Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Chceme pro vás bezpečné a kvalitní diskuse, proto mohou diskutovat pouze přihlášení uživatelé.

Využijte nejrychlejší přístup do diskuse pomocí přihlášení přes Bankovní identitu.

Přihlásit / Registrovat

MK

A všechny tyhle problémy se točí kolem naší neschopnosti kopnout EU do pihele a vystoupit z ní a stavět svoje jaderky sami a za své !!!!!!

JJ

J44u53r65a 98J53u19r56a75x

26. 6. 2024 21:07

Moudrá slova.

Jenže to by nam nesměli vládnout blbci poklonkující před EU a Německem a tamními zelenými magory.

EU si přece nemůže dovolit, aby nějací Čechové, Moravané a Slezané levnou elektřinou z jádra :-/prokázali, že jejích orientace na občasné zdroje je sázka na mrtvého koně a olbřímí broskvovina. A má moc nam do toho házet vidle, takže je háže, a my nemáme odvahu EU, potažmo Německo, s tím poslat do prdele.

A modulární reaktory budou možná hezká věc, ale v budoucnu. A my musíme řešit svou energetiku hned teď. Je ne pět minut, nýbrž nejmíň čtvrthodina po dvanácté a naše čacké neschopné vlády již promrdaly dvě desítky let.

LZ

L41u51i17s 40Z98í44d61e65k

26. 6. 2024 18:56

Zdejší daňoví / nikoliv Roman a Beneš / poplatníci si postavili jaderné elektrárny a očekávali elektriku za přijatelnou cenu. Leč přišel Fialenko a na rozdíl od Francouzů , začal daňovým poplatníkům přeprodávat tutéž elektriku za 4násobnou, Lipskou cenu. Důsledky známe ! Teď si máme, za své, postavit další bloky a panstvo v Bruseli nám to blahoskloně povolilo s tím, že si tu elektriku zase budeme draze kupovat přes lipské veksláky ! .......Co na to říci ?

JJ

J94u22r94a 45J91u94r23a98x

26. 6. 2024 21:13

Inu, my blbci jsme si Fialenka demokraticky zvolili. Bylo by tedy na čase jej nějak humánně, ekologicky a v souladu s evropskými hodnotami kopnout do prdele.

Bohužel jeho hodně pravděpodobný nástupce, ač zcela jiný, je mu hodně podobný. V umění, státničit, přesněji stát ničit, jsou si ekvivalentní.

LF

L63a84c46o 56F35r84a93n77c

26. 6. 2024 18:49

Jakápak energetická bezpečnost! Bijte na poplach, čeká nás nouze o elektřinu. Všem je jasné, že odklon od uhlí přijde zvyšování spotřeby elektřiny a všichni vědí, že OZE to nevytrhnou. Nechápu že jsou tací, co si myslí, že máme času dost.

JP

Je a bylo jasný, že se žádná JE stavět nebude. EU na to dohlídne, aby naši vůdci plnili správně příkazy tj. stavět soláry a větrnníky a tepelná čerpadla dokud nebude ohrožena jistota dodávky proudu. Pak bude tma jak již ostatně předpověděl Neff v distopii Tma.

VT

Hezký článek. Jedna věc tam ale chybí. EU nám sice dovolila stavět nový jaderný blok se stání účastí, ale pod podmínou, že 70% výroby pujde na trh přes burzu a to je ve prospěch Německa, které svoji kupní sílou zvedne cenu el. energie. Němci si sice svoje jaderné zdroje odstavili, ale naše jim "nesmrdí". To je ta demokracie v EU.

RL

No, oni se vezmou naši elektřinu, a ještě si navíc nadiktují, kolik za ni máme platit. A spousta dementů tomu ještě tleská. ;-€

PK

P31e46t31r 98K98u73b45á16č

26. 6. 2024 8:20

Čeká nás "třízdrojová" energetika typu "venkov ve třetím světě":

1. Solár nabíjí starou baterku z auta, která nabíjí mobily a notebooky.

2. do baráku vede drát od státní energetické firmy, ve kterém ( velmi velmi ) občas teče proud.

3. všechny ostatní energetické potřeby ( kterých je většina) zajišťuje benzínová elektrocentrála - docela povedená čínská kopie elektrocentrály Honda

JJ

J72u33r74a 59J33u35r36a62x

26. 6. 2024 21:34

Ano.

A průmysl se přeorientuje na ekologická vodní kola a transmise nebo zanikne.

Mimoto mobily i notebooky budou naprd, pokud nebude svítit a foukat. Nebude z čeho napájet síť stanic a serverů.

Elektrocentrály jako neekologické a zločinný oxid produkující zakážou. Po zemi budou ekologicky koňmo jezdit ozbrojená komanda, co každou nalezenou elektrocentrálu ekologicky likvidují na úplný campr.

JN

Ještě jsme se ani nedozvěděli, kolik mají nové jaderné bloky stát, o kolik to má být více než ruských 160 miliard, za které staví Maďaři, a kde se vezmou peníze, jaká bude návratnost. A už se filozofuje o modulárních reaktorech, které budou na jednotku výkonu ještě daleko dražší, jinak už by se dávno stavěly, zkušeností z lodi a ponorek je jistě dost. Takhle blbě bez počítání si netroufli filozofovat ani komunisti. Podle toho taky dopadneme...

Foto

Vy jste zralý na převýchovu! Budete přednostně zařazen do programu.

VM

Nejenom Dukovany, Temelín II, dokonce i Blahutovice, mohla ČR mít - ale to by museli novodobí svazáci po " sametu " pokračovat v tom, co bylo připravováno a to nejenom ty JE, ale i dálnice , všechny, vysokorychlostní železnici přes republiku a minimálně 2/3 D-O-L.

A to vše už před vstupem ČR do EU !

JM

Před kterými akcionáři? 30% nebo 70%? To se vskutku nepovede.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz