23.6.2021 | Svátek má Zdeňka


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 8.5.2021 17:52

Už se na ten kovid vy*erte! A jestli jste takový poseroutka, dejte si lockdown na doživotí. Za půl roku tu bude deset dalších mutací. Jako u každé normální chřipky. Tak si vyberte. :-P

V. Němec 8.5.2021 13:02

Já vidím už nejméně 2 měsíce na ulicích celé obličeje, ani já se venku, kde není dav nervu do zábalu, pokud kolem někoho procházím, zatajím na pár vteřin dech.

Já vidím už nejméně 2 měsíce postávat (místo aby pohodlně seděli) kolem "zahrádek" (místo na zahrádkách) lidi s plastovými kelímky (místo sklenic) s pivem.

Přitom si stranovláda pochvaluje, jak čísla klesají vlivem jejich přísných opatření a oddaluje legalizaci reality.

Tak nevím.

J. David 8.5.2021 12:57

V kamnech dřevo hučí, dědek svá si svá záda zahřívá, Covid zmírá, lihu míra, dědek zírá, u kořaly jeho díra testů PCR. Špejlí do šnóblu, až pomalu vypadne přilehlé oko. Zážitek důchodce 70+. Rád se nechám poučit. Starej haluzák, i rabies jsem přežil.

J. Vintr 8.5.2021 11:08

Další trouba, který věří, že politici dokážou řídit epidemii. Že všechna ta buzerace, kterou poslední rok snášíme, má nějaký smysl. Opak je pravdou. Politici a všechna ta jejich opatření mají na vývoj chřipkové epidemie asi tak stejný vliv jako na počasí.

J. David 8.5.2021 13:03

Kšeft je kěeft, epidemie je pouze zástěrkou, tedy nástrojem. Něco jako Honsová na počasí, nebude-li pršet, nezmoknem. Stimmt?

V. Franěk 9.5.2021 1:01

Nesouhlasím. Počasí má větší vliv.:-)

J. Kouřil 8.5.2021 9:15

Autor je zcela ve vleku vládní propagandy a mimo realitu. Typický ovčan, vyděšený z nafouknutých informací o covidu. Kdo jej prodelal ví, že je to opravdu jen čínská chřipka, která u lidí se špatnou imunitou vede k těžkým komplikacím díky nastavení zdravotnictví, které se dostává ke slovu až když je příliš pozdě. Skutečnost je však taková, že to, co nás ničí, je rozsah státní buzerace, kdy roušky a nedostatek sociálních kontaktů, nedostatek pohybu a strach vyvolaný mediální masáži snižují imunitu občanů. Když k tomu přidáme stejně negativní vliv očkování, dostaneme se brzo do situace, kdy bude umírat na následky vládních opatření mnohem víc lidí, než na covid. A dá se očekávat, že to vláda zase svede na covid a její vyvolenci budou dál vydělávat miliardy na zbytečných testech a vakcínách, místo aby lidi včas léčili.[>-]

L. Písařík 8.5.2021 17:22

Vydržte, podle vašeho příspěvku vůbec nevypadáte, že byste byl zničený. Rp. procházky přírodou a vlažná lázeň.

V. Petr 9.5.2021 16:46

VOOLE!

J. Kejkrt 8.5.2021 8:11

Hlavně, že klesá.

Daleko smutnější je sledovat tu "skvělou" organizaci očkování.

Osobně je mi celej virus u zadku, nakazil jsem se a vymarodil bez asistence státu a doktorů.

L. Písařík 8.5.2021 11:39

Záleží na tom, až se podruhé nakazíte, jestli vám takto získaná imunita bude stačit.

D. Stys 8.5.2021 12:34

To ovšem nikdo neví. Z jiné diskuse, kde mi byl doporučen tento článek: https://www.contagionlive.com/view/immune-response-from-mrna-covid-19-vaccines-is-more-robust-than-natural-infection

1) Pokud ještě platí staré dobře imunologické poznatky, nelze se divit, že těsně po vakcinaci je hladina protilátek vyšší než delší dobu po prodělání viru.

2) Cituji: "Differences were noted in the Ab responses induced by the vaccine compared to natural exposure. (Figure 3) The nucleocapsid protein in particular is an immunodominant antigen for which the antibody response increases in concordance with natural exposure. (Figure 3A) However nucleocapsid is not a component of the mRNA vaccines and consequently there is no vaccine-induced increase in Ab against this antigen." Když budu svině, udělám testovací panel takový, že ukáže, že vakcinace je neúčinná. A ona skutečně bude, až přijde mutant právě v oblasti, kterou vakcína pokrývá.

3) Já nejsem proti očkování, zejména ve věku 75+, nicméně zarytí vakcinátoři si propagací takovýchto článků sami nabíhají na vidle.

L. Písařík 8.5.2021 16:18

Souhlasím s vámi, ale jiný prostředek, než vakcinaci, nemáme. A že virus zmutuje, je dosti pravděpodobné. Jiné ale: přisoudíme-li viru schopnost sebezáchrany, pak není v jeho zájmu zabít svého hostitele. Příklad: syfilis také z počátku zabíjel.

D. Stys 8.5.2021 16:40

Syfilis ovšem léčíme antibiotiky a rozhodně proti němu neočkujeme děti.

Pokud jde o Covid, tak jelikož úroveň nákazy klesá, znamená to, že nakažení za dobu své nákazy - 10 dní - nakazí méně než jednoho neimunního. Jinými slovy většina lidí, s nimiž se za 10 dní potkají, je již imunní. Z modelu vychází, že po třetí oscilaci vyvolané tímto mechanismem (jiný navržen nebyl) již 86% lidí virus potkala a projevila svou systémovou imunitu. Buď ho zlikvidovala přirozeně, nebo získala specifickou buněčnou nebo protilátkovou imunitu. Minimálně je očkování imunních vyhazováním nedostatkové vakcíny. Pokud přímo neškodí zdraví, a to zejména v případě těch nejstarších - nejslabších.

L. Písařík 8.5.2021 17:19

Patřím k těm - vámi uvedeným nejstarším- jsem 77+, první vakcinace - zimnice, bolesti v zádech, druhá - bez zimnice, ale za to s exémem, kterého se po 5ti týdnech jen pomalu zbavuji, potíže s dechem. Ale pořád lepší než bez vakcinace.

D. Stys 8.5.2021 17:40

Pravděpodobně jste byl imunní už před první vakcinací. Testem jste si mohl odpustit obtíže a vakcinací na sílu přes imunitu jste si pravděpodobně poněkud zkrátil život. Máte štěstí, že Vás to nezabilo jako mou pratchýni. Omlouvám se, že vám kazím náladu, ale muselo to být. :-/

L. Písařík 8.5.2021 17:56

Děkuji, jsem realista a vím, že ve svém věku - cca 2 roky po průměrném kremačním věku - si nemohu dělat velké plány a iluze, dbám na fyzickou zdatnost, hlavně pohybem a prací na zahrádce u domu a děkuji za každé nové ráno. Spoléhám na genetický základ, mí předkové po 4 generace umírali až po 85. roku, snad jsem tedy od nich něco získal.

D. Stys 9.5.2021 5:32

Dlouhověkost znamená "mladý" imunitní aparát. Proto jste měl potíže a zrovna vy jste se očkovat vůbec neměl. Buďte rád, že jste to přežil.

Co je na tom blbě je, že za normálních časů, když věda bývala touhou po poznání, by akce Covid vedla k obrovskému zvýšení poznání imunitního aparátu. Dnes je ovšem věda jen cesta jak přesunovat peníze od státu k výrobcům přístrojů a chemikálií. A největší podporovatelé takového čerpání dostanou největší slovo. Důsledkem je pak 20 000 mrtvých navíc jen v ČR.

V. Petr 9.5.2021 16:49

Já jsem po očkování neměl ŽÁDNÉ potíže a mí známí také ne!

