3.5.2024 | Svátek má Alexej


Diskuse k článku

Zuzana Čaputová zvítězila

Podle očekávání zvítězila ve slovenských prezidentských volbách Zuzana Čaputová, představitelka liberálně demokratického střihu západního typu. V tomto smyslu se mnoho nezměnilo, už její předchůdce Andrej Kiska se k tomuto slovu hlásil. Už podruhé se tedy stalo, že Slováci volili navzdory politickému hlavnímu proudu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kolář 1.4.2019 18:09

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

Myslím, že ne... Dominantní složku přerozdělovacích toků si národní státy míchají samy .. Ale jistě, chtělo by to přesnější rozbor a trendy..

K. Janyška 1.4.2019 18:15

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

To není možné, abyste byl tak naivní. A že vás je... Dzp.

M. Kolář 1.4.2019 18:21

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

Máte vůbec nějakou páru o velikosti národních rozpočtů, struktuře výdajů a rozsahu mandatorních výdajů určeného národními parlamenty ?

K. Janyška 1.4.2019 18:26

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

Ale na tom vůbec, ale vůbec, nezáleží. Říkám, že jste naiva... Dzp.

M. Kolář 1.4.2019 18:28

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

Tak jo ... Vlastně jsem tak stále mladý ... :::)))

M. Prokop 1.4.2019 18:21

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

To by fakt chtělo rozbor. Ochranářské tendence pochopitelně jsou, ale lze-li se vymluvit na EU, "přilepit" ke k některé z početných direktiv EU, je jejich prosazení mnohem snazší, než když se kdysi v GB hádali o obilný zákon.

M. Kolář 1.4.2019 18:27

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

To asi částečně jo ..

K. Janyška 1.4.2019 18:29

Re: A tady ani ň. A přitom to je jediný špičkový příspěvek tady.

Akce budí reakci. Národní státy si své vždy vynutí. Třeba i v krátkodovém spolku pro jednu věc. Ale obecná nehativní smlouva by takové starosti úplně vyloučila. Je třeba definovat to, co se nesmí, ne to co se musí...Dzp.

A. Trick 1.4.2019 18:05

Voni sou ale hlava, pane vachmajstr

Západní firmy si své montovny přesunou jinam?

M. Kolář 1.4.2019 18:11

Re: Voni sou ale hlava, pane vachmajstr

ČR již dávno není typickou montovnou, to jsou ve světě mnohem větší montovny. Stupeň přidané hodnoty kolísá dle odvětví,atd.. Také je tu sektor ryze českých podniků, které stále více vývozně expandují ..

A. Trick 1.4.2019 19:05

O koze a voze aneb odklánění

Opakuji otázku: Západní firmy si své montovny přesunou jinam?

Z Ústeckého kraje žádná montovna ještě nezmizela a přibývají další.

M. Kolář 1.4.2019 19:14

Re: O koze a voze aneb odklánění

Vždyť také EU prostor zůstává ..

A. Trick 1.4.2019 16:37

Obohacená čeština

.....nastavily se procesy.....

.....zprocesorovalo se to .....

J. Havelka 1.4.2019 16:40

Re: Obohacená čeština

Tak se jakoby odkloňte a bude..

F. Doušek 1.4.2019 17:01

Re: Obohacená čeština

Nejprve se cosi (proces) vymyslelo, poté to chytrá hlava zdigitalizovala a naprogramovala tím procesor.

A už to jede.

A. Trick 1.4.2019 17:12

Re: Obohacená čeština

Nepochopil jste proč jsem to uvedl.

M. Prokop 1.4.2019 17:25

Re: Obohacená čeština

... komunikovalo se to ...

... vtutochvíli jetootom ...

M. Prokop 1.4.2019 17:25

Re: Obohacená čeština

... jsem za to rád ...

I. Kellner 1.4.2019 17:39

Re: Obohacená čeština

..pro tuto zemi...

P. Kučera 1.4.2019 16:00

Paní Hájková

Pravděpodobně vás zklamu, ale až dosud jsem s vašimi názory většinou souhlasil, výhrady jsem měl hlavně proti jejich prezentaci (permanentní výkřiky, nadávky, monotematický antikomunismus a nenahlížení, že dnešní (naši) komunisté už nemají (pokud kdy měli) s nějakým učením o komunismu nic společného, jsou to už jen adoranti autokratů a totalitářů. Atd.

Ale váš text - citace (s kterou ovšem podle všeho souhlasíte) dnes v 7.52 se propadá do toho nejhlubšího bahna dezinformací, lží a konspiračních teorií, které navíc jen kopírují dávno vyvrácené mýty. Jestli tomu opravdu věříte, budu muset vaše texty důsledně přeskakovat.

P. Kučera 1.4.2019 16:10

Re: Paní Hájková

No, on ten text na vámi v 7.53 citované stránce je z větší části kritická citace (názory v ní uvedené nejen kritizuji, ale naprosto odmítám), ale z vašeho ohlasu není bohužel zcela jasné, zda na onen kritizovaný text odkazujete také v kritickém, nebo souhlasném postoji. Doufám, že první varianta je správně. V tom případě se omlouvám.

R. Brzák 1.4.2019 16:18

Re: Paní Hájková

musím se paní Hájkové zastat - ze sledu jejích příspěvků vyplývá, že kritizuje ten potrhlý článek na aeronetu.

V. Hájková 1.4.2019 16:23

Re: Paní Hájková

Děkuji pane Brzáku. To mě ani v duchu nenapadlo , že by mě mohl někdo podezírát z něčeho tak OHAVNÉHO! Ani se mně nechce na p. KUČERU reagovat!

V. Hájková 1.4.2019 16:27

Re: Paní Hájková

ps. Navíc vubec nesouhlasím, jak píše pan Kučera, že dnešní KOMOUŠI nemají s těmi před listopadovými nic společného . To mě pěkně vyděsil ON- s tímto názorem!

R. Brzák 1.4.2019 16:38

Re: Paní Hájková

Dnešní komunisté mají společné s těmi před listopadem podléhání strachu (a tudíž z něj vyplývající levicové snahy organizovat svět tak, aby ochraňoval nějaký potenciálním rizikem ohrožený zájem). Což ale mají společné se všemi levičáky - ať už jsou ve stranách levicových přiznaně (u nás například Socani a Zelení), nebo se markýrující jako strany pravicové či liberální (ANO, ODS, TOPka, Piráti...ale co se budem zdržovat - u nás v parlamentu ale ani jinde pravicová strana nevidět - s čestnou a nejistou výjimkou - SSO).

D. Green 1.4.2019 16:44

Re: Paní Hájková

Straširybka. :))))

R. Brzák 1.4.2019 16:50

Re: Paní Hájková

je lépe o vlivu strachu vědět, než se jím nechat ovládat...

K. Janyška 1.4.2019 17:04

Re: Paní Hájková

Který vůl vám to s tím strachem nakecal ? Doufám, že nejste psycholog ? Dzp.

K. Janyška 1.4.2019 17:02

Re: Paní Hájková

Nemachrujte, trdlo... Dzp.

P. Kučera 1.4.2019 17:47

Re: Paní Hájková

Paní Hájková, pokud by zastávali komouši ideu diktatury proletariátu a následné beztřídní společnosti se zánikem státu a peněz, tak by nikdy nemohli tak ve všem souhlasit s jedním z největších oligarchů na této planetě - V.Putinem, bývalým členem KSSS který se dnes dokonce modlí v pravoslavném kostele. Ideje komunismu nebyly z mnoha důvodů reálné, ale dnes vidíme, že to byla pouhá falešná zástěrka pro uchvácení a udržení moci.