18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Zcela jiná debata

S úterní debatou na Primě měla čtvrteční společného jen to, že se jí účastnili stejní hlavní aktéři. Toto nebyly gladiátorské hry, to byla důstojná debata dvou důstojných pánů. Jiří Drahoš se pokoušel útočit, přesvědčivý v roli atakujícího jestřába nebyl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 26.1.2018 19:52

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Fakt nevím, která bije, poslouchal jsem různou muziku a četl různý šílenosti, ale tohle mě neteklo. Prý to stojí docela ranec.

J. Schořík 26.1.2018 20:08

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

TAkl třeba ten Preacher má 70 sešitů a každej stojí 2.99 EUR (digitální). Docela ranec za komiksy..

J. Schořík 26.1.2018 20:09

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Ale znám a měl jsem řadu o několik řádů dražších koníčků..

M. Mařák 26.1.2018 20:08

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Jste-li dobrý angličtinář, dá se to najít na torentech.

J. Schořík 26.1.2018 20:11

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Vím ale jsem líný krást, na comixology.eu je všechno originál a já jsem ochoten si zaplatit. Mám to stejně s knížkama a většinou i hudbou (i když se mi vyplatí mít předplatné a nekupovat jednotlivé desky).

J. Schořík 26.1.2018 19:45

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Taky třeba SIn City.. Utraatil jsem za to docela slušný prachy..

M. Mařák 26.1.2018 19:52

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Dá se to stáhnout v originálu, má angličtina však již bohužel není na stejné úrovni jako před několika desítkami let. Takže jsem si to postupně koupil ve francouzštině a poslední kláda vyšla před pár dny. Sandmana jsem si jednoho koupil, ale neoslovilo mne to.

J. Schořík 26.1.2018 19:54

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Mám to celé v angličtině, je to mlůj hlavní jazyk. Sandman začíná pomalu ale stojí to za to. Jsem nicméně hardcore fanda Gaimana a Mievilla..

M. Mařák 26.1.2018 20:11

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Mně na tom nesedí celý ten snový základ, mám tyto věci nastavené jinak.

V. Klepetko 26.1.2018 19:28

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Martine, zdravím a zároveň se loučím - jdeme se projít po večerní Praze, chci si ještě vychutnat poslední klidné večery před tím zmatkem po volbách :-))

Máš výborný program a narozdíl od nás řešíš věci, které jsou opravdu důležité. Hezký víkend!

M. Mařák 26.1.2018 19:36

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Ahoj Vláďo, ta knížka o Jiášovi, jak jsem to koupil na Amazon, nevyšla, prodavač ji už prodal. Pak tam byla u jiných za zhruba 50 €, což je pro starý pejprbek dost síla. U nás je také vyprodaná stejně jako na Slovensku. Nakonec jsem to za velmi rozumnou cenu našel na PriceMinister a již to odklepl i prodavač. Za pár dní to dorazí. Autor vypadá zajímavě, trochu jsem se samozřejmě informoval. Tak jsem docela zvědavý.

M. Jandáková 26.1.2018 20:11

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Dobry vecer.

Ja ji nechci: ]

https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/satanuv-denik-77810

M. Mařák 26.1.2018 20:13

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Vzhledem k tomu, kde bydlím, mně to z bazaru v ČR nepošlou. Zbývá jen Kosmas, Martinus a tak podobně, no a tam je to všude vyprodané.

M. Jandáková 26.1.2018 20:36

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Mam za to, ze prodavajicim je soukroma osoba a k jejimu kontaktovani je potreba jen prihlasit se na server bazaru.

M. Mařák 26.1.2018 20:49

Re: Jsa ponořen do četby posledních dílů

Děkuji za informaci, ale již se mně podařilo najít a nakonec i koupit francouzskou verzi.

R. Brzák 26.1.2018 19:13

mám trošku obavy - Pehe na novinkách není úplně vedle...

https://www.novinky.cz/komentare/461647-komentar-zemanova-pomsta-bude-sladka-jiri-pehe.html

Sám jsem ten případ - Zemana nemohu volit především proto, že hrozí ze dvou důvodů posílení Babišovi moci. Princip, kdy budoucí ministr nemá nad sebou při vyjednávání o koalici Damoklův meč "stojedničky" zlepšuje při vyjednávání jeho pozici. Za druhé, v případě úmrtí Zemana (které je pravděpodobnější, než úmrtí Drahošovo) přebírá prezidentské pravomoci premiér a předseda sněmovny (ANO)...

Naštěstí jsem už přesvědčil část rodiny (argumentem č. dva), aby alespoň nevolili vůbec, když už z osobních důvodů pana Drahoše volit nemohou...

