19.10.2021 | Svátek má Michaela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Muf 14.2.2008 10:18

.... dobrý ročník 1972

.... velice dobrý článek a vlastně i ty ostatní. Podívat se do zrcadla na vlastní obraz hodně bolí a někdy je prostě lepší zavřít oči, proto mají komunisté stále takový vliv. Ale zpátky k dětství, chodil jsem ráno v 5.00 do fronty (jenom v pátek), protože v 6.00 hod. když otevřeli, měli šlehačku, asi tak do 6.15 hod., potom už ne.... a to se psal rok 1983. I fronty na mandle a banány před vánoci. A z pionýra mě vyloučili, když jsem přišel na průvod 1.5. s košilí a šátkem a džínami. Pravými Wranglerkami, ušitými šikovnými vietnamskými kluky :-). Tak jsem mazal domů a rudý šátek si nechala souška, která mi ho strhla z krku, protože to postě nejde, taková provokace. I na táboře, myslím letním, pionýrském, jak se říkalo.  Sovjetskije rebjata milovala žvýkačky, Pedro a ty dlouhé, to byl jejich hit, vyměňovali bábušky jako divý. Já jsem vyměnil bábušku ( asi největší co měli) s jedním klukem za kovboje z pouti. Takového plastového, na koni, dal se sundat ze sedla, měl klobouk a laso v ruce. Vůbec jsem nechápal do pozdvižení, když si ho půjčovali a to štěstí toho kluka, když jsem mu ho vyměnil. 

Kvido 5.2.2008 13:51

Já jsem nijak netrpěl. Jsem normální?

Na dětství strávené v reálném rozvinutém socialismu si dobře pamatuju a musím se přiznat, že jsem nijak netrpěl. ;-(;-(;-(

Pamatuju si na fotbal, výlety, letní tábory, studio Kamarád, céčka, vystřihovánky z ABC, Dádu Patrasovou a žížalu Julii.

O Leninovi nám ve škole něco říkali, ale vůbec mě to nezajímalo, stejně jako většina učiva. Jedinou hrůzu si pamatuju z hodin matematiky ;-O;-O;-O. To bylo utrpení ;-P;-P

Jsem normální?

quetzal 8.2.2008 22:56

Re: Já jsem nijak netrpěl. Jsem normální?

jseš. Znamená to jenom, že uměli oblbovat poměrně dobře a ve tvém případě uspěli.

Richard III. 4.2.2008 22:28

OBLBOVÁNÍ DĚTÍ POKRAČUJE

Stačí se podívat, nač vydává peníze daňových poplatníků Bursíkovo ministerstvo a co se mu podařilo prosadit do školní výuky. Přitom žádný z představitelů státu neprotestuje proti tomu, že Bursík prosadil výuku lží, které už byly prokázány.

karel 4.2.2008 20:53

Naděje

Obnovujem si členství v ksčm . díky

Kobr 4.2.2008 17:29

Bezstarostní pedofilové

 Kam se hrabou komunisti se svou vymožeností kurvení dětských

duší. To jednou z největších vymožeností tržně křesťanského kapitalismu

je tržní kurvení dětských tělíček. Se svojí dušičkou si tito svobodní,

samostatní, sebevědomí človíčkové už hravě poradí sami.

Bezstarostní pedofilové

JJ 4.2.2008 18:12

Re: Bezstarostní pedofilové

Jste vul.

Hnyk 4.2.2008 21:10

Re: Bezstarostní pedofilové

Troubo !!! Za komunistů se o něčem takovém nesmělo mluvit. V základní škole učitelé jen tajuplně varovali "dávejte si pozor na cizí lidi", ale ani slovíčko o tom proč. 

Pametnik starejch dob 4.2.2008 22:24

Re: Re: Bezstarostní pedofilové

Já si pamatuji, že byly i varovné letáčky pro děti i pro rodiče.

J.G. Pašek 4.2.2008 16:42

Maminka chodila v Praze do školy . . .

