Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKONOMIKA: Ach, ty regulace aneb Občane, plať

Jistě nejsem sám, kdo pozoruje strmý nárůst regulací či spíše, dámy prominou, „buzerací“ všeho druhu. O co vlastně jde, proč se to tak děje a proč je to špatné?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MP

6. 7. 2017 22:56
Kdybys byl Tomáši předsedou ODS Ty,

tak bych snad uvažoval i o hlasu pro ODS. Nejsi, tak raději podpořím Svobodné.

Ti mi totiž ještě nenaslibovali a nesplnili.

0 0
možnosti
MH

6. 7. 2017 17:34
Čert nám byl dlužen

EU a Babiše!

0 0
možnosti
MM

6. 7. 2017 13:48
Kdo bude mít sílu tyto kraviny zrušit

koleduje si o volební vítězství v dalším volebním období. Hovadům z EU se to nebude líbit.

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

6. 7. 2017 13:18
Energetické štítky zaváděla koaliční vláda ODS

a platí už pěkných pár let. Museli to mít všichni - bytové domy - a to i v okamžiku, kdy už byl připraven projekt na zateplení obvodových zdí...

Socialistický nesmysl vydělal "certifikovaným posuzovatelům" obrovské peníze, protože např. v panelových sídlištích tenhle šmejd kopírovali podle typu domu pořád dokola, stačilo jen mírně obměnit nedůležité detaily a bylo vyděláno. A jinak ticho po pěšině, i znalci mezi příznivci ODS a spol. si na smolení zbytečných znaleckých posudků rádi namastili kapsy. A tak je to pořád dokola...

0 0
možnosti
JK

6. 7. 2017 17:32
Re: Energetické štítky zaváděla koaliční vláda ODS

Klaus vetoval energetické štítky. Patří k nejhorším zákonům vůbec, řekl - http://jdem.cz/dbccq5 (Podle Klause jde český zákon dál, než vyžaduje EU. "Nepřihlíží dostatečně k místním například klimatickým podmínkám či způsobu užívání budov.)

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/klaus-vetoval-zakon-o-energetickych-stitcich-fao-/ekonomika.aspx?c=A120809_112154_ekonomika_fih

Domy budou muset mít energetické štítky, i přes prezidentovo veto, který ho označil za jeden z nejškodlivějších a nejzbytečnějších, protože podle něj bude znamenat další náklady pro majitele domů.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/jednani-snemovny-o-energetickych-stitcich-na-budovach-ppm-/ekonomika.aspx?c=A120919_113918_ekonomika_kop -

0 0
možnosti
JP

6. 7. 2017 9:16
Štítky jsou evidentně socialistický výmysl

Přestože socialistický výmysl, bude to dobrý byznys. Profese Štítkař s licencí od Ministerstva životního prostředí.

0 0
možnosti
ZL

Z. Lapil

6. 7. 2017 11:33
Re: Štítky jsou evidentně socialistický výmysl

Nejen že štítky jsou socialistický výmysl, ony jsou už od pradávna technickou skutečností.

Totiž: ono to zní úžasně ekologicky a vznešeně, ale už za reálného socialismu jsme se na stavařině takovou věc učili počítat. Z důvodů ani politických ani regulačních, ale technických: jak chcete navrhnout topení (velikost radiátoru, výkon kotle), když neznáte tepelné ztráty?

Mimochodem - není to nic extra složitého. Každý materiál včetně třeba oken a spár kolem oken má nějakou izolační schopnost, k tomu přihodíte schopnost přestupu tepla ze zdi ven a ze zdi dovnitř (není to totéž, protože vítr), posčítáte kolem místnosti a pro celý barák, vynásobíte rozdílem teplot vevnitř (v obýváku chcete mít tepleji než na chodbě) a venku a máte číslo ve watech. Při dimenzování topení pak nesmíte zapomenout na to, že samostatný pracovník u počítače ve velearchivu topí míň, než mládež skotačící na diskotéce. Což není nepodstatné - třeba u velkostájí je spíš problém, jak tu spoustu výhřevných zvířat v létě uchladit, než že by jim v zimě byla zima.

Samozřejmě z téhle podstaty vede iks různých odboček, které je třeba ošetřit, aby nebyl průšvih (tepelné mosty, třeba), ale ty už pro celkovou tepelnou ztrátu/zisk nejsou důležité.

Trochu jsem se rozepsal, ale hlavně jsem chtěl říct, že energetický štítek zavádí jako povinnost něco, co se u nových baráků dělá v daleko větším rozsahu odedávna a u starých si to přečtete na faktuře za plyn. Kterážto se vlastně zkontroluje daleko jednodušeji dotazem u plynárny, než kdybyste si dělal oponentní energetický štítek.

0 0
možnosti
JS

6. 7. 2017 6:48
Kontrola kotlů

Z podobného soudku je kontrola kotlů, kdy k majiteli domu dojede expert s razítkem, popovídá si, poptá na zdraví, vyinkasuje 1000Kc za nevyžádanou službu, 1000Kč za cestu a jde páchat dobro o dům dál.

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

6. 7. 2017 1:32
Tak oni ten název upravili po socialisticky.

Teď se to jmenuje Agentura pro spolupráci energetických regulačních orgánů - ACER.

0 0
možnosti
JK

6. 7. 2017 17:36
Proč to za Nečasovy vlády prošlo ?

0 0
možnosti
JP

J. Pospíšil 402

6. 7. 2017 1:25
Ale mohl by.

Například v EU existuje mocná Agentura pro koordinaci regulátorů.

Je to, přes svůj naprosto šílený název fakt. Nakonec zjistěte si ji. Je z oblasti energetiky.

0 0
možnosti
OU

6. 7. 2017 7:27
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
IL

I. Lyčka

6. 7. 2017 1:05
Ten křik zrušených regulátorů

a kontrolorů by mi zněl jako rajská hudba.

0 0
možnosti
KP

6. 7. 2017 0:15
Zazrak

Autor to nesvadi na Brusel.

0 0
možnosti
JM

6. 7. 2017 5:42
Vy to nedokážete přečíst od začátku?

Prvotním hybatelem všech nesmyslů a regulací není nikdo jiný, než byrokracie z EU ! I v tomto případě, samozřejmě ! Sázková kancelář, specializující se na sázky občanů, jestli z EU vyleze něco smysluplnného by zkrachovala do měsíce ...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz