3.6.2024 | Svátek má Tamara


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Pavlis 20.1.2011 12:13

Milý Šamane,

celou svoji roční penzi bych věnoval autoru geniálního návodu jak zamezit  BLBNUTÍ.  Obávám se, že už společnost prvobytně pospolná znala tuto chorobu některých jedinců, jichž je ovšem nemálo. Pouze notně natlučený nos poněkud brání rozvoji choroby do absurdních podob. Bolestná terapie je ovšem ta jediná.  Můj důchod , žel, nebudu moci nikomu ponechat... Tahle terapie bývá pro blbost zdarma.

B. Rybák 19.1.2011 21:24

Ekologismus

Brzdit vývoj dotováním technologií, již před 50 lety beznadějně zaostalých je zhovadilost.

Vyrábět paliva z potravin v době, kdy není dost potravin je hyenismus.

Dělat obojí jako součást programu parazitování na lidech i přírodě je ekologismus.

PS. Zachycovat sluneční energii na Zemském povrchu znamená o tuto energii připravovat přírodu. Spalovat fosilní paliva znamená, vracet do atmosféry to co v ní v době skutečně kypícího života (když fosilní paliva vznikala) bylo.

V. Novák 19.1.2011 14:49

V Egyptě je regulována cena "chleba",

ve skutečnosti placek, už desetiletí. Nemá to nic společného s bioetanolovým blázněním, ale s mezinárodním obchodem.

USA byly schopné odebrat libovolné množství bavlny za ceny vyšší než za kolik byli zemědělci schopní prodat vypěstovanou pšenici. V důsledku toho se celá delta (kdysi obilnice Středomoří) vrhla na pěstování bavlny a obilí se dováží. Bavlna je ovšem náročnější na vodu i živiny, jak zjistili kdysi v USA v Prachové míse, kde (dokud ještě nebyla Prachová) pěstovali právě bavlnu.

Současný nedostatek v Egyptě je způsoben spíše suchem, požáry a neúrodou v Rusku. Posledních několik let byl Egypt skoro plně závislý na dovozu pšenice z Ruska, Kazachstánu a Ukrajiny.

J. Pašek 19.1.2011 16:15

Re: V Egyptě je regulována cena "chleba",

Bavlnovník není náročný na kvakitu půdy, ale zato potřebuje dlouhé horké  podnebí . . Pokud jde o vodu? Bavlnovník je skromný a potřebuje méně vláhy než obilniny, kukuřice, sója, rýže atd . . .  Protože počasí je nepředvídavé, a je v zájmu každého národa schopnost uživit svoje občany, aby nebyli vydíráni v době války, blokády atd.,  tak proto vlády, a také USA vláda, dotují sedláky, neosívat  100% jejich orné půdy . . . Výše dotací sedlák dostává? Pro život je to  je málo a pro smrt moc . . . . V době krize, Roosevelt rozhodnul pomoci farmářům vykupovat  a skladovat obilí . . . Skaldy se hned naplnily, nebylo to kam dávat, obilí se dlohodobým skladováním kazilo a tak se obilím topilo a tak s tou jeho politikou zakrátko přestal a od té doby se farmářům "platí" . . příjde to levněji.

J. Skotnica 19.1.2011 14:47

I tady s tím budu otravovat

http://www.youtube.com/user/reformycz#p/c/A8E86FFAEB4B48EA/5/8roO-PhgPOc

L. Kubeš 19.1.2011 13:52

Večeře před popravou

V roce 2029 proletí těsně okolo země asteroid o průměru 9 kilometrů. Při jeho rychlosti by zásah do zemského povrchu znamenal s naprostou jistotou konec lidstva. Podle předběžných údajů se má dostat do vzdálenosti 35000 km od zemského povrchu. Tedy pokud ho do té doby nevychýlí srážka s jiným tělesem. To znamená, že těleso o velikosti Everestu proletí blíž než létají geostacionární družice. Pokud nás asteroid opravdu mine, tak existuje možnost, že jeho dráhu vychýlí zemská přitažlivost a asteroid se za 7 let znovu vrátí a tentokrát už zasáhne zemi s naprostoú jistotou. A reakce lidstva? Oteplovači straší oteplením o půl stupně a snaží se snížit ekonomické a tudíž i technické možnosti lidstva co nejvíce. Prezident Obama snížil financování jediných dvou organizací, technicky schopných podniknout něco proti případné katastrofě, což je NASA a armáda a ušetřené peníze rozdá na sociální dávky legálním i nelegálním přistěhovalcům, potřebným k jeho znovuzvolení. To mě připomíná opulentní večeři podávanou odsouzenci na smrt před popravou. Nebudeme proti nebezpečí nic dělat a alespoň se ještě naposledy nacpeme...

O takových směšných organizacích jako je OSN a jiné celosvětové organizace ani nemluvě, tam se řeší zásadnější problémy. Ukazuje se, že demokraticky volení politici se starají především o své znovuzvolení a o opravdové problémy se nestarají. Přitom vývoj vhodné techniky na odvrácení podobných katastrof trvá řadu let a v současné době to nikoho nezajímá, všichni se dívají jenom na pár let dopředu. Myslím, že osvícený monarcha by byla lepší varianta vládnutí, než ti dočasní a za nic neodpovídající politici.

M. Šejna 19.1.2011 14:17

Musíte sledovat poslední zprávy

Asteroid se jmenuje Apophis a od roku 2004, kdy byl objeven, se upřesňovaly výpočty průletu kolem Země. Původně se spočítala provděpodobnost srážky na 1:60 a objekt byl zařazen do PHA (nebezpečné planetky). V současné době se uvádí vzdálenost průletu na 38.141 km a pravděpodobnost srážky se Zemí byla stanovena na 1:45000. To už je tak daleko, že objekt je sice dál považován za nebezpečný, ale na turínské stupnici nebezpečnosti má nejmenší hodnocení.

K. Křivan 19.1.2011 13:33

Na produkci biotanolu je potřeba více energie,

než je v tom vyrobeném bioetanolu. To je pravda.  Bohužel.  Spočítejte si to sám. Od orajícího traktoru, setí, sklizeň, doprava do sila, největší položka destilace, ... 

M. Šejna 19.1.2011 14:03

Re: Na produkci biotanolu je potřeba více energie,

v tom případě by pro výrobce bioetanolu bylo levnější bioetanol kupovat, než ho vyrábět.

Ale aspoň vím, s kým je dobré nikdy nedělat ekonomické kalkulace a nespolupracovat na společném kšeftu. Jedním je rádoby-ekonom Kovanic, druhým ekonomický "expert" Křivan. 

:-D

J. Skála 19.1.2011 14:12

Milý pane Šejno,

jistě jste si všiml, že ani jeden, ani druhý nepíše o ceně, ale o množství energie. To jsou různé veličiny a měří se jinými jednotkami. Experte.

M. Šejna 19.1.2011 15:13

pane Skálo

jistě jste si všiml, že energie se kupuje za za nějakou cenu. A zaplatit za vstupní energie víc než je cena vyrobené energie výstupní, je ekonomická sebevražda. Ale zdá se, že ta ekonomická sebevražda zatím celkem dobře funguje v USA, Brazilii a Evropě. Asi tam nežijí Kovanicové a jim podobní, kterým ekonomika výroby je zcela cizí a proto plácají nesmysly.

B. Šourek 19.1.2011 15:37

Re: pane Skálo

Zajímalo by mne, jak se počítá ekonomika u výrobků, dotovaných z daní občanů. Nejspíš podle komunistických pouček, které Vás učili ve škole.

B. Šourek 19.1.2011 15:42

Re: pane Skálo

No, přečetl jsem si důkladněji předchozí příspěvky a zdají se mi jaksi zmatené. Není zcela jasný názor jednotlivých přispěvatelů. Kdyby to šlo, svůj předchozí příspěvek bych vymazal. Ale nejde to. Chovejte se, prosím, jako by nebyl.

J. Skála 19.1.2011 18:24

Pane Šejno,

kdybyste mlčel, pokládali by Vás za filosofa. Ale protože se snažíte svou tezi obhajovat, tak tedy po lopatě:

Výrobce vyrobí biopaliva s jistou spotřebou energie, tu zaplatí a dá si ji do nákladů. Ve vyrobeném palivu je energie MÉNĚ, ale on za ni dostane zaplaceno VÍCE, protože na to přispíváme (Vy i já, někdo rád a někdo se skřípějícími zuby). Proto prosperuje. Sledujete mne?

Řeč ale byla o energii, protože okolo ní se točí celý pseudoklimatický byznys. Vaše "ekonomická" argumentace, a tím i snaha po zesměšnění pana Kovanice se pak obrací proti Vám.

J. Skotnica 19.1.2011 14:45

Re: Na produkci biotanolu je potřeba více energie,

Kdyby nebyl různými nesmyslnými socialistickými dotacemi pokřivený trh, tak se o tom pane Šejno tady nemusí psát. Bioetanol by se jako doposud pil a kukuřice jedla.

K. Křivan 19.1.2011 13:28

Třetí svět čeká hlad.

No a co ? Třetí svět je mnohanásobně přelidněný.  Až ho zbyde dvacetina, pak se dá o pomoci uvažovat. Jenže pak ji už nebude potřebovat, pak si pomůže sám.  Pak hlad mít nebude.

B. Šourek 19.1.2011 13:40

Re: Třetí svět čeká hlad.

Jenom jestli v Evropě ještě zbude nějaké obyvatelstvo...

B. Uhlich 19.1.2011 13:47

Re: Třetí svět čeká hlad.

No, je fakt, že na tomhle území se nám to kecá...., ale bydlet někde na pobřeží Španělska, Francie nebo Itálie a děsit se toho, že takhle někdy v noci ke břehu přirazí několik stovek lodí a na nich tisíce a tisíce migrantů, kteří vezmou pevninu útokem...no nevím nevím....nějak se zapomíná, že člověk je za určitých okolností schopen cokoliv....

J. Krásenský 19.1.2011 17:59

Tak toto je děsný příklad ekologického vymytí mozku

smrt miliard lidí je už zase jen statistika. Vás, pane, netíží ani svědomí ani soucit. Zrovna pro tento Váš pohled je bezpodmínečně nutné zařadit "ekologii" mezi hnutí ohrožující svobodu a životy lidí, mezi nacizmus a marxizmus.

B. Šourek 19.1.2011 13:13

Soukromý majetek

S autorem se ztotožňuji. Mám jen malou, ale dost podstatnou připomínku.

To bolševici a jejich barevně méně křiklavé odrůdy tvrdí, že soukromý majetek je zlo. Pan Kovanic, jehož pravicové přesvědčení je známo, má tudíž v úvaze logickou chybu, jestliže pokládá za zlo, začne-li vládce "hospodařit se státem jako s vlastním majetkem." Jak známo, "soukromý majitel se obvykle stará o svůj majetek lépe" (Hoppe). A pokud je takovým majitelem monarcha, platí to dvojnásob, neboť mu jde o předání majetku v dobrém stavu (což zahrnuje i spokojenost obyvatel) i potomkům.

Nebo už jste někde viděli zodpovědně se chovající kolektiv, navíc s perspektivou delší než od voleb k volbám? Já ne.

Proč to asi v té Evropě jde tolik zu grund?

J. Heincl 19.1.2011 14:50

Re: Soukromý majetek

Dobrý postřeh a svatá pravda.

M. Šejna 19.1.2011 12:37

pan Kovanic je trochu mimo

Pravičák Kovanic má najednou obavu o výživu hladovějích v Africe. Ha, ha, ha, ha, ha. Už dlouho jsem se tak nepobavil. Samozřejmě, že je Kovanicovi nejaký černoušek s nafouklým břichem úplně ukradený. Jenže když je nutné nakydat hnuj na ekology nebo EU, tak je i hladový černoušek Kovanicovým spojencem.

Kovanicovi uniklo, že podpora produkce bioetanolu není kvůli omezení CO2, ale kvůli snížení nezávislosti lidstva na fosilních palivech, které jednou dojdou, zatímco kukuřice se dá znovu vypěstovat. Kovanicova informace o tom, že na produkci biotanolu je potřeba více energie, než je v tom vyrobeném bioetanolu, je samozřejmě blbost. Ale proč by Kovanic nenapsal blbost, když to bude pro čtenáře ideologicky údernější, že?

Lidstvu stejně nezbyde nic jiného, než vyrábet vozidla spalující bioetanol, vodík, nebo vyrábět vozidla jezdící na elektřinu. Výrobcům automobilů to už došlo, že ropa brzy dojde. Kovanicovi nedošlo ještě nic.

M. Šejna 19.1.2011 12:42

a ještě doplnění

Kdybych byl producentem palmového oleje, kukuřice apod., byli by mi ukradení hladovějící v třetím světě. Mě by zajímalo, kdo moji produkci koupí a za kolik ji koupí.

