11.5.2024 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

EKONOMIKA: Covid „luxuje“ peníze na Green Deal

Bilionu eur se blíží schodek letošních rozpočtů, které země eurozóny musely ukázat v Bruselu (zde). Jenže eurozóna zahrnuje jen 19 států. Takže to není ani zdaleka schodek za všechny státy sdružené v EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pankovic 2.11.2020 8:01

Svatá Prostoto!! Takže za devastaci lesů kůrovcovou kalamitou nemůže Bursík ??

Tohle nemůžete myslet vážně ani vy, pane Rado!!Rv

J. Pankovic 2.11.2020 7:57

Globální oteplování způsobil nadměrný lov mamutů na konci poslední doby ledové :-):-)

protože od té doby se furt otepluje, nebo se ochladí, ale hlavně se mění klima a to neustále :-)

...a PraGrêta už tehdy varovala před používáním pazourku, ale Vy neposloucháte !!

A pak se nedivte že u Frýdlantu ledovec už není :-):-):-)

J. Pankovic 2.11.2020 7:49

...a tak bychom mohli pokračovat přes solární tunel přes elektromobily a větrníky na pobřeží, které odeberou energii vlhkému vzduchu, aby se nedostal do vnitrozemí...

Všechno, co se prosazuje za hlasitého povyku Zelených jenom poškozuje životní prostředí !!!!

Poslední dobrý skutek bylo odsìřenì uhelných elektráren na severu Čech, od té doby jsou zelení škodnà, která dělá opravdové ekologii jenom antireklamu;-O;-O!!

L. Písařík 2.11.2020 7:45

Změna klimatu jistě byla prokázána, avšak kde je důkaz, že ji způsobil člověk? Ano, podílí se, ale v minulosti Země tolik lidí nebylo - ba dokonce žádní lidi nebyli a přesto docházelo ke klimatickým změnám. Ale třeba bouchla nějaká sopka, či dopadl nějaký bolid, vymyslet se dá cokoliv.

J. Pankovic 2.11.2020 7:41

Takže si to schrňme:

1) Pomáhá pěstování kukuřice pro spalování biomasy životnímu prostředí?

Nebo jenom ničí půdu?

2) Pomáhá pěstování řepky do biopaliva životnímu prostředí?

Nebo jenom ničí půdu a navíc pesticidy ničí i spodní vody?

3) Pomáhá ochrana kůrovce lesům?

Nebo je zdevastovala?

4) Pomohla likvidace džungle na Sumatře kvůli plantážím palmy olejnê životnímu prostředí?

Nebo je to obrovský podvod, za kterým je schovaný Exxon?

5) Pomáhá likvidace tajgy v Kanadě životnímu prostředí?

J. Zeman 2.11.2020 7:38

Člověk jako tvor ke svému životu nějaký vážný problém zřetelně potřebuje. Když není, tak ho musí vytvořit. V minulosti "ho zařizovaly" války, období neúrody, případně katastrofy s dlouhodobým dopadem. V zemích, kde sedmdesát let nebyla válka, potravin a zboží je dostatek a katastrofy opravdu velkého rozsahu prakticky nejsou, našli problém a vehementně se mu věnovali. Koronavirus přišel právě včas, aby poskytl opravdový problém. Ano, podnebí se mění, ale tak to bylo vždy a tak to zůstane. Být středověké optimum nyní, tak za něj určitě může člověk a klimatisté budou bít na poplach. Kdo za něj mohl tenkrát? Těch pár lidí a jejich ohně v pecích? Přicházet malá doba ledová, tak začneme řešit globální ochlazování. Kdysi se Arktida zelenala a lidí opravdu moc nebylo. S kyji v ruce asi podnebí moc neovlivnili. Nebo že by moc topili v jeskyních? Díky viru, bylo ho třeba.

P. Dvořák 2.11.2020 7:27

Na Green Deal jim nesahejte. Bude a basta!

Takže pokud luxuje, tak určitě neluxuje peníze na Green Deal, ale luxuje peníze na odstraňování následků Green Dealu.

