvořila přidanou hodnotu 16 miliard Kč? Nebo celková výroba dosáhla za celé období hodnoty 16 mld. Kč ? Zisk to určitě nebyl!
 
Takovéhle bláboly zřejmě mohou platit na voliče ČSSD a čtenáře Moravskoslezského dne, ale proboha, jak je může vyslovovat nejvyšší představitel PS PČR? To jsou opravdu všichni "vedoucí" socialisté takoví pitomci, jak nám předváděl Michal "Kakaový Bob" Kraus (předseda ! rozpočtového výboru PS PČR !) na tiskové konferenci ČSSD?
Ladislav N. 8.2.2006 7:46

Re: Zaorálku, přehánějte, vymýšlejte si, čím větší hloupost, tím více voličů vám uvěří...

Je pravděpodobné, že LG-Philips nesplněním podmínek smlouvy s vládou ČSSD "by měla" vrátit podstatnou část získaných peněz, což je ale vzhledem k probíhajícímu konkursnímu řízení málo pravděpodobné. Vláda ČSSD ale místo starosti o již utracené (a promarněné) peníze radostně přiběhne s dalšími 300 miliony Kč! Jaké může dnes LG-Philips poskytnout garance, když je předlužená?
Soudruh Zaorálek je vrcholným představitelem  českého Kocourkova   zcela oprávněně! Po volbách jistě najdou někoho ještě hloupějšího...
 
Viz také:
 
Článek Respektu - 06/06
RUIKA: Ekonomika, strana: 9
Jak se vyplatila miliardová dotace do hranické továrny
odborar 8.2.2006 8:16

článek z Repektu je zajímavý zvláště v dolní části návratnosti investic...

Jak říkám já do podniku v konkurzu může lít peníze jen ekonomický diletant nebo komunista, který je lil do ztrátových podniků 50let. Kdo to zaplatí? No přece my všichni, ze svých daní, jako vždycky..   http://www.odborar.webzdarma.cz/
Radek2 8.2.2006 7:52

Re: Zaorálku, přehánějte, vymýšlejte si, čím větší hloupost, tím více voličů vám uvěří...

Pane Ladislave N. S Vaším příspěvkem se celkem shoduji. Prosil bych však vysvětlit, co Vás přivedlo k myšlence uvádět jako příklad tuposti právě čtenáře Moravskoslezského dne. Děkuji.
bóže,bóže... 8.2.2006 8:05

On to vztáhl ke zdroji informací a nemyslel NORMÁLNÍ lidi,myslel Zaorálka..

A lidi u Vás už musí chudáci špatně slyšet z toho věčného lítání vrtulníku.Někteří už mají hlavu ukroucenou a jsou smutní, když pořád vrtí hlavou a říkají "nespadne a nespadne ta kur.. jedna poslanecká"...jsme na jedné lodi a pod čárou ponoru máme několik slabých míst- neperspektivní technologie,automobilky s omezenou životností do další ropné krize a sám pokračujte dál... krásný den báječní Moravané a nedejme se !
Ladislav N. 8.2.2006 8:12

Re: Re: Zaorálku, přehánějte, vymýšlejte si, čím větší hloupost, tím více voličů vám uvěří...

Nevyjádřil jsem se (vůči čtenářům Moravskoslezského dne) právě nejdiplomatičtěji (z nepozornosti) , ale pokud jsou ochotni za deník s podobnou náplní utrácet své peníze, je to přinejmenším zarážející. Zaorálek si také zřejmě vybíral "vlastní cílovou skupinu čtenářů", Hospodářské noviny či některé další významné by podobný nesmysl otiskly těžko (a pochybuji, že by Zaorálek měl tu kuráž jim tento blábol nabídnout za honorář).
L 8.2.2006 7:34

Jen prvni veta je spravna

Z hlediska ekonomické teorie jsou pravděpodobně investiční pobídky věc nesystémová a vlastně chybná.
 
Samozrejme, ze je to chybna vec. Jenze je kolem toho spousta korupce a politici z toho mohou vyrazit prachy. Dale je nutne si rici, ze na fungovani hospodarstvi temto lidem vubec nezalezi. Nezamestnanost je jim uplne lhostejna. Nekteri se nezamestnanym dokonce posmivaji.
 
