19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Největší změna od Reagana

Prosadí Trump své daňové plány? Proč by USA měly mít nejvyšší daň z příjmů na světě?!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 9.2.2017 12:13

ano, živím se

sítě samozřejmě zákazník zaplatí. Napsal jsem snad někde, že nezaplatí?

Jenže dřive zaplatil jen cenu bez DPH. Dnes musí zaplatit i to DPH, takže cena parcel se musela zvednout o 21%.

Babiš to pro lidi u stavebních parcel opravdu zhoršil. Já jsem také nikde nepsal, že to zlepšil. Psal jsem pouze, že se snaží podmínky podnikání narovnat. To je ale o něčem úplně jiném.

Vy tady na mě útočíte a přitom vůbec nechápete, o čem píšu.

R. Sorge 9.2.2017 12:24

Re: ano, živím se

DPH ze stavebních pozemků nemá co dělat narovnáváním podmínek pro podnikání. Podmínky byly v tomto případě stejné i před Babišem a Babiš to "narovnal" tak, že lidem zdražil byty.

Agitujete pro Babiše, že to dělá lépe než Kalousek, ale není to pravda, pro běžné lidi je to mnohem horší - není důvod, aby stát inkasoval DPH ze stavebního pozemku, dříve to tak nebylo, zavedlo se to v době krize, která už skončila.

Ale Babiš si za podvodem získanou dotaci 50 miliónů postavil Čapí hnízdo, bytové problémy běžných lidí ho nezajímají.

M. Šejna 9.2.2017 12:59

jste normální, trolle Sorge?

vždyť píšu, že Babiš zdražil pozemky (a tedy i byty). Mám to chápat tak, že když o zdražení díky DPH píšu já, tak je to zastávání se Babiše, zatímco když to samé napíšete vy, tak to je kritika Babiše?

Jste normální, nebo máte problém s vašim IQ?

P. Švejnoch 9.2.2017 13:12

Re: jste normální, trolle Sorge?

Ne, chápejte to klidně tak, že tu vášnivě obhajujete Babiše, ačkoli k tomu není jediný důvod... Ale když je ve Vašich očích Trumpem navrhovaná daňová reforma vlastně totéž, co EET, tak ono to zase nikoho nijak výrazně nepřekvapí.

Ostatně, na kterém místě kandidátky ANOFertu se aktuálně nacházíte, ekonomický eksperte?

Už jste do Bureše pronikl dostatečně hluboko? :-)

M. Šejna 9.2.2017 13:25

proboha, pane Švejnochu

kde obhajuju Babiše? Tím, že ho přirovnávám k Trumpovi? Chápete vůbec, co má v úmyslu Trump s firemními daněmi z přijmu? Vždyť to píše sám pan Kohout, že Trump sice sníží firemní daň, ale zároveň zruší hromadu výjimek, takže nakonec budou firmy platit na daních víc. pravdou ale je, že tím narovná podnikatelské prostředí v USA.

Tohle u nás dělá Babiš, že ruší výjimky a možnosti, jak obejít placení daní. Výsledkem je, že zaplatíme nakonec na daních víc, ale přitom se nám (procentuálně) daňové sazby vůbec nezmění.

Tohle považujete za obhajování Babiše?

A myslíte si, že obhajuji Trumpa, kdy píšu jako pan Kohout, že jeho daňová reforma bude mít za důsledek větší výběr firemních daní?

P. Švejnoch 9.2.2017 13:53

Re: proboha, pane Švejnochu

Fascinující.

Líběj odpustit, ale Vámi do bezvědomí opakované tvrzení, že Babiš narovnává podnikatelské prostředí, to není jeho obhajoba? No, možná ne - mnohem spíš je to nekritická adorace.

A samotné tvrzení, že Babiš narovnává podnikatelské prostředí, když firmy jeho holdingu jsou zdaleka největšími konzumenty dotací, když on sám využil každé příležitosti, jak tento stát ojebat (Čapí hnízdo, korunové dluhopisy), je tak absurdní, že ho nemůžete myslet vážně ani Vy - ačkoli o Vašich ekonomických znalostech dávno nemám nejmenší iluze.

Takže pro Vaše nesmyslné horování pro Babiše musí existovat nějaká další motivace, předpokládám.

M. Šejna 9.2.2017 14:22

tohle nemá smysl, pane Švejnochu

my sami jsme byli tím Babišovým narovnáním postižení, protože musíme odvádět DPH z našich pozemků. Narozdíl od Vás ale vím, že jsme donedávna využívali výjimku (chcete-li: fintu), jak DPH neplatit. Babiš nám to narovnal, bohužel.

Už to chápete, nebo pořád nic?

M. Prokop 9.2.2017 11:16

Re: pane Hraji

On už je tu na jeho šíření kdekdo zvyklý.

Jak uvidí Kohouta, Šichtařovou, Kremlíka, začne vidět (zeleno)rudě a vystartuje. :-P

O. Uživatel 9.2.2017 10:16

Uživatel požádal o vymazání
M. Šejna 9.2.2017 10:58

pane Chodovský

kontrolní hlášení mají úplně jinou funkci. Zabraňují nadměrným odpočtům DPH pomocí fiktivních faktur. Ve finále to samozřejmě zvyšuje výnosy z DPH, ale nezvyšuje to výběr daní. Pouze to snižuje vratky DPH.