P. Boublíková 26.1.2018 19:19

Re: mám trošku obavy - Pehe na novinkách není úplně vedle...

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=461716&sId=&mId=

Babiš si nevede špatně. Včera Davos, dnes Budapešť.

J. Kanioková 26.1.2018 19:48

Pehe ..... uff .

Ten člověk u mně definitivně propadl..

"Rozhodli jsme se, kdo přijímá azyl - ne EU" http://www.krone.at/1622382?utm_source=%22Guten+Morgen%22+Newsletter&utm_campaign=6f3e6f3b64-Guten-Morgen-NL&utm_medium=email&utm_term=0_57e5ea3693-6f3e6f3b64-183746237

V. Klepetko 26.1.2018 19:22

Re: mám trošku obavy - Pehe na novinkách není úplně vedle...

Zvolení Drahoše bude znamenat rychlé upevnění Babišovy moci: nic jiného než rychle se dohodnout s SPD a KSČM na podpoře své menšinové vlády mu nezbyde.

A v následném období bude slabý a nezkušený Drahoš pro Babiše jen velmi slabým oponentem!

Jediný člověk, který si dokáže u Babiše zjednat respekt se jmenuje Zeman. Dokope ho k tomu, že bude muset akceptovat některé požadavky ČSSD a efektivně omezí jeho moc.

Jestli hledáte konstelaci hvězd, ve které bude větší svoboda, tak jste udělal chybu!

R. Brzák 26.1.2018 19:28

Re: mám trošku obavy - Pehe na novinkách není úplně vedle...

Samozřejmě že nad tím všelijak přemýšlím a kombinuji. Nejsem si jist, nakolik to zvolení Drahoše vyhodnocujete správě. U Zemana ale jsem si téměř jist, že udělá nakonec to, co bude výhodné pro Zemana...

Pak je tu ještě úroveň strategická - ale ta může samozřejmě zcela viset "v luftu" - totiž stav, kdy bude vldánout Babiš s nemohoucím Drahošem, což povede k ještě větší koncentraci moci u Babiše - a to v důlsedku povede k vzrůstu odporu občana ke státu obecně...a občan pochopí, že cestou není zastupitelská demokracie, ale demokracie přímá a především, že moc se nedá nijak jinak omezit (kapři a rybník), než ten rybník přestat napouštět...

V. Klepetko 26.1.2018 19:38

Re: mám trošku obavy - Pehe na novinkách není úplně vedle...

Ano, mohu se mýlit.

Ale to Vaše "občan pochopí" - na to bych nesázel :-)))))

M. Berka 26.1.2018 19:25

Re: mám trošku obavy - Pehe na novinkách není úplně vedle...

Drahoš s Babišem nic neudělá... Maximálně může asi vypsat předčasné volby, což ovšem dopadne tak, že ANO 60% a různé STOP, ČSSD apod. se do sněmovny ani nedostanou.... Takže to by asi bylo špatné pro splácení sponzorských darů na volební kampaň.... Zemanovu kampaň platili ti, co už něco dostali, ale u Drahoše ti, co teprve něco čekají...

Z. Válek 26.1.2018 19:04

Můžeme pomalu rekapituůpvat

Národ se rozdělil na tři poloviny. Na pražskou kavárnu, na ty, kteří s pražskou kavárnou sympatizují a na zbytek národa. Pražskou kavárnu presentují především sdělovací prostředky, které mají v Praze své ústředí. Sympatizanty pražské kavárny presentují především mladší ročníky, které bolševika a jeho propagandistické prostředky a metody nepoznaly, a které to kavárně žerou z ruky. Zbývající polovinu tvoří lidé starší, bolševika poznavší, kteří se jen tak smějící se bestii oblafnout nedají. Tož uvidíme v sobotu večer, kterých je v národě více.

Z. Válek 26.1.2018 19:06

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

omlouvám se ..rekapitulovat..

L. Novák 26.1.2018 19:10

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

Omluvte se ještě za ty "tři poloviny"... :-D

Z. Válek 26.1.2018 19:16

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

Nepochopil

L. Novák 26.1.2018 19:20

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

Proto jsem vás upozornil, že celek nelze rozdělit na tři poloviny. To se učí na základních školách. :-)

Z. Válek 26.1.2018 19:25

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

Ani slunce se nedokáže smát. Tento slovní obrat chytrý pochopí a hlupákovi je zbytečné vysvětlovat.

I. Mertl 26.1.2018 19:32

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

... spoustu věcí.

R. Tesařík 26.1.2018 19:06

Re: Můžeme pomalu rekapituůpvat

Prosil bych přeně. Pražskou intelektuální kavárnu.