Ale nejsem samozřejmě Kovanic, který by svou kukuřici a palmový olej neprodal ani té hnusné EU, ani Američanům na výrobu bioetanolu. Kovanic by svou kukuřici poslal černouškum do Afriky - zadarmo.

B. Uhlich 19.1.2011 13:40

Re: pan Kovanic je trochu mimo

Já samozřejmě nevím, co Vám Kovanic provedl. když tady na něj tak útočíte, ale musím uznat, že v podstatě o věci uvažujete správně....já si pouze dovoliji vznést takovou pochybující připomínku - zda je vůbec pěstování paliv (obecně) reálné. Jestliže bude nadále na Zeměkouli takový růst populace - vidím pěstování paliv jako dost velký problém....myslím, že ta otázka nebude jen kvůli rozporu - TAK BUDEME JEZDIT NEBO SE NAJÍME.... ale spíš jen : MÁME HLAD....pak asi bude pěstování biopaliv dost velkým problémem. že? O tom, zda je výroba biopaliv efektivní , či ne - se rozhoduje dost těžko....myslím, že na velmi efektivní získávání paliv z ropy budeme asi se slzou v oku vzpomínat...domnívám se, že s biopalivy to bude asi o dost komplikovanější - už tím, že celou produkci může zhatit neúroda...škůdci a pod. Podle informací, které nedávno říkal v radiu Václav Cílek, by to s ropou ZATÍM nemělo být tak tragické. Zásoby jsou značné a to nejen v podobě klasických podzemních rezervoárů, ale v podobě nasycených hornin. Tam samozřejmě bude ta těžba dražší, ale stále to neznamená, že ropa nebude. Pak samozřejmě bude ropa cenově růst a jistě bude pádný důvod pro přechod na jiná paliva. Zatím si myslím, že je cesta spíše směrem úspor a efektivnějšího využívání. Musí se zlepšit užitná hodnota vozidel - nebude dál možné, aby auto jako takové spotřebovalo 85% energie na to , aby se samo vůbec hýbalo. To je naprosto nehorázné...hýbat téměř 2tunami železa jen proto, aby to odvezlo 50kg slečinku. Tady jsou obrovské rezervy a vůbec není nutné blbnout biopalivy a pod. Řešme teď co jsme opravdu schopni řešit a nezabývajme se nesmysly. Konec konců až vyvineme malá a efektivní auta, můžeme se zabývat tím, že budou jezdit na cokoliv. Pokud budou mít auta hmotnost okolo 4-5 metráků, bude se nabízet už více řešení.Myslím, že pokud se na celou věc dívám z tohoto hlediska - tak to zatím moc výrobcům nedošlo...

L. Severa 19.1.2011 14:35

Re: pan Kovanic je trochu mimo

"Pravičák Kovanic má najednou obavu o výživu hladovějích v Africe. Ha, ha, ha, ha, ha" Máte neuvěřitný názor na pravicově smýšlející občany.

B. Šourek 19.1.2011 15:33

Re: pan Kovanic je trochu mimo

To je přece jasné: Evropa je levicová, biocokoliv vymýšlejí a zavádějí levičáci, ale za hlad mohou pravičáci. Čemu, prosím Vás, pane Severo, nerozumíte?

Vy nevíte, že za všechno zlo může výhradně pravice? A že kdyby náhodou nemohla, platí předchozí věta? My pravičáci přece jíme děti a vůbec myslíme jen na sebe.

K. Kužel 19.1.2011 9:39

Pan Kovanic mi mluví z duše

tak, že ani nemám co bych dodal. Snad si jen přisadím článkem o tom, jak se Říše středu podnebesí za bukem chechtá zelené magořině (Čína a její zdroje):

http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=165113

A. Hrbek 19.1.2011 8:50

Stále platí sedmdesát pět let staré

Je to divný svět, divné věci.

Když je pro lidi třeba

pálit laciné žito v peci

aby zdražil chleba

VW

A. Hrbek 19.1.2011 8:49

Stále platí sedmdesát pět let staré

J. Bakulová 19.1.2011 8:36

mno,

ony některé evropské státy taky mohou pocítit hlad, tak snad nedpjde k nejhoršímu, mě osobně stačí řepková pole, chvilku to hezky vypadá, ale chleba a rohlíky jsou o dost dražší, možná právě kvůli té řepce !