2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Za masovost, za svobodu tisku

Našinec má z toho všeho pocit zvaný déja vu, tedy česky – tohle jsem už viděl. Tři sta padesát deníků otiskne stejný text na obranu svobody slova. Známe to od nás – soudruh Brežněv spustil stavidla výřečnosti a všechny deníky v celé říši musely text otisknout v plném znění.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 17.8.2018 9:58

Re: Nazdááár... kde se flákáš ?

Nehledíce, když už.

R. Tesařík 17.8.2018 10:03

Re: Nazdááár... kde se flákáš ?

Vy tu halekáte od časného rána , na skutečnost nehledě.

B. Rameš 17.8.2018 9:31

Dý Tý se chová jako hovado

a nevidím nic aktivistického v konstatování, že se chová jako hovado. Asi jsem Klojzarovsko Rudoprávní, i když bych to od sebe nečekal. Konec konců, když Zeman řekne o nějaké profesní skupině, že její členové jsou odpad a žumpa, čekal bych, že se tito členové ozvou a řeknou, že Zeman je dobytek a lhář. Že jsou to shodou okolností novináři, nehraje roli.

R. Tesařík 17.8.2018 9:36

Re: Dý Tý se chová jako hovado

Dý Tý se chová jako hovado a novináři ještě víc.Navíc se rozplakali.

A. Dlouhý 17.8.2018 9:22

Jak to muže skončit?

Polarizace pokračuje, ti co nenávidí Trumpa ho budou dále nenávidět. Jak to muže skončit? Západní společnosti meli schopnost se zbavit neuzitecnych a škodlivých ideologii bez nutnosti pořádat revoluce a násilí. Doufám, že to tak zůstane i nadale.

Pokud média budou pokračovat v tom co dělají, přijdou o zbytek vlivu co mají. Pak by se mohli probudit majitelé a investoři. A začne jim vadit, že přichází o peníze.

Strkat peníze do novin co prodelavaji, jejich vliv je navzdory slibům novinářů čim dále menší a co je čim dále větší část cilove skupiny nebere vázne, to nelze dělat vecne.

P. Čech 17.8.2018 9:00

Není z toho východisko?

Ale je! Je ovšem třeba obecně přijmout objektivní skutečnost, že absolutní svoboda neexistuje. Tedy v řádném a ne chaotickém systému. Ani v demokracii. Pokud někdo (zde novináři) vyžadují absolutní svobodu, potom nevzývají demokracii, ale anarchii. Nikoliv řád, ale zmatek, chaos, neřád. Je nutno zákony stanovit hranice každé svobody a to zejména proto, že každé svobody je možno zneužít.

K. Janyška 17.8.2018 9:02

Re: Není z toho východisko?

Jen svoboda ohraničená zákonem dává smysl. Samozřejmě zákonem, který to umí... Dzp.

J. Jelínek 17.8.2018 9:10

Re: Není z toho východisko?

No, od toho tu je Desatero pane Janyško, znáte?

P. Čech 17.8.2018 12:44

Re: Není z toho východisko?

Umět to může každý zákon. Jen chtít! Zákon, schválený lidmi, kteří tomu rozumí a kteří nenadřazují politická hlediska nad ta odborná.. Tedy v ČR těžko.

M. Prokop 17.8.2018 9:13

" ... a to zejména proto, že každé svobody je možno zneužít"

Ovšem každé hranice lze také zneužít.

J. Bajgar 17.8.2018 10:25

Re: " ... a to zejména proto, že každé svobody je možno zneužít"

Ano, jenomže kladení hranic je bohužel nutné. Na tomto světě je tvůrčí svoboda možná jen v jistém omezení.

J. Matuška 17.8.2018 8:57

"Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Vzal jsem to dneska odspodu. Zaujal mě příspěvek Karla Nového v 0:08. Pochválil Astonův Úvodník, ale nesouhlasil s tvrzením autora, že "aktivistický žurnalismus je soustředěn opravdu v okrajových alternativních titulech". Přihřeji si i svou polívčičku. Činnost médií veřejné služby /ČT a ČRo/ sleduji od Televizni krize, domnívám se, že jsem docela dobře informovaný na amatéra. Existuje KODEX ČT a pokud by byl dodržován, bylo by všechno OK /až na ty konc. poplatky a jiné "drobnosti"/. A už budu stručný: Odpovídají např. OVM zákonu? Nekape aktivistický žurnalismus z moderátorky rozhlasu Bastlové? Dneska ráno jsem poslouchal v reprize rozhovor s hejtmankou Pokornou Jermanovou, byla to síla. Tečka cé zet.

