17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štěpán 8.12.2021 23:07

Je ovšem zajímavé že se autor se podobným způsobem nevyjádřil k tomu, kdy předseda Ustavního soudu Rychetský přirovnal situaci Židů likvidovaných Němci, jako překážku k vytvoření "Nové Evropy" (a pak že se historie neopakuje) k situaci hordy socialních migrantů mířících do nějaké te vysněné země.Tedy do té kde nebudou nikdy muset nic dělat a jenom parazitovat na původním obyvatelstvu.

J. Jurax 8.12.2021 19:27

Dobře napsáno.

M. Miky 8.12.2021 15:26

I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Nemáte jistotu, že dojdete do cíle, ale pokud vykročíte určitým směrem, jste už na cestě. Platí to i o té široké, kvalitně dlážděné cestě do pekel.

V. Novák 8.12.2021 12:37

Židům také nikdo nedal na vybranou, jestli se prostý očkováním zbaví perzekuce. Na rozdíl od úmyslně neočkovaných a jejich "perzekuce".

E. Horáková 8.12.2021 9:24

Milý pane Kovanici, ona VZP už tu pětistovku nabízí. A nějak to zase nezabírá.

V. Novák 8.12.2021 14:18

Nabízí seniorům na 65 let.

Osobně si myslím, že každý svého štěstí strůjcem a pokud někdo umanutě odmítá pomoc - pak si pomoc nezaslouží.

J. Lukavsky 8.12.2021 17:05

"pokud někdo umanutě odmítá pomoc - pak si pomoc nezaslouží." nicméně se může spolehnout na to, že i kdyby to chytil tak se mu nestane aby mu řekli "jó vy nejste vočkovanej, tak to vás na JIP nevezmeme, běžte si tu chřipčičku vyležet doma". Chybí nám zpětná vazba mezi svobodným rozhodnutím a placením následků nebo inkasováním zisku. J.L. end

J. Lukavsky 8.12.2021 17:01

"A nějak to zase nezabírá." Předevčírem jsem byl v centru na třetí včelce a bylo tam docela živo. Žádná fronta, neb vše šlapalo jako hodinky Omega. Ale nenabídli mi 500 Kč ale zakázali na 3 dny alkohol. No a na termín jsem čekal týden, čili zájem myslím je docela velký. J.L.

B. Rudolf 8.12.2021 2:56

Když někdo nosí Davidovu hvězdu s nápisem "neočkovaný", neříká to nic o tom, jestli je nebo není antisemita. Říká to o něm pouze to, že je pozér, který nebyl u toho, když se rozdávala soudnost.

Když někdo nosí na krku hákový kříž nebo si s ním vyzdobí byt, říká to o něm, že je to potenciálně nebezpečný magor, kterého je potřeba hlídat a sledovat.

Četl jsem facebookový komentář pana Hlavinky (díky autorovi tohoto článku za odkaz na kritizovaný text) a považuji ho za jeden z možných pohledů na věc. Autor článku má jiný pohled na věc, toť vše.

Myslím si, že to nejhorší na antisemitismu je násilí, ke kterému v mnoha případech vedl a vede. Problém je v tom, že toto násilí bývá spojeno s nějakou formou "davového šílenství". Jakmile toto nastane, je už pozdě. Proto i chápu obavy z toho, že otevřená diskuse může vést k růstu antisemitismu a v konečném důsledku k divokému násilí. Přesto si myslím, že cestou k uzavření tragické kapitoly antisemitismu je slušná poctivá a co nejotevřenější diskuse. Zkusme to a mluvme spolu.

J. Farda 8.12.2021 15:42

" ... nejhorší na antisemitismu je násilí, ke kterému v mnoha případech vedl a vede." Dobrý den pane Rudolfe, násilí už funguje i v případě těch "proskribovaných chudáků" antivaxerských šmejdů, ať už propíchanými pneumatikami sester před špitálem, nebo výhružky fyzickou likvidací MUDr. Kubka nebo MUDr. Zvěřinové. Mašíblovská chátra - bolševická, nacistická, židožroutská či - současná antivaxerská - se ve slabém státě odjakživa dříve či později prezentuje násilím. Mějte se! :-)