P. Rada 2.11.2020 6:12

Přestante si plést diskusní hovor s jazykovým koutkem a zkuste se alespon občas vyjádřit k problému o který jde. Časem totiž může jít nejen o gramatiku ale už o životy dokonce miliard lidí a tedy i Vám a zejména následovníkům.

https://www.martinus.cz/?uItem=784399

P. Rada 2.11.2020 6:07

Obavy zřejmě hned nad ránem tedy máte - ale typuji, že je uvádíte na nesprávném místě. Faktem přeci je, že přímo reagujete na autora úvodníku a o mě se textem jen otíráte bez toho aby jste vzal v potaz věcné argumenty textu i odkazu. Přidám proto další který ukazuje míru zašpinění světa uhlíkem kterou v poslední době v přepočtu na hlavu vykazují různé evropské národy mezi nimiž právě češi tradičně vykazují nejvyšší imise. Né nadarmo tak máme v evropě nejvíce degradované lesy. To vše dokonce při daleko nižším HDP než je u vyspělých zemí běžné.

https://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=t2020_rd300&plugin=1

P. Rada 2.11.2020 5:56

Pane Pankoviči nejspíše sám sebe velmi hlasitě podvádíte. Změna klimatu je totiž už mnoho desetiletí ověřitelnou realitou a nikoliv "šikovným podvodem" jak vytrubujete do světa - viz smailíky.

Pravdu máte ale v tom, že jakýsi "Svatý Lockdown" lidstvu i klimaticky opravdu hrozí. G.D. by mohla být jednou s cest jak jeho budoucí projevy omezit.

Lidé s pohledem omezeným jen na současnou prosperitu ale narůstající hrozby zřejmě nechápou a proto naopak vše co s klimatem souvisí pokládají jen za útok na svou extenzivitu a svévoli.

J. Pankovic 2.11.2020 5:14

"Green Deal" je jenom šikovný podvod, jak vložit naše společné peníze pomocí dotací na nesmyslné "pseudozelenee" ne životaschopné projekty do kapes těch "správných" lidí :-):-):-)

...ale Radovê a Grêty tomu věří ;-O a budou za to bojovat, dokud nenastane Svatý Lockdown!!;-)

L. Novák 2.11.2020 4:42

No, je třeba stále opakovat, že "Green Deal" je jenom jedna velká fantasmagorie zelených magorů, do níž nemá smysl vkládat jediný cent.

Stačí se podívat na zelené euroagitátory trochu víc zblízka, co jsou zač... Komunisti v zeleném kabátě!

L. Novák 2.11.2020 4:38

Zajdi si už konečně k MUDr. Chocholouškovi, ty "měrná zodpovědnosti"! ;-D

A nauč se konečně rozdíly v češtině, kde se píše s/z. Mimo jiné, samozřejmě.

L. Novák 2.11.2020 4:35

Z písku? Z hnoje... Ten je EU "BIO"energetickým zdrojem energie. :-P

J. Prikner 2.11.2020 3:42

Á Rada! Já se bál že je marod s on hned vystrçí hlavu z písku.

P. Rada 2.11.2020 0:24

Pane Součku proč spoluobčanům lžete? Chcete se podobným jak Vy zavděčit?

Čína totiž sice je s hlediska celkových ale akutních imisí "největší znečištovatel" (cca 5tC/osobu a rok) ale s hlediska osobní občanské odpovědnosti za dlouhodobé dopady nesou Evropané na hlavu více jak dvojnásobek uhlíkového dluhu a mezi nimi právě Česko exceluje.

Uhlíkový dluh začal totiž vznikat už s průmyslovou revolucí a tu zejména Česko dnes po století rádobyrozvoje energetiky dotáhlo na akutní 12tC/osobu a rok. Proto prakticky každý náš občan nese nyní podstatně větší měrnou odpovědnost za dnešní svět jak kterýkoli jiný jinde na světě.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_oteplov%C3%A1n%C3%AD#/media/Soubor:Percentage_share_of_global_cumulative_energy-related_carbon_dioxide_emissions_between_1751_and_2012_across_different_regions_CS.svg