D. Stys 10.5.2021 7:09

Tak jste nebyl imunní. To se mnoha starším lidem stalo a mnozí i zemřeli. Proto by bylo bývalo dobré očkovat přednostně ty neimunni. Jako bonus bychom se byli dozvěděli, kolik jich vlastně bylo. Pořád máme neockovane v nejstarší věkové kategorii a nejsou to jen ti, kdo si nechali udělat protilátky a byli pozitivní.

R. Langer 9.5.2021 12:30

Špatný příklad... :-P

R. Langer 9.5.2021 12:29

To ale platí úplně stejně jako u imunity získané očkováním, o mutacích ani nemluvě.

R. Langer 9.5.2021 12:32

"A co očkování, uhlíři, máš?"

"Mám, milostivý pane! Mám!"

"A na příští rok také, uhlíři?"

;-D ;-D ;-D

J. Jirka 8.5.2021 7:56

Já si "ageing" pamatuju z čítanky:

Dědeček a babička,

ujídají chlebíčka.

Až z nich budou kosti,

bude chleba dosti.

A pak si taky pamatuju, že za socialismu neměli lidé starší 65 let nárok na dražší lékařskou péči. Třeba na dialýzu... Tak elegantně se tehdy řešila důchodová reforma.

A. Hrbek 8.5.2021 8:50

Všichni přes 70 let staří nedostávají plné zdravotní léčbu. Všichni starší stejně zemřelou - nad 75 věku těch z covidu zemřelý 38 %.

L. Písařík 8.5.2021 17:25

Oprava. Všichni jednou zemřou. S vakcinací i bez.

M. Kanda 8.5.2021 7:54

Autore, na rozdíl od vás se domnívám, že závislost mezi rozvolněním a nástupem jednotlivých vln neexistuje. Vyplývá to ostatně i z těch vašich grafů.

Loni se poprvé rozvolnilo koncem květnu, ale první silná vlna přišla až v říjnu. Až po čtyřech měsících.

Podruhé se rozvolnilo (jenom velmi málo) začátkem prosince a silná vlna přišla už po třech týdnech. Trochu divné ne? Předtím po čtyřech měsících, nyní po třech týdnech.

No a zatím poslední silná vlna byla na přelomu února/března, ale před tou se nerozvolnilo vůbec.

Virus si prostě žije svým životem a nějaké naše rozvolnění ho vůbec nezajímá. Bude tady zkrátka tak dlouho, dokud bude mít co žrát. Dokud tu budou jedinci schopní se nakazit a třeba i umřít. Je to drsné, ale tak se příroda prostě chová. Smiřte se s tím.

Bude ještě několik dalších vln a jejich síla bude postupně klesat, protože nakazitelných jedinců bude ubývat. Po několika letech tyto vlny splynou s jinými běžnými respiračními chorobami.

V. Balcařík 8.5.2021 7:39

Mohl by jste dát ještě další křivky, například rakovina, psychologické problémy, mozková mrtvice a infarkt. Vy který jste proti rozvolňování si klidně jezdíte po krajině a možná se podílíte na zvýšení počtu nakažených.

A. Hrbek 8.5.2021 7:11

Od 13.4 je stále 50 až 100 úmrtí.

Smrtnost je vyšší - bývalo cca 1,9% nyní cca 2.4 %.

D. Stys 8.5.2021 6:01

Poručíme větru dešti. Všude okolo nás měli další vlnu, jenom my jsme si vlny způsobili sami. ;-€ Mám pro Vás sladké tajemství - budou ještě dvě, možná i tři, vlny, každá objektivně nižší než ta minulá. Naměřených čísel se výška vlny týká jen částečně, protože mezi vlnami se mění metodika měření. A nokonec se ustaví rovnovážná hladina, která bude ovšem nikoliv na 4% slizničně nakažených jako vloni v létě, ale na hladině 22,5%. Jen nebudou ty těžké příznaky.

Vy jste fakt technik? Já jen, že se v otázkách přírody řídíte vírou místo matematiky. To, co říkám, je pravda i kdyby Flégr s Wágnerem na exponeciele jel.