19.5.2022 | Svátek má Ivo


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tic 11.8.2011 22:28

?

Lidé, firmy, obce, a hlavně státy nemají peníze.                                                                                    a) kde ty peníze jsou? (myslím fyzicky, je to oběživo, přece se nevypařily?)                                    b) kde se vezmou na uhrazení splátek a úroků? (zase myslím fyzicky)

Zkusím si odpovědět.                                                                                                                                 a) zkrze úroky jsou z velké části zpátky v bankách a z části v rukou spekulantů                             b) půjčíme si je 

                                                                                                                                          

I. Schlägel 11.8.2011 8:20

Souhlasím.

Co by na Vaši rozumnou amalýzu pravil pan Paroubek, Sobotka, Tvrdík a další pánové na levici? Ne, že by mezi pravicovými politiky nebylo dost populistů ochotných rozdávat z cizího, pokud půjde o zvolení do parlamentu. Nicméně by mne speciálně zajímal názor českého ekonomického superguru, pana Sobotky. Vás ne? I když, my ten názor vlastně známe. Pěkný den.

T. Pansky 11.8.2011 1:05

Ano, ale ... Americke "divadlo" je pomerne dobre citelne. Proc ale nemluvime o Evrope?

Nebude to tim, ze Evropa je nejenom necitelna, ale hlavne tezko menitelna, nebot chybi nektere zakladni pilire demokracie? Amerika se z toho drive ci pozdeji vylize. Ale EU? Rozpad EU (jsem si jisty, ze politici prijdou s jinym eufeministickym nazvem) je pouze vedlejsi scenou. Hlavni dej se hraje ve fiskalni rovine a ma nazev: "Kdo bude platit dluhy"? Zatim se je dari Evropske centralni bance zakryvat. To ale nepujde do nekonecna. Evropsti politici (v cele stoji tandem Merkelova - Sarkozy) volaji po novem fondu na pokryvani ztrat ... hmmm, s tim mame v Cesku sve zkusenosti via Ceska konsolidacni agentura, kam se nahrnula vsechna toxicka aktiva a potichu to potom umoril stat (danovi poplatnici). top0625top@live.com

Z. Rychlý 11.8.2011 12:07

Re: Ano, ale ... Americke "divadlo" je pomerne dobre citelne. Proc ale nemluvime o Evrope?

Obecně souhlasím. Maličký problém mám s tezí, že se z toho USA vylížou. Zatím to tak vždy bylo, Twainovo rčení, že "nejjistější pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene" mají v krvi, ale teď už si myslím, že Rubikon byl překročen.

K ECB. Ta už ani nic nezakrývá a, přesně jako ta naše agentura, skupuje bezcenné státní (PIIGS) dluhopisy - státní sliby - aby později na hořkém konci tuto defraudaci za bílého dne zatáhl vlastník ECB, tedy Evropská Unie.

Je to zločin v duchu hesla: Privatizace zisků, zespolečenštění ztrát. Polostátní a soukromé banky se očistí prodejem kdysi výhodných dluhopisů - a banku ECB narvanou nesplnitelnýmií sliby pak zasanuje celá EU, tedy všichni. Správné by bylo, aby banky nesly svou ztrátu, či zmizely z povrchu země - stejně jako by státy měly nést zodpovědnost za své politiky a jejich populistická rozhodnutí.

J. Tužil 11.8.2011 14:44

Re: Ano, ale ... Americke "divadlo" je pomerne dobre citelne. Proc ale nemluvime o Evrope?

Co si myslíte pod pojmem - státy mají odpovědnost?

Já mám odpovědnost za svoje činy jako jednotlivec, když se rozhodnu, že utratím populisticky prachy za chlast nebo drogy místo za jídlo a bydlení a budu mít doma průser, tak je na mém hrbu.

Proč nemají politici stejnou osobní odpovědnost za svá populistická rozhodnutí?

Z. Rychlý 11.8.2011 16:02

Re: Ano, ale ... Americke "divadlo" je pomerne dobre citelne. Proc ale nemluvime o Evrope?

Proti osobní odpovědnosti politiků v zásadě nic nemám, jen si myslím, že je to utopie.

Odpovědnost států za populistická rozhodnutí svých politiků tu dávno je, jen jsem tím chtěl připomenout některým občanům, že stát jsou i oni a tudíž odpovědnost padá i na ně.

Takové ty řeči o státním dluhu, nebo banky a politici udělali dluhy, tak ať si je zaplatí sami, jsou povrchní a hloupé.

Zkuste volat k odpovědnosti tu učitelku z parlamentu, co zabetonovala cenu za kWh ze solárka a způsobila nám škodu. Budete k smíchu.

T. Pansky 11.8.2011 17:02

Re: Ano, ale ... Americke "divadlo" je pomerne dobre citelne. Proc ale nemluvime o Evrope?

Je prijemne zde na Psu potkat lidi, kterym to pali a veci verejne jim nejsou jedno... Jestli USA padnou nebo ne: to je teoreticka otazka. Padnou? Dozajista ne. Nicmene kdysi pevny dolar (zaklad pro svetove obchodovani) uz neni tak stabilni a americky FED defacto dolar devalvuje a touto manipulaci si pomaha resit fiskalni politiku zeme. To se samozrejme nelibi Cine (nejvetsi americky veritel), nebot tim se ji znehodnocuje investice a proto vola po zavedeni svetoveho menoveho kose, ale to uz je jina otazka .... Na videnou.