5.8.2020 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 13.7.2020 14:58

Návrhy Václava Klause jsou rozumné, rozhazovat peníze opravdu nemůžeme.

V. Čermák 13.7.2020 21:10

Nevidíte celkovou situaci v EU. Babiš ji vidí velmi dobře a proto dělá, co dělá. Klaus to možná v lepším případě vidí taky, ale přivádí voliče starého typu k Trikolóře. Mně to nevadí. Spíš by mně zklamalo, kdyby zamrznul v minulosti. ;-D

V. Čermák 13.7.2020 13:46

Tak, co by měla vláda udělat? Inu škrtat, říká starý Ekonom, podobně jako rychlokvašený ekonom Kalousek. Ale Kolik by tyto škrty vynesly Peněz To ovšem spočítané nemá. Výnos by byl vzhledem k Jednorázovému schodku 500 miliard, nepodstatný. Vláda by tím naštvala celkem zbytečně spoustu lidí, navíc při Marném boji s politickými neziskovkami a se zabetonovanými úředníky by jen, opět zbytečně, Rozkřičela opozici a novináře s minimálním efektem. Teoretický MakroEkonom Klaus by si už měl dát pohov a přenechat řízení současného světa Byznysmanům, kteří lépe rozumí podnikatelskému prostředí. ;-D;-D;-D

J. Vlček 13.7.2020 14:17

Pane Čermáku, takže váš byznysmenský pohled na řešení otázky zadlužování, při kterém byste nikoho nenaštval, je jaký? ?

Přestože mě to netěší, tak narozdíl od vás, s panem Klausem souhlasím v tom, že pokud kterákoli vláda nechce naši zemi přivést na buben, tvrdým opatřením a škrtům ve výdajích se nevyhne. !

J. Kanioková 13.7.2020 18:03

Naprosto přesně !

V. Čermák 13.7.2020 21:01

Pane Vlčku, v tomto případě s vámi nesouhlasím. Šetření je jistě dobré v prostoru, kde to ovšem má význam. ČR se nachází ale v prostoru, kde to roznodně význam nemá. Akorát bychom si zbytečně zadřeli ekonomiku. Okolní státy, v kapitalismu velmi protřelé, také nešetří, dokonce ještě více než ČR, naopak natahují ruce k rozdávačné EU, která nerozdává podle toho, kdo víc šetří, ale naopak podle toho, kdo víc plýtvá. Z Byznysu vychytralý a protřelý Babiš to pochopil velmi brzy. Narozdíl od Vás a také Klause a dalších teoretických ekonomú starého typu. Parafrázoval bych to z dovolením takto. Kdo šetří a neplýtvá, okrádá svoji zemi. ;-D;-D;-D

V. Kain 13.7.2020 17:21

Když víte,že by výnos těch opatření která by byla potřebná jako sůl byl nepatrný,tak jistě víte jak by byl vysoký.Jenomže vy to nevíte a jenom kecáte.Pokud jde o naštvání voličů,tak buďte v klidu o to se tato vláda splehlivě postará.

V. Čermák 13.7.2020 21:04

Inu, Já to sice nevím, ani vy to nevíte, ale hlavně to neví Klaus a přesto pindá. Jeho čas již vypršel a vy zase budete muset ztrávit toho Babiše.;-D;-D;-D

J. Kanioková 13.7.2020 18:02

Aha...... Byznysmeni. Vy jste srandista :(

V. Čermák 13.7.2020 21:12

No, nejsem. Byznysmani řídí současné ekonomiky a makroEkonomy od školních tabulí dávno poslali do důchodu.;-D;-D;-D

I. Jouza 13.7.2020 13:02

Jen dogmatikové a fanatici mají jedinou pravdu a znají všechny odpovědi..........

P. Manda 13.7.2020 13:03

váš chorobopis, jouza ?

J. Kanioková 13.7.2020 18:04

Chichichi :)

P. Kubáč 13.7.2020 11:59

Na tato opatření bychom potřebovali skutečné politiky a ekonomy s vizí - místo toho nám vládne privatizátor z 90. let a tetka z kanceláře.

V. Čermák 13.7.2020 13:52

Ale houby. Ani "Skuteční politici a ekonomové" by nic nezmohli proti Soudním žalobám např. při rušení zbytečných úřadů, či propouštění zbytečných úředníků, nebo při rušení zbytečných politických neziskovek. Byla by to jen ztráta času, plýtvání energií s minimálním výsledkem. Klaus to jistě ví, ale mlčet neumí.;-D

J. Vlček 13.7.2020 14:35

Pane Čermáku, s vašimi názory je vás mimo politiku škoda. Z vás by byl jistě schopný, bezkonfliktní premiér, který nezruší jediný zbytečný úřad, netkne se sebevíce přebujelého aparátu, nebude penězi šetřit na nikom, přičemž jen vy sám víte, kde byste bez dalšího zadlužování na takovýto způsob vládnutí bral finance.

Klobouk dolů před vámi. 8-o

V. Čermák 13.7.2020 21:23

Pane Vlček, vy jste dnes nějak málo chápavý. Já osobně bych, kdybych Mohl, zrušil všechny zbytečné úřady, všechny zvytečné politické neziskovky a na hodinu bych propustil všechny zbytečné úředníky. Ale Mohu? A Vláda Může? Co myslíte? Ani pan Křeček nevyhodí jediného svého zbytečného právníka, protože proč? Protože Nemůže. Mimochodem, znáte velmi vtipný seriál Jistě pane ministře? Tam ministr nemůže vyhodit svého úředníka a toto do ČR také již dávno přišlo. Klaus to dobře ví a Pindá, možná přivádí voliče do Trikolory. Takže Já, ne Politik, ale Pragmatik;-D;-D;-D

M. Krutý 13.7.2020 16:00

fatalisté ale svět nikdy směrem k lepšímu neposouvali. Rezignace na změny, protože jsou nepopulární, je největší zlo současné politiky.

