Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Chtěli jsme to nejlepší...

Viktoru Černomyrdinovi je připisováno mnoho výroků. Od vtipných typu „mám přibližně dva syny“ až po kapku frustrující typu „měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy“.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ŠH

Tak nějak žijeme už asi v tom komunismu ......

Vláda zvýšila, vláda proplatila, vláda zvýšila ošetřovné, vláda pomůže, vláda "to pak zaplatí", protože udělá z olova zlato. A přitom je to hnusná vláda, jak řekl anarchokomunista Michálek.

Zkráceno. Paní Šichtařová neustále varuje před "komunismem". Komunistou není jenom Gottwald z knížek.

0 0
možnosti
JJ

J85i94ř22í 69J55i88r32k71a

4. 5. 2020 19:18

Budelípové vědí své: Tato osvícená vláda peníze má, má, má a má a je tak hodná, že je plnými hrstmi rozdává potřebným!

0 0
možnosti
BL

Máme přebujelý státní aparát a orgánů kontrol a dozoru a na nich navazujících certifikovaných firem nebo OSVČ s kulatým razítkem, jejichž činnost není požadována trhem, ale diktována zlobovanými právními akty. Platí sice daně, ale jejich společenská užitnost je minimální. Jejich produktem jsou stohy papírů , revizních , kontrolních, posudkových, hodnotících a pod. zpráv, které málokdo čte. Nákladově zatěžují firmy a organizace společensky nutných a žádaných a v konečné fázi je platí ze svých kapes koncový zákazník, tj. občan.

0 0
možnosti
JJ

J94i19ř46í 67J76i86r73k96a

4. 5. 2020 19:16

Teplé místečko, kutloušek nebo pelíšek, jak tomu jejich vlastníci říkají, je odměnou za loajalitu a bezvýhradnou poslušnost a musí se z nich pravidelně odvádět desátky. Tak tomu na světě bylo, je a vždycky bude.

0 0
možnosti
MP

Trvalé pozitivní změny pro lidstvo přináší jen technologický rozvoj, nikoliv politické strany. Ať už socialistické, nebo kapitalistické.

0 0
možnosti
VP

ALE ty strany mohou rozvoj zablokovat. Zelení, např.!

0 0
možnosti
AF

A77. 98F18o61r26m76a35n

4. 5. 2020 14:58

Děkuji paní Šichtařová, velice výmluvné.

Jedině tržní ekonomika, volný trh bez přívlastků je nadějí a šancí pro prosperitu lidí, nejistota je právě hnacím motorem prosperity, nikoli přerozdělování. Ale říkejte to hluchým a chtějte odpovědi od němých.

0 0
možnosti
Foto

Poraďte nám společně s madam Šichtařovou, jak lze tržní ekonomikou vyřešit celosvětovou pandemii.

V článku jsem od madam Šichtařové žádnou takovou radu neviděl.

0 0
možnosti
JJ

J56u86r74a 70J26u93r43a61x

4. 5. 2020 14:16

"Jen pot a práce dají lidem jídlo.".

Smí se dnes tohle vůbec ještě nahlas říkat? Není to hate speech?

Nemáme přece všichni mimo všech jiných zaručených nároků taky samozřejmý a přirozený nárok na jídlo, které tudíž musíme dostat?

0 0
možnosti
ŠH

Mám v okolí několik "lidu", kteří tvrdí, že jídlo dělají radiopojítka s GPS. Furt. I jahody v lednu místním.

Ti byli vždycky, bylo jim ale patnáct a nebyli v parlamentech.

Trefná Vaše poznámka.

0 0
možnosti
AP

Je to děsivě výstižné, díky, paní Šichtařová!

0 0
možnosti
MP

Nedáte-li dotace, nebude korupce. To je sice pozitivní jev, ale váš konkurenční vztah tím nekončí.

Pokud váš zahraniční konkurent svou dotací popožene svůj kritický obor vpřed, pak v konkurenčním střetu s ním nemůžete uspět. Kapišto, Pepíku?

Ekonomické ukazatele finanční ředitelky vám o tom kriticky důležitém faktoru nic neřeknou.

0 0
možnosti
MP

Kdo bude na větě první (first), to není dosud rozhodnuto. Takové ekonomické konstelace se ještě nikdy v minulé historii nestřetly.

USA je mimořádně inovativní ekonomika s důrazem na individualismus. V minulosti to skutečně fungovalo a přivedlo USA ke světovému prvenství. Až na skandální chybu amerických ekonomů s ukazatelem ROA. Převede-li totiž svou výrobu (tedy svá aktiva (assets)) do Číny, podstatně se zlepší poměrový ukazatel ROA, ale podkopete si tím vlastní konkurenceschopnost do budoucnosti. Což se také stalo.

Na druhé straně, v Číně nepřevzali jen nejmodernější americkou technologii, ale též americký kapitalismus. Jak? Z čínských komunistů udělali čínské kapitalisty. Tito čínští kapitalisté podnikají a dostávají i státní dotace, ale jsou stále podřízeni Komunistické straně Číny.

Střet takových ekonomických formací (individuální kapitalismus versus komunistický kapitalismus) zde v minulosti ještě nikdy nebyl. Takže ekonomické modely z 19. století (v Česku propagované z IVK) jsou vám dnes k ničemu. Doporučení pro českou montovnu: Držte, prosím, hubu a trpělivě čekejte, jak to dopadne. Kritickou technologií pro budoucnost je určitě tzv. umělá inteligence (to je to, co v Česku zabil Jiří Zlatuška - a nebyl za to vyhozen, nýbrž povýšen!).

0 0
možnosti
Foto

Madam Šichtařová chtěla napsat nejlepší článek, ale dopadlo to jako vždycky ...

Hlavně ta kritika e-shopů se ji opravdu náramně "povedla".

:-D

0 0
možnosti
AP

Jenomže, milý Šejno, to jste opět nepochopil. Autorka nekritizuje E-shopy ani v nejmenším. Ona kritizuje socany, tak jako celou dobu. Kritizuje úřednické řízení a regulace ekonomiky, která nemá s tou tržní už prakticky nic společného.

0 0
možnosti
JK

Neregulovaná tržní ekonomika je zdrojem nestability společnosti vytváří krize a oživení a to dávno před tím než Marx napsal Kapitál a vznikl socialismus, tj. v 18. a 19. stol. Proto je nutné, aby stát reguloval a dotoval, jestli se chce vyhnout těmto krizím.

0 0
možnosti
PL

P76e44t46r 52L83e46n11c

4. 5. 2020 10:18

Sen všech fašistů...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz