24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

ŠAMANOVO DOUPĚ: Dobré zprávy, sem tam špatná

Není ničí vina, že je situace tak špatná. Je to katastrofa jako kterákoliv jiná. Tuto dobrou zprávu sdělil na úterní tiskovce ministerstva zdravotnictví náměstek ministra zdravotnictví Vladimír Černý.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Turek 25.2.2021 3:38

Musing: ková - nic?

S omluvou, rád si Vás občas čtu :-(:-(

L. Turek 25.2.2021 2:56

Milý pane diskutére,

těch vakcín zatím není nikde dost. "Sputnik V", teda "Fau" (F jako fujtajbl, koho to jméno jen napadlo) je momentálně ta nejsnáze vyrobitelná a distribuovatelná vakcína, která prokazatelně funguje. Bedra neschopné vlády by se daly, jako v tělocviku ve čtvrté třídě základky, přeskočit, kdybychom si jí dost navařili sami, pro sebe i pro jiné. Zdá se, že hoši od Gamalejova ústavu s licencováním nemají problém.

A mohl bych přednášet i dál o tom, proč si ona Maďarka zaslouží Nobelovu cenu, i proč čínské, umrtvené vakcíny budou méně účinné.

A po pravdě, s tímhle vším nemají vlády moc co dělat, kromě evropské byrokracie, která ví, jak co pokazit (přesnější, odborný lékařský termín by tudy neprošel).

L. Turek 25.2.2021 2:42

Otázka byla?

P. Kmoníček 24.2.2021 19:34

Proč státy, které mají aspoň trochu schopné vlády, nemají se zásobováním vakcinami takové problémy jako my, voliči neschopného Babiše? Vsadím se, že sám Agrofert by podobné problémy neměl.

D. Procházka 24.2.2021 15:07

Šle tomu statečně vstříc, snad bude mít štěstí.

J. Šebek 24.2.2021 13:51

Pan autor je jeden z těch jejichž krédo je zničit Babiše za každou cenu.

P. Kmoníček 24.2.2021 13:06

No vidíte, takový Petr bude klidně tvrdit, že opozice zrušila nouzový stav a vůbec neví, že to udělat nemůže.

V. Petr 24.2.2021 11:25

Byla to OPOZICE A MÉDIA, která chtěla v létě rozvolňovat a rozvolňovat a otevírat na podzim hospody. Byla to opozice, která zrušila nouzový stav.

Tak ať to auror neháže na Babiše.

Jinak. "Situace je vynikající a tak by vláda neměla lidem komplikovat život s požadavkem, aby nosili roušky..." (c) Petr Fiala, 21. 8. 2020!

J. Síbek 24.2.2021 10:09

R^R^R^

J. Hoza 24.2.2021 10:04

Třeba proto, že ač něco máme ve skladech (a ano, souhlasím, že je to hanba), vyočkuje se to coby dup a pak zase budeme na suchu? Ono je toho totiž pořád zoufale málo. A nadále bude, viz poslední prohlášení AstryZenecy.

J. Vavrochová 24.2.2021 9:45

R^R^R^

P. Kmoníček 24.2.2021 9:08

Turku, a proč to píšete ? Pokud vím, tak jsme jediní z EU, kteří naříkáme na nedostatek vakcin a přitom jich máme x tisíc ve skladech. Tak nevím proč kupovat další, třeba dobrou, ale stále neschválenou vakcinu, která dokonce ani nebyla o schválení požádána.. Nedostatky v opatřeních proti covidu jsou jen a jen na bedrech naší neschopné vlády !

P. Kmoníček 24.2.2021 9:01

Pane Kovaniči, nejstrašnější na tom ale je, že zblblý národ český dá zločinci Babišovi ve volbách zase ke třiceti procentům hlasů. A patří nám to !

R. Meišner 24.2.2021 8:34

autore dobrý--jen bych dodal, že za to nemůže těch pár hlavounů, které stále dokola neustále připomínáte, ale my všichni. Češi jsou nejméně disciplinovaný národ v Evropě,,-o tom vám snad nemusím povídat. a vláda je vzešlá právě z tohoto národa. takže příště napište něco o příčinách, nikoliv o následcích. to totiž dovede kdejaký hńup. tož tak.

A. Hrbek 24.2.2021 6:37

Dobré zprávy, sem tam špatné - Václav Klaus má covid.

L. Písařík 24.2.2021 6:36

?8-o

K. Kovařovic 24.2.2021 5:40

Náměstek MUDr.Černý - když sleduji jeho nadřazenost a lži tak vidím, proč neumíme řešit pandemii (včerejší tiskovka s Černým a jeho řeč těla - to byl nářez). Mimochodem už se náměstek omluvil chebským lékařům za lež o německých pacientech v chebské nemocnici ? Ví náměstek o problémech soužití s Němci alespoň něco málo? Asi nebyl zrovna ve škole, když byly o tom hodiny dějepisu.

L. Turek 24.2.2021 5:09

Sorry jako za překlepy...

L. Turek 24.2.2021 5:06

Milý pane Kovanici,

ruská protikovidobá vakcína z Gamalejova ústavu na základě oslabených lidských adenovirů (Ad26 v první fázi; Ad5 v druhé dávce) je stejně účinná, jako vakcíny na bázi mRNA od Turků z Mohuče od BioNTech i ModRNA z Bostonu. A je snáze dostupná technicky.

(BTW tvůrci obých, geniálních mRNA vakcín zakoupily licence na modifikace mRNA od kolegyně, původně z maďarského Szegédu, dr. Katalin Karikó a týmu jejích spolupracovníků z University of Pennsylvania.)

U Sputniku I, píp, píp, píp, a štěkajícího Sputniku II, haf, haf, šlo o to, že expanzivní Rusko potřebovalo ukázat, že komukoli může hodit bombu na hlavu.

V tuto chvíli jsme ale úplně jinde. Vakcína Sputnik V (asi si mohli najít lepčí PR agency, ale asi to bylo pro domácí spotřebu) má navrch v logistice, skálovatelnosti a - ceně. S trochou snahy bychom ji v ČR na třech nebo čtyřech místech mohli vyrábět do týdne nebo dvou v dávkách, jež by zásobily i čtvrtý svět.

Trochu pozor na tu rusofobii, v tomto případě zcela mimomístnou. Přestože to zřejmě anglosaským kolegům, peer reveiwerům vybraným Lancetem, trvalo o týdny déle, než se shodli a nechali opublikovat výsledky ruských testů třetí fáze, než u vakcín na bázi dr. Karikó, tak to vyšlo a nakonec důkladněji než u Oxford/Astra-Zeneca.

Ruští vakcinologové byli zaučeni československými v 50. letech - Sabinova živá vakcína proti poliomyelitidě (dětské obrně) se široce použila v druhé polovině 50. let v ČSR, poté v Rusy okupované zóně Německa, a jen potom v Rusku a jeho přímých koloniích...