Nezamestnani jsou mi taky lhostejni, ale aspon nekvakam pitomosti. To musim upresnit. Nezamestnany delnik je mi presne tak lhostejny jako jemu bylo uplne jedno, kdyz ja jsem nadsene jako mladik s cerstvym vysokoskolskym diplomem nastupoval za 1600 mesicne.
Cili to, jestli nejaky nezamestnany nemuze uzivit rodinu proste znamena, ze je neuspesny a do toho mi nic neni. Ale ze sebe blbce nedelam.
 
scurra 8.2.2006 7:21

ještě jednou nezaměstnaný za 200.000 měsíčně

Podle ČSÚ bylo ke konci roku evidováno 404.800 nezaměstnaných. Jestliže podle pana Zaorálka jeden stojí 200.000 Kč měsíčně (tj. 2.400.000 Kč ročně), pak všichni nezaměstnaní stojí 971.520.000.000. Kč ročně. Přitom celkové výdaje rozpočtu za rok 2005 byly 908.415.643.000 Kč, to znamená o zhruba 63 miliard nižší. Nejsem ekonom, a tak by mě zajímala metodika výpočtu nákladů na jednoho nezamestnaného, které převyšují cekový rozpočet ČR.
Andy 8.2.2006 7:30

Re: ještě jednou nezaměstnaný za 200.000 měsíčně

nesmíte Zaorálka brát doslova. Jedna možnost je, že započítává do nákladů i neuskutečněné  příležitosti, to je, kolik by takový nezaměstnaný vygeneroval peněz, kolik by utratil, kdyby peníze měl, kolik by z toho bylo daní... atd., nebo, a to je pravděpodobnější, Zaorálek poněkud přehání, jako když vám slibují, že vaše dítě vydrží s jedněmi pamperskami celé dětství.
scurra 8.2.2006 7:45

Re: Re: ještě jednou nezaměstnaný za 200.000 měsíčně

Aha, takže to byly virtuální peníze. Podobně jako když pan Škromach prohlásil, že předvolební slib o vytvoření 200.000 pracovních míst byl několikanásobně splněn. Asi taky virtuálně. Jenom je škoda, že socialistickými virtuálními penězi nemohu platit daně.
tatina 8.2.2006 8:45

Re: ještě jednou nezaměstnaný za 200.000 měsíčně

Musíte do toho započítat i nějakou malou domů,jinak by to nemohlo a ani nemůže vyjít.Soudruh Zaorálek totiž chyběl ve škole,když se probírala matematika a raději chodil na doučování v kodexu mravnosti.
ll 8.2.2006 7:20

Vygenerovala ve čtyřech letech 16 miliard korun českých,

Co tím chtěl autor říct. Jsem z ostravska a jsem rád, že se v Nošovicích možná postaví fabrika, kde bude možno zaměstnat tolik obyvatelů nejen okolních států.
eTony 8.2.2006 6:47

Autor,

bohužel, není virtuální, ale skutečný. Vůbec se neštítí urazit domácí, nepobídkové, investory a straší nějakým ostrovem bez investic a není mu trapné prohlásit, že nesplnění očekávání od zahraničních, pobízených, investorů neznamená hospodářské potíže. A co to tedy je ??? Aha, já zapomněl, to je, zřejmě, ta socialistická prosperita.
Vodnář 8.2.2006 6:47

Proč se podporou zahraničních firem podporuje konkurence fungujících místních firem?

Máme u nás nas fungující automobilku Škoda? Nevadí, podpoříme investičně novou automobilku u Kolína. Že nemůže zajistit dostatek pracovníků? Nevadí dovezeme z Polska, Slovenska a pro jistotu podpoříme další automobilku u Nošovic.
Máme u nás fungující (sice s odbytovými problémy) firmu na obrazovky v Rožnově p.R.? Nevadí, podpoříme stavbu nové továrny na stejný sortiment u Hranic.
Máme fungující pneumatikárnu Barum Continental? Tak honem podpořme výstavbu nové pneumatikárny v Lešné u Valašského Meziříčí.
A tak hledám odpovědi jak na otázku v nadpisu, tak na otázku: Co s uvedenými firmami a pak i národním hospodářstvím udělá recese v automobilovém průmyslu?