18.2.2020 | Svátek má GizelaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


EKONOMIKA: Manažerská pohádkaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 19.9.2009 19:11, přehled diskusí

skvele!:
Autor: achjo Datum: 19.9.2009 15:43

;-D;-DR^R^ takhle jsem se uz dlouho nenasmal, skvely clanek R^R^:-D

Autore, slabota.:
Autor: Emil Datum: 17.9.2009 19:03

Když už se něco nakousne, má se to dopovědět. Maje nějaké zkušenosti, dovolím si to, co jste předpřipo$%#^@ jen naznačil, dokončím. Jakýkoli manager (i generální ředitel toho či onoho) je jen najatý "slouha", který má sloužit vlastníkovi k množení jeho statků. Problém je, je-li vlastník takový nějaký mlhavý (tato situace obvykle nastává u společností s více spoluvlastníky, obzvláště, přesáhne-li určitou velikost a určité množství spoluvlastníků, je-li pak vlastníkem stát, tedy všichni, je to už v principu v loji). Nastane-li takováto situace, kolem firmy se začínají slétat "rádobymanageři" snažící se nadojit do vlastní kapsy na základě netransparentních vlastnických vztahů. Pokud by byl jasný vlastník, bude takovýto vyžírka vykopnut a nakopnut ani nestihne říct "A". Úspěšná firma se tak stává dojnou krávou pro vyžírky a jejich vyližprd#$&*. V okamžiku, kdy začne pramen vysychat, začne se lhát. Tuhle se prodá funkční část firmy, tuhlese prodá nějaký majetek. Jen aťfirma zůstane "v černých". To zajistí udržení se v koženém managerském křesílku a bohaté odměny dané managerskou smlouvou. A když to jde pod naším vedením stále víc ke dnu? Začneme lhát ještě víc. Krystalicky čistým příkladem spirály lhaní a dojení je pak jakási americká firma Enron, že.

Kdy tahle spirála nastala? Když byl do funkce zvolen mistr politikaření a zákulisních pletich Tvrdík. ČSA dostal jako trafiku, a skutečně dojil velmi dobře. Nepříjemností (pro ČSA), je pak skutečnost, že tito vyžírkové se obvykle mají tendenci obklopovat lidmi podobného ražení (tedy opět vyžírky).

PS.: Proti managerům nejsem vysazený. Byť mlád, poznal jsem řadu těch, pro něž byla dobře odvedená práce, úspěch firmy, důležitější než pohled na každoměsíční nakynutí bankovního konta. Naneštěstí jsem potkal i velké množství těch druhých.

PPS.: S ČSA jsem nikdy neměl, nemám a nebudu mít nic společného. Jen mi je líto těch,co pracovali a pracují v ČSA a jsou na tuto firmu hrdí. Sám jsem tuto situaci zažil, byť úplně jinde a jindy.

Dovolím si:
Autor: Martin Datum: 17.9.2009 14:13

podotknou,že za tohoto stavu (kdy si menežment a dozorčí rada vyplácela a vyplácí odměny ve statisících,je drzost chtít na lidech,aby platili palivový příplatek. A to,že se po hale prochází dva policajti mě nezaručuje žádnou bezpečnost za 1900kč ke každé letence. No a palivo bylo vždy!!! už započteno do ceny letenky - takže příplatek po poklesu ceny ropy je zlodějna !!

Je to i oSkyEurope:
Autor: Dotaz Datum: 17.9.2009 12:29

nebo ne ?

Re: Je to i oSkyEurope:
Autor: Pavel Datum: 17.9.2009 17:59

Do poslední chvíle jsem věřil, že to je Českých aerolinkách, státním podniku nositeli řádu práce a odznaku Velkého Lenina.:-D

Re: Je to i oSkyEurope:
Autor: autor Datum: 17.9.2009 22:36

:-)

A co náše hospodářství:
Autor: Vedral Datum: 17.9.2009 11:21

Stejně funguje i česká republika. Stále zvyšujeme důchody a podpory. Stále přibývá lidi na těchto penězích závislých. Skoro nikdo už nevytváří realné hodnoty. Probudíme se z pohádky?

Re: A co náše hospodářství:
Autor: pepíček Datum: 17.9.2009 13:53

SPRÁVNĚ, PANE VEDRALE. DĚDEČEK A BABIČKA, UJÍDAJ NÁM CHLEBÍČKA!

