28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Limity Mišky Hovorky

Michaila Sergejeviče Gorbačova jsme si vymysleli spolu s ženou Ivanou někdy začátkem osmdesátých let. Leželi jsme takhle jednou večer v posteli a přemejšleli, jak změnit to hnusno,ve kterém jsme žili a do kterého jsme povili své děti. Brainstorming dvou nejlepších mozků v Nuslích došel k jednoznačnému závěru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 3.9.2022 13:36

Ano, problém byl se socialismem (který měl dospět do budoucího komunismu). Poctivý Gorbačov si tehdejší problémy socialismu plně uvědomoval, ale nedokázal o nutnosti radikálního řešení přesvědčit své blízké okolí. To je dnes již historie.

Jenže! Jenže dnes je docela vážný problém i s kapitalismem. Kapitalismus byl v minulosti sice výrazně produktivnější a inovativnější, než někdejší reálný nedemokratický socialismus, ale dnes (tj. v roce 2022) americký kapitalismus záměrně v USA zpomaluje technologický pokrok. Nejlépe to ilustruje právě případ amerického excentrického inovátora Elona Muska (který si usmyslil, že přistane na Marsu).

Nebudu zde detailně rozebírat velmi zajímavý případ inovátora Elona Muska, ale předvídám, že zvolený americký postup Muskova záměrného zpomalení povede i ke konci amerického produktivního kapitalismu. Takže alternativa budoucnosti je otevřena. Nedá se předem vůbec nic vyloučit. Jenom toho Gorbačova se už na planetě Zemi nepodaří vzkřísit.