13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Luxus odpovědnosti

Kolegyně Daniela Kovářová dala ve středu 21. 8. 2019 na Neviditelného psa další svůj názorový příspěvek Všichni stejný názor mějme... (Pardon, mou kolegyní je Daniela pouze jako neviditelně psí přispěvatelka a autorka scifáren, nikoli jako JUDr. a exministryně spravedlnosti.) Primárně se v něm zastává lidí, „kteří dnes zastávají špatné názory“, aneb „odmítačů“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kříž 25.8.2019 17:48

jsem odmítač...

... a hrdě se k tomu hlásím. a budu i nadále. nikdo mi však nemůže přišít titul "xenofob" a další výrazy, které užívají ti, kteří horují pro uprchlíky. mám rád všechny lidi a muslimy z toho nevyjímám. jenom prostě chci, aby zůstali doma a svoje chování, zvyklosti, náboženství, životní cíle a neúctu k životu provozovali doma a nechci je mít za souseda.žijí u nás - bez problémů - desítky národností, jenže to jsou lidé kompatibilní s naším pojetím života. ti, které nám chtějí tzv. vítači nastěhovat do domu, neuznávají naše hodnoty a chtějí nám je zničit.

P. Zinga 25.8.2019 14:34

Svoboda slova je úplná anebo není žádná,

ať se nám to líbí, nebo ne. Kdo se bojí slov, nemá argumenty. Kdo volá po "vyloučení" některých, je už jednou nohou v totalitě. A pan Schlägel ví gowno o mé mozkové kapacitě.

V. Liptovský 25.8.2019 14:11

Spýtajte sa baču pod horou...

..čo je správne a čo nie... Dlhodobá skúsenosť predkov viedla k ustáleniu istých morálnych kánonov (čo vám hovorí desať božích prikázaní - predsa to je čosi, čo nevzniklo náhodou, to len náboženstvo formulovalo pravidlá prežitia spoločnosti). Stačí všetky názory pustiť cez tento filter (pozor, nie som veriaci). A spoločnosť sa musí rozhodnúť, aká chce byť. Či vyznávať právo šária, posielať ľudí do koncentrákov, alebo žiť v duchu zásad svojich predkov... Samozrejme - s nadhľadom nad isté isté nuansy, ktoré sú daňou cirkvi (nevezmeš jméno Boha svýho nadarmo a pod.). Toľko rečí o kresťanstve, ale "skutek utěk".

K. Janyška 25.8.2019 8:55

Jen věda nám může řící, co si máme myslet a děti a studenti

jsou z jejich postulátů zkoušeni ve škole. Tak mazejte všichni k ní... Dzp.

J. Jurax 24.8.2019 21:28

"Avšak společnost nahlas řekne, že tohle je špatně, že takové vyjadřování je nejen neslušné ve slušné společnosti, ba dokonce zločinné."

Jo. Jenže společnosti jsou všelijaké. Třeba dnes na tzv. Západě je neslušné, ba zločinné semtam říct i pravdu. Nebo zpochybňovat kázání svaté Gréty.

Z. Vydra 24.8.2019 15:08

Čl. 17 Listiny

Nu, pane Kovanici, vřele Vám doporučuji přečíst si stať o předsudečné nenávisti ve Zprávě MV ČR o projevech extremismu a předsudečné nenávisti na území České republiky v roce 2018, která byla schválena vládou dne 29.dubna 2019 usnesením č. 286.

Za předsudečnou nenávist se považuje jednání, které je motivováno nesnášenlivostí a společenskými předsudky vůči určité skupině obyvatel. Zpravidla se jedná o skupiny definované rasou, národností, etnicitou, náboženstvím, sexuální orientací, politickým nebo jiným smýšlením,sociálním původem apod.Rozhodující je aspekt šíření nenávisti vzešlý z paušalizujícího předsudku. Právě projevy nenávisti pro určité skupiny obyvatel představují bezprostřední ohrožení.

Předsudečná nenávist zatím není u nás trestná, ovšem, jak uvedeno výše, představuje ohrožení. Jak tedy bude asi dlouho trvat, než bude přijat zákon ve smyslu čl. 17 Listiny na ochranu před tímto ohrožením? Zatím jen policie i státní zastupitelství musí konat a vyšetřit, zda v rámci předsudečné nenávisti nedochází přece jen k nějakému trestnému činu ve smyslu platných zákonů. A kdo ovlivňuje rozhodnutí MV o tom, zda se jedná, či nejedná v daném případě o předsudečnou nenávist? Inu momentálně v EU vládnoucí politický systém, kterému se podřizujeme. Takže na ten čl. 17 Listiny moc nespoléhejte,svoboda slova tu byla vždy,ovšem jde o pojem značně relativní. Dnes můžete spílat prezidentovi, premiérovi, SPD, Zeleným apod., za nějaký čas to může být docela jinak.

P. Zinga 24.8.2019 12:14

Tak, autore, všechny

postavte ke zdi a konečně se vyspíte.

I. Schlägel 24.8.2019 14:33

Re: Tak, autore, všechny

Velmi hloupá reakce. Na chytřejší nezbylo dost mozkové kapacity.

P. Lenc 24.8.2019 7:16

Komunismus

je opravdu zlo, je to fašismus.Bohužel splodil dítě, neomarxismus.

Z. Vydra 24.8.2019 18:22

Re: Komunismus

Inu Německo dalo světu ledacos pěkného - marxismus, nacismus i neomarxismus. Takže se držme tohoto "tvrdého jádra" EU a vysokorychlostně se zapojme do "integrace" pod jeho vedením. Jinak skončíme špatně, jak tvrdí např. pan Pehe a spol.

T. Neumann 24.8.2019 1:03

Pane Kovanici,

Jako polemika je to fajn, ale dokážete si představit, ze by teď někdo, kdo se cítí byt ukřivděn a poškozen na Vás podá trestní oznámení za šíření nenávisti (proti chudáčkům, co ještě nevyrostli z pomateni marx-leninismem)?

A ze by Vás na pracovišti navštívil policajt s tím, ze “díky vám je toto pracoviště nebezpečné” a ze “musí prověřit Vase myšlení”? Není to v ČR ještě tak špatně, ale zkuste se dnes svobodně vyjádřit na Facebooku nebo Twitteru. Osobně si myslím, ze nackove a komunisti jsou (bohužel) menší riziko pro svobodnou společnost než progresivisti.

I. Schlägel 24.8.2019 14:40

Re:

Progresivisté dnes by pravděpodobně byli nácky a komunisty v minulosti. Defektní mentalita se prostě projevuje v různých dobách různými způsoby. Pokud by v minulosti komunisté a nacisté disponovali dnešními technologickými vymoženostmi (internet), dařilo by se jim gulagy a koncentráky plnit efektivněji než tehdy. Tím se nezastávám dnešních progresivistů v podobě různých "liberárních" demokratů. Pokud zvítězí jejich verze ovládání společnosti, poputujeme do stejné zadele jako za nácka i bolševika.

V. Chrastina 24.8.2019 15:09

Re:

Pane Schlagele, měli bychom rovněž označit viníka naší cesty do zádehele. Zřídlem neomarxismu a z toho plynoucích "liberátně demokratických" nařízení záměrně vedoucích k nesvobodě slova a tím k nové totalitě jsou řídící představitelé EU. Co jiného je ta tak zvaná Istambulská úmluva a řada dalších "umluv" pocházejících z Bruselu?

P. Zinga 25.8.2019 14:38

Re:

Ano, to jsou ti, co určují, co si zaslouží "svobodu slova" a co už ne.