Ve škole měla 2 kamarádky-sestry-spolužačky . . . jedna si vzala Rudu Slánského a druhá Rýšu Haška . . . .  Haškovi bydleli nedaleko mých rodičů . . . . paní Slánskou vozil řidič ve stříbrném  Tatraplánu navštívit sestru-paní Haškovou. Někdy pozvali maminku na kafe a bábovku a vzpomínat na školu . . . . Když Gottwald nechal popravit Rudu Slánského, byl jsem cvrčrček, ale dodnes si vzpomínám na tu hrůzu, jak maminka byla jako čálená ze strachu a obav co se stane se mnou a bráchou, protož pro ní určitě také příjdou, protože pila kafe a jedla bábovku s paní Slánskou. Tátovi bylo hej, ten už byl v Jáchymově a dávali mu 3 jídla denně, což jsme my doma ne vždy měli . . .  

korsika.korsika 4.2.2008 16:00

korsika

Myslím si, že je třeba pořád a pořád připomínat o čem píše autor. Dovolím si zde opakovat vtip o tom, jak v České ulici v Brně stojí fronta za totáče ve čtvrtek před knihkupectvím. Jde okolo Američan a ptá se, na co ti lidé stojí. Když uslyší odpověď, že na knihu, tak řekne, že než by tam stál, že si jí raději koupí.

Píši to proto, že když jsem vyprávěl tento vtip mojí dceři ( 30 ) tak nejenom tomu nerozuměla, ale divila se, proč si ti lidé tu knihu na kterou stáli ve frontě raději neobjednali na internetu.

Yarda 4.2.2008 16:25

Re: korsika

Tehdy jsme se měli tak špatně že ani internet jsme neměli.

cca1 4.2.2008 17:12

Re: Re: korsika

zato na kredit do mobilů bylo vždy

ocelin 4.2.2008 15:55

Jo jo šamane, komunismus v praxi

totiž chleba zadarmo dopadl špatně. Jednou to někde omezeně zkusili a hádej jaký to mělo dopad na místní produkci králičího masa....;-DR^

Šnek 4.2.2008 15:45

Byl jste svérázné dítě, autore.

Očumoval jsem prodejny, kdy sundají cenovky, dny plynuly....

Kdyby tohle dělal některý z mých spolužáků, asi by s námi nevydržel. Nechodil on autor do pomocné?

Adolf 4.2.2008 16:01

Re: Byl jste svérázné dítě, autore.

Co pindas vole, vzdyt to ma moc pekne napsane....a spravne i  gramaticky.Kdyby tohle dělal některý z mých spolužáků, asi by s námi nevydržel...myslel jsi asi spoluzaky z VUMLU nebo z podobne jine dekadentni organizece ty vemeno...

Šedesátník 4.2.2008 15:28

Stalo se roku 1961 na jedné SVVŠ - Střední všeobecně vzdělávací škola

pro nepamětníky. Jeden žák (15 let) byl chycen na Petříně u Máchova pomníku večer na prvního máje při spontánním shromáždění mladých lidí. Nejenže byl vyloučen ze školy, ale jeho spolužáci byli donuceni to vyloučení schválit. Oni měli strach odmítnout ale byli tím natolik poznamenaní, že se nikdo z nich po další dva roky o tomto nezmínil. Já jsem se o tom "schválení" dozvěděl až po letech a to byla sousední třída.

Mimochodem, když jeho pražským vrstevníkům řeknete "první Mácha," dodnes vědí, o co de jedná, je to známý pojem, tenkrát soudruzi z SNB a LM zadrželi spoustu mladých lidí s následným postihem a není ani moc jasné proč.

Mě to až po letech říkal jeden z nich s dodatkem že "povolání učitele je nedůstojné člověka."

Pavel 4.2.2008 15:13

Díky za připomenutí pravdy,

bohužel hodně lidí tu má krátkou paměť. "Komunismus - bolševismus" je nevyléčitelná nemoc, navíc stále "mutuje" (do oranžova, zelena ...) - člověk musí být neustále opatrný (přemýšlet, připomínat a sledovat "třešničkáře v rouše "beránčím"), nelze proti němu získat imunitu.

Adolf 4.2.2008 16:06

Bohuzel to neni tou spatnou pameti....

......Český národ se vyznačuje tím, že rád odpouští udavačům a práskačům, fandí zlodějům a vrahům, a lidem s úchylkami – třeba komunistum a jim podobným-je to takový „lidský“ národ, národ který má pochopení a soucit.......