Re: A co náše hospodářství:
Autor: Zeměžluč Datum: 17.9.2009 15:15

Zvyšujeme podpory a důchody a přitom podnikatelům snižujeme odvod z mezd na sociální pojištění. Zajímavé, že neustále se snižuje daňový výběr státu, který má plnit kasu a přitom, se státní zakázky prodražují takovým způsobem, že člověk nestačí zírat, podnikatelé okrádají stát na daních a do nákladů si dávají všecko, někteří i dovolenou. Kilometr dálnice stavíme po přepočtu za 850 mil Kč a v Norsku s jeho klimatickými a mzdovými a geografigkýmí podmínkami to umějí za 250 míčů - to je co? Slyšels už někdy něco takového, ty trubko? Hned se vymýšlí přesum nádraží v Brně za 20 miliard, hned se vyhazují peníze za přípravu neexistujících olympijských her v Praze. To si myslíte, že jsou tady všichni blbí nebo co? Zprivatizované  firmy do cizích rukou z nichž většina tu neodvádí ani daně a ještě dostávají investiční pobídky. Zločinecká privatizace a rozprodávání nemocnic za babku viz Bendl. Všichni ti co vykládají, že se má každý starat o sebe a každého příjemce jakékoliv podpory považují za parazita,  většinou nejradši podnikají se státními penězi jánabráchicky dohozenými svýma kámošema z vládní zaopatřovny, viz Řebíček. To jsou ty reálné hodnoty a náše hospodářství? - to už není náše. 

Re: A co náše hospodářství:
Autor: Michal Datum: 17.9.2009 18:02

Doporučuji se probrat. Tenhle stát neokrádají podnikatelé, ti ho živí. Ale státní úředníci, kteří si za vše nechají nacpat něco bokem, to je nemoc tohoto státu! Proč myslíte, že jsou u nás 2x dražší dálnice nebo vojenská technika pro armádu. No protože ta cca půlka ceny padne na úplatky všem těm šibalům co vo tom rozhodujou.

Re: A co náše hospodářství:
Autor: oh Datum: 19.9.2009 6:23

Podnikatelé tenhle stát opravdu neokrádají. Jenže těch je jen pár. Většinu tvoří tzv. "podnikavci" a ti kradou a ani poledne nedrží. K těm upláceným státním úředníkům nutně musí existovat i někdo, kdo jim penízky bokem cpe. A dokud volení politici (jaksi napříč politickým spektrem) tenhle stav tolerují a sami z něj profitují, lepší to nebude. 

Re: A co náše hospodářství:
Autor: Fiter Datum: 17.9.2009 17:01

Vážený pane jenom bolestivý pád může probrat lidi ze socialistického snu. 40 let bylo asi málo.

Ještě je mezi námi spousta takových,kteří by šli před 89 okamžitě.

Re: A co náše hospodářství:
Autor: k Datum: 17.9.2009 19:14

Však ono k tomu dojde. A nebude to dlouho trvat. Jen co prožereme co ještě zbývá.

Re: A co náše hospodářství:
Autor: brkoslav Datum: 19.9.2009 19:11

 ano správně nejsou ti co je vytvářejí jsou na podpoře:-) ůřednik ,advokát ,učitel ,doktor,politik,ty hodnoty nevytvorí a že jich máme!!!

Nas stat:
Autor: cb Datum: 17.9.2009 9:15

a evropska ekonomika se velmi podoba Sky Evrope. Jen ve vetsim meritku.

Bohužel:
Autor: Jakub Datum: 17.9.2009 8:40

 Tyto manažerské pohádky se v jedné věci od pohádek liší. Pokaždé to odskáčí nevinní lidé a barebáky nikdo nepotrestá. Ona to vlastně není pohádka, ale povídka ze života.