V. Kain 13.7.2020 17:25

Nebyl by to takový problém jak se nám snažíte namluvit.To opatření by se muselo provést rychle nekompromisně jako když přitáhl Hitler a začalo se jezdit vpravo.

V. Čermák 13.7.2020 22:14

No ano, rychle by to šlo, Kdyby najednou nastoupil nějaký Diktátor, demokracii poslal do háje i s právním státem, soudama si vytřel zadek a žalobce by nahradil prokurátory. Právníci by se klepali strachem. Pak by rychle udělal, co by se mu zachtělo. Např. by zrušil zbytečné úřady a poslal zbytečné úředníky dělat něco užitečného. Kdyby...;-D;-D;-D

M. Pivoda 13.7.2020 11:46

Již v 80. letech minulého století jsem četl knihu respektovaného profesora M.E. Portera: Competitive Strategy.

Podniky mohou docílit konkurenceschopnosti trojím možným způsobem, třemi možnými strategiemi: 1. Strategií diferencovaných výrobků (nejhodnotnější strategie!), 2. Strategií nízkých nákladů, 3. Strategií úzkého zaměření (focus).

IVK vidí konkurenceschopnost českých firem jen v jednom směru: "udržme konkurenceschopnost českých firem, pozastavme účinnost zákona o minimální mzdě a zrušme institut zaručené mzdy. Nedopusťme mzdovou nákazu, mzdové spirály, mzdové vzlínání. Toho jsme se až dosud dokázali vyvarovat;"

T. Hraj 13.7.2020 12:00

Sám říkáte "Podniky mohou docílit..." nikoli "Vláda může docílit...".

Není to tak, že IVK vidí jen jeden způsob docílení/zvýšení konkurenceschopnosti. Ale tak, že z těch třech jmenovaných pouze jeden může ovlivnit (odlehčením břemena firmám) vláda. Článek je seznamem doporučených kroků vládě.

M. Pivoda 13.7.2020 12:17

Dnes ale žijeme již ve 21. století, nikoliv v 19. století.

O národní konkurenceschopnosti dnes rozhodují větší celky než jen podniky. Podniky samozřejmě zůstávají iniciátorem a realizátorem inovací.

M. Pivoda 13.7.2020 12:32

Based on research in ten leading trading nations, The Competitive Advantage of Nations offers the first theory of competitiveness based on the causes of the productivity with which companies compete. Porter shows how traditional comparative advantages such as natural resources and pools of labor have been superseded as sources of prosperity, and how broad macroeconomic accounts of competitiveness are insufficient. The book introduces Porter’s “diamond,” a whole new way to understand the competitive position of a nation (or other locations) in global competition that is now an integral part of international business thinking. Porter's concept of “clusters,” or groups of interconnected firms, suppliers, related industries, and institutions that arise in particular locations, has become a new way for companies and governments to think about economies, assess the competitive advantage of locations, and set public policy.

https://www.amazon.com/Competitive-Advantage-Nations-Michael-Porter/dp/0684841479

S. Donát 13.7.2020 10:33

Umím si představit ten řev různých pachatelů dobra za státní peníze, kdyby se ta opatření zavedla. Jsou bohužel neprůchozí.

M. Valenta 13.7.2020 9:33

Kdyby se důsledně uplatňovaly Klausem navrhované body ( sám je také nedodržoval), tak by se k moci nikdy nemohl dostat jím podporovaný Zeman a tím samým Zemanem držená polobolševická vláda defraudantova. So geht das.

T. Hraj 13.7.2020 11:08

Nedodržoval, to je fakt. Respektive netlačil je dost velikou silou. Ovšem také je třeba říci, že naposledy vládl v r. ́96 a navíc vždy v rámci (často vachrlaté a nejednotné) koalice.

Souvislost se Zemanem a Babišem moc nechápu. Oba byli přeci zvoleni v přímé volbě. Pokud tedy nechcete říci, že lidi jsou příliš hloupí a zmanipulovaní, než aby bylo lze vůbec hovořit o svobodných volbách.

M. Valenta 13.7.2020 13:24

Už jste zřejmě zapomněl jak Klausova rodina zcela lživě špinila Schwarzenberga a to ze všech sil. Takže ano. Část voličů je zmanipulovatelných a to se také i s přičiněním Klause stalo.

J. Vlček 13.7.2020 13:50

Pane Valento, Schwarzenberga nemusí nikdo očerňovat, on to zastane v plné míře sám, svými přiblblými názory.

S vašimi názory je to podobné. Místo abyste se staral a vyjadřoval se k politice ve vaší nové zemi, neustále se patláte do dění v zemi, již jste opustil. Buďte od té lásky, a přenechejte starosti o tuto zemi těm, kterým je tato země jejich domovem. [>-]

Vaše zbytečné starosti na naši hlavu. Rv

S. Donát 13.7.2020 14:10

Některé Kcharlovy názory mi byly celkem sympatické. Například, když označil rakouské zelené, protestující proti Temelínu, za magory. Ale takových okamžiků moc nebylo, pravda.