14.7.2020 | Svátek má Karolína


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Koronavirus vystřídá sucho a kůrovcový Armagedon

Vysycháme! Nesněžilo, neprší. Co nesežral kůrovec loni, sežere letos a příští rok. V lesích panují vedra a požární riziko. Vysychají studny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Spálený 30.4.2020 18:58

To je celý soubor problémů. Kůrovec je bez diskuze dílo skalních ekologů. Šumavu pod jejich kontrolou sežral jako první. Říkali mu "lékař lesa", tak se namnožil a "léčí". Další jsou státní lesy, přeorientované na rychlý zisk. Zbavily se lokálních kapacit pro těžbu a tak má kůrovec dost času, než mu někdo kmen utne a naloží na vlak do ciziny. Cestou se volně šíří, sám by tak daleko nedoletěl. Odlesněná krajina bude suchá bez ohledu na srážky. Potom je tu zákaz rozsáhlejšího chovu krav, co se dal za vstup do EU. Tím pádem tu nevznikají haldy chlévského hnoje, co na poli drží vodu.

A nakonec tu máme vlastní nedostatek srážek. S přirozenými důvody nic nenaděláme, ale snaha Německa osázet celé přilehlé moře větrníky způsobuje sucho už i na německém pobřeží. Tak nečekejme, že tady to bude bez dopadů na srážky, když se z hlediska odporu volně proudícímu vzduchu posunulo pobřeží o stovky kilometrů od nás.

Š. Hašek 30.4.2020 20:02

Kůrovec je dílo přírody.

Bez diskuse.

Ekologie není JauJauBiomasa a ministerstvo, ale -vztahy mezi jedinci, rostlinnými i živočišnými v přírodě-. Neexistuje tedy skalní ekolog, existuje pouze skalní blb, který "čučí na kůrovce a ježka".