Se mi zdá,:
Autor: RomanL Datum: 17.9.2009 8:33

že si mnozí myslí, že se jedná o ČSA, ale to asi nebude pravda... ;-)

Re: Se mi zdá,:
Autor: Jack Datum: 17.9.2009 9:07

No, všeho dočasu....

pohádka:
Autor: -F Datum: 17.9.2009 7:08

R^R^:-D:-D Přeji hezký den.:-D

Jestli mne něco:
Autor: Kolumbo Datum: 17.9.2009 6:11

na "kapitalismu" míchne pak je to skutečnost, že podobné "manažování" není považováno jednoznačně za podvod se všemi důsledky. Je to ale opravdu chyba trhu nebo spíš právního pořádku? Jak to, že soudy mohou vyvinit "podnikatele", který slibuje skoro jako politik i když musí být i soudu jasné, že sliby yákayníkům ani investorům nemůže splnit? Není to pak trochu tak, že není možné odsoudit manažera za slabý odvar počínání,  které je v politice standardem? Může snad podnikatel rozdat zboží jedněm a účet včetně své tučné "podnikatelské odměny" předložit pod hrozbou násilí k zaplacení druhým? A ještě se u toho blbě křenit a žvanit něco o povinné solidaritě a společenské soudržnosti?

Re: Jestli mne něco:
Autor: jindra Datum: 17.9.2009 6:28

Je to považováno za podvod, někde už se to vyšetřuje. Akorát si nevzpomenu kde. Bohužel to není na Slovensku, je to myslím Rakousko.

Re: Jestli mne něco:
Autor: Vilda Datum: 17.9.2009 7:42

Řešení je jednoduché, za špatná rozhodnutí managementu musí zaplatit akcionáři či investoři. Je to kruté, ale je to tak. Jedině investor nebo vlastník může hnát management k odpovědnosti. Jakákoliv finanční pomoc z peněz daňových poplatníků snižuje riziko pro investory a vlastníky.  Jenže ono se to špatně dělá, když ve statutárních orgánech sedí přátelé politiků nebo dokonce sami politici. Výsledkem je pak flagrantní porušení tržního prostředí!!

Re: Jestli mne něco:
Autor: Ludva Datum: 17.9.2009 7:57

No a když je akcionářem stát, to jest daňoví poplatníci, tak lze žít na dluh neomezeně. Přesto mi hlava nějak nebere, že jsou vypláceny obrovské platy nejen pilotům, ale třeba i bankéřům (kteří jim ty platy financují)  a dalším, přestože si na ně nevydělají.

Re: Jestli mne něco:
Autor: Vilda Datum: 17.9.2009 9:00

Od toho je dozorčí rada a především představentstvo, bohužel když je akcionářem stát, tak jsou výsledky takové viz ČSA.

A co dál? Kdo porušil povinnosti při správě cizího majetku a naplnil sk.podstatu tr.činu?:
Autor: jan Datum: 17.9.2009 1:07

Kalousek mizerným výkonem služebních(pracovních povinností) členů DR i představenstva ČSA!!! Nakonec se voda na Kočárníka uvařila, Janoto Pecino odvahu!!! Šetřit a omezit ovlivňování svědků vazbou na podezřelé pachatele!!! Vydírání se nebojte, bude stejně nškdo z techokratů vydírat a hned nahlásit hrozby z neznámých zdrojů=sedí všichni, kterých se to týká DR i Představenstvo ČSA!!!

Re: A co dál? Kdo porušil povinnosti při správě cizího majetku a naplnil sk.podstatu tr.činu?:
Autor: Bartoš Datum: 17.9.2009 1:29

Blbečku,nechápat čtený text o voze a vyjadřovat se ke koze Ti  jde dokonale.Nízko nákladová společnost jsou DR a ČSA troubo?

Re: A co dál? Kdo porušil povinnosti při správě cizího majetku a naplnil sk.podstatu tr.činu?:
Autor: Jurajda Datum: 17.9.2009 1:55

Ale to von myslí že nízko nákladový společnosti vozej jen placatý náklady jako jsou například různé placky a podobně!

Re: A co dál? Kdo porušil povinnosti při správě cizího majetku a naplnil sk.podstatu tr.činu?:
Autor: Pegas Datum: 17.9.2009 6:27

Bartoši, nenadávej! Každý nemůže porozumět tištěnému textu!

Re: magor jan IP: 213.192.18.xxx:
Autor: Ladislav N :-))) Datum: 17.9.2009 2:43

No to je teda bomba, takovýhle blábol... To jsi vymyslel sám, a nebo nějaká "vyšší moc"? ;-D

Re: magor jan IP: 213.192.18.xxx:
Autor: B Datum: 17.9.2009 7:10

To je tvrdá realita v podání bývalého ředitele ČSA Tvrdíka.(Y)(Y)