9.2.2023 | Svátek má Apolena


Diskuse k článku

DOTACE: Přestaňme už socialismu říkat tržní ekonomika

Po 40 let se u nás „budoval“ socialismus. Dopadlo to bledě a naši ekonomiku to přivedlo téměř cu grunt. Po roce 1989 jsme tedy začali rozvíjet tržní hospodářství. Jenomže jsme z této cesty sešli a máme tu zpátky socialismus...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 12.11.2022 1:39

Václav Klaus se stal v tomto směru unikátem. Na jedné straně u nás bez jakékoliv kontroly zaváděl v hospodářské oblasti kapitalismus a v sociální oblasti rovnou komunismus! Nesouhlasíte? Tak jak vysvětlíte skutečnost, že V. Klaus s novými daňovými a sociálními zákony sebral v nadměrných daních pracujícím rodičům tři čtvrtiny peněz na výchovu dětí! Peněz, které si rodiče sami vydělali! Klaus tím fakticky prohlásil, že naše děti není potřeba ani šatit, ani živit. V tom případě musí žít dítě v komunismu, aby dostalo vše zdarma (podle svých potřeb). Více v kapitole Holokaust včera a dnes v knize Ekonomům to myslí černobíle (knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně).

D. Polanský 12.11.2022 8:24

A ve Velké privatizaci gratis rozdal několika málo lidem několik bilionů Kč majetku. A tím prý vytvořil tržní prostředí. Odborně se tomu říká rovnost šancí.