JJ 4.2.2008 14:47

Me to zacalo trochu vrtat hlavou, kdyz

jsem videl rakouske hranice u Devina a potom taky Berlinskou zed (z te spatne strany). Prislo mi, ze je to celkem dobre zabezpecene proti narusitelum, akorat ze ty strilny jsou otocnene na spatnou stranu.

Eva D. 4.2.2008 14:23

Děkuji za velmi dobrý článek!

Vzpomínám občas na ambiciózní soudružku, ředitelku MŠ, která mé matce ještě počátkem 80.let zakazovala zpívat s dětmi Ježíšku panáčku. Mělo tam být  chlapečku, aby to prošlo, což i na mou nijak zvlášť bojovnou matku bylo moc. No, soudružka se tenkrát stala (zaslouženě)inspektorkou.

Své děti jsme s manželem před kolektivní socialistickou výchovou raději chránili, pokud to šlo, po těch zkušenostenostech.

PetrK 4.2.2008 13:23

Jsem o osm let starší

a mohu se s klidem pod Váš příspěvek podepsat, možná jej  v ledačems ještě doplnit - kádrování, fízlování, zákaz studia (v mém případě 2x, u manželky rovněž), podpultový výměnný obchod...

Miroslav 4.2.2008 13:21

Mám úplně stejné zážitky - ročník 1955

Hanák 4.2.2008 12:38

ano, takové bylo naše mládí

Dobře jste to napsal p. Kovanic. A je zapotřebí to stále připomínat. I já jsem to tak nějak zažil, a dnes vidím.

IJK 4.2.2008 13:08

Re: ano, takové bylo naše mládí

Ještě bych chtěl vzpomenout, jak nám v padesátých letech vnucovali ve škole místo Mikuláše a Ježíška Dědu Mráze. Po celý prosinec nám ředitel školy reportoval cestu Dědy Mráze z Čukotky.

Hnyk 4.2.2008 12:31

Ve vesničce v podhůří na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor

V létech šedesátých nám soudruh učitel tamnější základní školy vtloukal do hlavy, abychom dávali pozor na lidi co se ptají na cestu k hranici. Cesta se jim za žádnou cenu nesměla ukázat a případ bylo nutné okamžitě ohlásit. Tak nevím jestli to měl za stranický úkol, a nebo jestli byl přesvědčený, že tamtudy budou lidi utíkat do Polska.;-P

JJ 4.2.2008 11:56

Rezim drzel rodice pod krkem prostrednictvim osudu deti

Bohuzel si myslim, ze se to neda dost dobre sdelit. Jsem rad, ze nebudu muset resit ta dilemata u svych deti.

Nechapu, jak muzou lidi volit komunisty. Po tom vsem.

Honza z podhůří 4.2.2008 12:36

Re: Rezim drzel rodice pod krkem prostrednictvim osudu deti

máte úplnou pravdu a nerozumím tomu, že např. mí vlastní rodiče si to neuvědomují a opravdu komunisty volí a tu hnusnou dobu obhajují.

Kiki 4.2.2008 12:54

Re: Re: Rezim drzel rodice pod krkem prostrednictvim osudu deti

Ani se tvým rodičům nedivím. To jakou demokracii nám předvádí naši politici ? Dříve býval lepší pořádek. Za krádeže, loupeže byly pěkné pálky. Za vraždu trest smrti. Dnes když Tě lump přepadne, klidně si chodí po ulici a ještě se člověku vysmívá.  Stát vykrádají gauneři, soudy se táhnou a nakonec je dotyčný bez poskvrnky. Ale běda, když malý živnostník nezaplatí daně. Na toho si stát umí došlápnout.

JJ 4.2.2008 12:58

Re: Re: Re: Rezim drzel rodice pod krkem prostrednictvim osudu deti

Zivnostnik za komunistu by problemy s danemi nemel ;-D

Co se tyce tech palek, tak jsou vice mene stejne, jako drive. U trestu smrti - riziko omylu je bohuzel prilis velke (jak se ukazuje pri testech DNA v US), dozivoti - bez naroku na propusteni - mi prijde lepsi.

Ale hlavne si kazdy muze zvolit svuj zpusob zivota. Ne drzet lajnu, aby jeho deti mohly studovat.