2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Zahájeny olympijské hry

Velkolepé, chytré, vtipné, takové bylo britské zahájení olympských her. Je třeba záviděti státu s hlavou (státu, tedy královnou), která svolí, aby její příchod na stadion byl stylizován jako seskok padákem v doprovodu Jamese Bonda. K tomu není třeba nic dodávat, nevěřím, že existuje na světě druhá země, kde by bylo něco podobného možné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Lazárek 28.7.2012 14:54

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

Je to nějaké divné, když hodím borderce tisíckrát frisbee, tisíckrát mi ho přinese zpátky. Když to samé zkusím se svým "blbónem", přinese ho dvakrát, třikrát a pak už mě má v paži. Tak nevím, kdo je chytřejší......nebo línější?.......-)

O. Uživatel 28.7.2012 14:57

Uživatel požádal o vymazání
S. Lazárek 28.7.2012 15:01

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

Je to afroevropanka, rhodeský ridgeback.

O. Uživatel 28.7.2012 15:03

Uživatel požádal o vymazání
J. Tolman 28.7.2012 14:54

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

49. Rhodéský ridgeback (není to tak hrozné

50. Velšteriér, Irský teriér

S. Lazárek 28.7.2012 14:56

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

No v téhle tabulce je ale až na 94. místě. Tak asi ještě možná záleží na IQ těch, kteří ty psy testovali.....:-))

J. Tolman 28.7.2012 14:58

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

A na metodě. Dnes lze odůvodnit všechno.

O. Uživatel 28.7.2012 15:01

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.7.2012 15:02

Uživatel požádal o vymazání
O. Uživatel 28.7.2012 14:46

Uživatel požádal o vymazání
J. Kombercová 28.7.2012 14:39

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

:)

Na které příčce je kolie, to prý jsou jedni z nejchytřejších psů.

J. Tolman 28.7.2012 14:43

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

6. šeltie, 16. kolie

J. Bakala 28.7.2012 14:40

Re: Zajímavá charakteristika plemena Welsh Corgi na anglickém netu

Jerry z ostrovů

P. Vandas 28.7.2012 13:42

Tak naše holinky se v Londýně líbí.

 Nejen holinky, ale celé modely jsou pěkné. Schválně jsem sledoval při nástupu ostatní výpravy a ve srovnání s námi, by obstála snad jen Srí Lanka a trochu Švédové, jinak to byla dost nuda a bez nápadů. Velmi často i velký nevkus.

E. Macek 28.7.2012 13:50

Re: Tak naše holinky se v Londýně líbí.

Svého času jste nosil červené ponožky.Už nemám náladu ti vykat,ty starý zapáchající cape.

J. Tolman 28.7.2012 14:12

Re: Tak naše holinky se v Londýně líbí.

Mě se původně líbili Americké modely, ale v tom průvodu to bylo trochu fádní. Možná proto, že jich bylo hodně.

P. Novák 28.7.2012 14:47

Re: Tak naše holinky se v Londýně líbí.

Matně si vzpomínám na titulek zprava, 14 dní? Nějakej škrabal se už předposraně styděl za oblečení výpravy

P. Vandas 28.7.2012 13:31

Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

 Kdyby si svá zdeformovaná jména přečetla ta cuzokrajná děvčata, mohla by to dát  i k soudu, za poškození dobrého jména. :-):-):-)

E. Macek 28.7.2012 13:46

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

Brousiči-brusiči? Dejte,pane Vandasi k dispozic názorný příklad těch cuzokrajných děvčat.

R. Tesařík 28.7.2012 13:57

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

třeba čínská... s ová.

J. Kombercová 28.7.2012 14:02

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

V těchto jménech je ještě takový háček, že první je "příjmení" a druhé "křestní jméno". Na to bacha, Zárubo! :)) Minule Záruba vyhodil jednu naši bývalou atletku, jménem si nejsem jista, třeba někdo ví, za to, že nepřechylovala, jak je z mezinárodních závodů zvyklá. Tak šla. Pořádek musí být.

J. Kombercová 28.7.2012 14:04

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

PS ... jako moderátorku, jsem opomněla.

R. Tesařík 28.7.2012 14:47

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

vyhodil ji 4erný a byla to běžkyně na lyžích.-)))

P. Hofman 28.7.2012 14:06

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

Přechylovat je samozřejmě česky správné. To s těmi "experty" je však trapné, neb jsou ze svého každodenního života a mnoholetého fungování ve své disciplíně zvyklí používat jména zahraničních sportovkyň tak, jak je ve světě slyší. Ale pokud jsem správně informován, to přechylování i u nich vyžaduje nosný pilíř sportovní redakce Ota Černý. Má-li to však ještě z vyšších kruhů, nevím.

O. Uživatel 28.7.2012 14:19

Uživatel požádal o vymazání
S. Lazárek 28.7.2012 14:25

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

Já si myslím, že zrovna přechylování je něco, co naši předci vymysleli velmi dobře. Tak si i  říkám, jak by se asi jmenoval syn Martiny Navratilové, mohl by to byt třeba John Navratilova?......:-)

O. Uživatel 28.7.2012 14:30

Uživatel požádal o vymazání
S. Lazárek 28.7.2012 14:38

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

A tom, že je Martina Navrátilová inteligentní žena, nemůže být sporu, nicméně v tváří tvář americké obdoby matrikářky, no nevím nevím. Vycházím z faktu, že pro ouřadu není žádná pitomost podle předpisů dosti pitomá....:-)

Já nejsem žádný jazykozpytec, domluvím se toliko svojí rodnou řečí a anglicky, nicméně každý z nich má své kouzlo. Ruštinu mám v nemilosti, neb mi jí ve škoel rvali do hlavy pod tlakem, takže jsem vůči ní asi neobjetivní, nicméně nicméně nápis v azbuce na rozdíl od mého syna i po těch letech přečtu v pohodě. Někdy sice nevím, co to znamená, ale i tak ....:-)

P. Hofman 28.7.2012 14:29

Re: Jenom jestli to ti naši čeští brousiči jazyka trochu nepřehnali s těmi ženskými jmény v televizi.

Nevím, jestli je nutné se vzdávat přechylování. Každopádně by to ale chtělo víc tolerance a pochopení lidí, kteří se léta pohybují v mezinárodním prostředí a maj to zažité jinak.

O. Uživatel 28.7.2012 14:33

Uživatel požádal o vymazání