Výběr daní by měly zvýšit EET a zatím to funguje, protože v prosinci se zvýšily tržby v pohostinství o 18,3%.

R. Dubravský 9.2.2017 11:34

Re: pane Chodovský

To ovšem nezpůsobilo ani tak EET, jako to, že hostinští výrazně zdražili. Jinde samozřejmě musely tržby klesnout, protože peněz lidem nepřibylo.

M. Šejna 9.2.2017 11:57

pane Dubravský

mohl byste zdejšímu publiku sdělit důvod, proč hostinští výrazně zdražili? Nebylo to zdražení náhodou způsobeno zavedením EET?

O. Uživatel 9.2.2017 12:08

Uživatel požádal o vymazání
R. Sorge 9.2.2017 11:41

Dezinformátore Šejno

DPH je také daň, jmenuje se dokonce "daň z přidané hodnoty".

Kontrolní hlášení má obě funkce - nadměrné odpočty i tržby.

Obdobně EET (tržby, odvádění DPH).

M. Šejna 9.2.2017 11:54

neztrapňujte se tu, Sorge

kontrolní hlášení bylo zavedeno, aby se zabránilo karuselovým obchodům umožňujícím požadovat po státu vrácení DPH. Tržby jsou u kontrolních hlášení zcela bezvýznamný problém.

EET bylo zavedeno, aby se zabránilo zatajování tržeb a nikoli pro evidenci DPH. Mnoho živnostníků ani není plátcem DPH, protože nedosahují dostatečného obratu. Takže oni sice mají EET, ale poplatníkem DPH být nemusejí.

Bylo by vhodné, abyste se trochu víc vzdělal v zákonech a přestal se tady ztrapňovat.

R. Sorge 9.2.2017 12:02

Ztrapňujte se tu dezinformátor Šejna

který ani neví, že DPH je daň.

M. Šejna 9.2.2017 12:17

vy jste neuivěřitelně hloupej spratek, Sorge

jak jste ve vašem retrardovaném mozku přišel na to, že nevím, že DPH je daň.

O. Uživatel 9.2.2017 12:24

Uživatel požádal o vymazání
M. Šejna 9.2.2017 12:54

Re: zhluboka dýchejte..

tak si toho spratka Sorgeho přečtěte, pane Chodovský.

Já napíšu, že Babiš zdražil pozemky o DPH, a ten spratek Sorge tvrdí, že se Babiše zastávám. Já píšu o DPH a ten spratek Sorge tvrdí, že DPH nepovažuji za daň.

To by nasralo i Vás. Tady nejde o jiný názor, ale o spratkovitý trolling Sorgeho.

R. Sorge 9.2.2017 12:29

Vy jste retrardovanej spratek Šejno

psal jste to ve svém příspěvku, tak si to po sobě přečtěte, pokud umíte číst.

M. Šejna 9.2.2017 12:51

hele Sorge

kde jsem napsal, že DPH není daň?

R. Sorge 9.2.2017 13:04

Hele troubo Šejno

Na Vaše drzé urážky nejsem zvědav. Psal jste o "výběru daní", což je dle Vás něco jiného, než DPH.

To je z mé strany pro dnešek vše, trolla tady děláte Vy, já si to obvykle jen pročítám, ovšem dezinformátory nemám rád.

M. Šejna 9.2.2017 13:34

troubo Sorge

takže znovu a pomalu, si to přečtěte ještě jednou, troubo.

Každej, kdo umí nejen číst, ale i chápat text, pochopil, že píšu o dani z příjmu. Jen trouba Sorge to není schopen pochopit.

O. Uživatel 9.2.2017 12:01

Uživatel požádal o vymazání
J. Fridrich 9.2.2017 7:03

Děkuji, výborný a potřebný rozbor ekonomických

Děkuji, výborný a potřebný rozbor ekonomických plánů presidenta Trumpa.. Je jasné, že ta nynější prolhaná parta, která ovládá sdělovací media v Americe, u nás a v celém světě o tomto důležitém ekonomickém programu na ozdravení Amerického hospodářství 8 roků devastovaného Obamou prostě NEMLUVÍ a " korektně " mlčí..

D. Krajíček 9.2.2017 7:30

Re: Děkuji, výborný a potřebný rozbor ekonomických

Připojuji se - naše mluvící hlavy vytrhnou z plánů prezidenta Trumpa jednu větu a rozčilují se nad ní až do bezvědomí. Konečně mám představu, o čem je řeč.

Děkuji.

V. Vaclavik 9.2.2017 3:19

To o tom brevnu a brve moc sedi

Evropsti politicti mafiani, vcetne tech nasich, by meli zavrit huby a schovat sve spinave pracky a vyuzit prilezitost byt uplne zticha. Ovsem to prave tak plati napriklad pro politiky Kanadske.

Napriklad Kanada si chrani sve domaci pasaliky, drave americke podnikani si na svou pudu nepusti, ovsem Britanie neni v tomto ohledu o nic lepsi, ne-li dokonce horsi. A zatimco velke kanadske firmy z te NAFTy tezi, ty americke uz tolik nikoli. Nevim jaka je obchodni bilance Kanady a USA, ale nejspis to nebude nepodobne te USA s Mexikem.