R. John 17.8.2018 9:10

To máš Jardo svatou pravdu...

.. to byla a je síla, ta hejtmanka...

J. Matuška 17.8.2018 9:38

Re: To máš Jardo svatou pravdu...

Roberte, teď vážně. Hledat pod drobnohledem na druhých POUZE chyby, nikdo neobstojí bez ztráty květiny. /Něco podobného si prožila svého času M. Němcová.../ Že o "zneužívání" služebního auta se vedla debata, bylo správné. Ovšem ta další témata redaktorka Bastlová vedla ve stylu estébáckého výslechu. Je signifikantní, že podobný způsob se používá výhradně proti politikům, kteří plavou proti proudu. Těm druhým se ani neskáče do řeči, navíc ten "tón", ŽE.

R. John 17.8.2018 9:49

Máš pravdu... hejtmanka v tom plave...

... a jak pitomě se chtěla vysmeknout... přece nebude skládat účty... ta drzost redaktorky ! Jardo, přál bych ti, taková jsem swině, abysis užil do sytosti, kdyby se tihle dostali k absolutní moci...

J. Jelínek 17.8.2018 9:12

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

A co teprve Soukup! To je aktivista jak vyšitej. Nebo aktivní blbec?

V. Novák 17.8.2018 9:20

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Soukup moderuje veřejnoprávní médium, povinně placené i těmi, kdo je nesleduje?

J. Jelínek 17.8.2018 9:24

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Jistěže není Barrandov veřejnoprávní, to snad tvrdím? Ještě aby.....

F. Šimek 17.8.2018 9:32

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Máte pravdu : jedině ČT, kterou platíme nás neoblbuje, ale poučuje ....to nemá chybu !!!

J. Jelínek 17.8.2018 10:47

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Ježišmarja, kdy jsem něco podobného tvrdil?

V. Novák 17.8.2018 10:03

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Tak proč, uvšechvšudy, zmiňujete TV Barrandov ve vláknu, které kritizuje aktivismus veřejnoprávních méééédyjí?

TV Barrandov, jako jedna z mnoha soukromých televizí, ať si dělá co umí - ale ČT platím a tudíž na ni mám nějaké nároky.

Ovšem mám pech, protože radní, kteří mají být zpětnou vazbou, buzerují soukromého Soukupa a na ČT je podle nich vše v pořádku. Vždycky.

S. Lazárek 17.8.2018 9:33

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Já taky nesleduju, jak se daří manželům Stodolovým v krimu, přesto je platím. Mmmch, mě vysílání ČT nijak zásadně neuráží a pokud porovnám výkony třeba Moravce a Soukupa......

R. Tesařík 17.8.2018 9:49

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

A zase o koze.

S. Lazárek 17.8.2018 9:56

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Dělejte si čárky, víc k tomu nemám.

R. Tesařík 17.8.2018 10:05

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Proč? To bych se učárkoval..

S. Lazárek 17.8.2018 10:11

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Pak fakt nevím, na co si tu hrajete, ale taky to není nijak důležité.

V. Novák 17.8.2018 9:59

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Neuráží, protože šíří JPN, který se shoduje s vašimi předsudky.

Soukupovy výkony neznám - a ty Moravcovy jsem přestal sledovat, když se zaktivizoval už přespříliš.

S. Lazárek 17.8.2018 10:09

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Ano, to máte pravdu, naposledy jsem na sledoval ČT1 Panoptikum města pražského a tento konkrétní šířený program byl skutečně ve shodě s mými předsudky a moc se mi líbil stejně tak, jako Vy sledujete média, která se zase shodují s těmi Vašimi, co je na tom divného?

Čt 24 nesleduju skoro vůbec, takže nevím, co tam po nocích běží a pokud Vás uráží Moravec, tak se na něj prostě nedívejte a pustě si něco podobného, jako je třeba to Panoptikum, protože ty na Barrandově spíš neuvidíte, páč tam frčí 30 případů majora Zemana, i když co já vím, co Vás bere.....

Nedávno byla na ČT Art Kubrickova Vesmírná Odysea a ta je prostě skvělá a tohle bych měl vyměnit za Týden s presidentem? Si děláte prdel.....:-)

V. Novák 17.8.2018 12:17

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

Jak jsem byl napsal o přísěvek výše, Moravec mě už neuráží, anžto jsem ho přestal sledovat, když se zaktivizoval přesmíru.

A nedělekte, že nechápete, že je řeč o publicistice a zpravodajství - takovou pitomost vám prostě neuvěřím.

M. Prokop 17.8.2018 10:01

Re: "Nebo je Česká televize alternativních titul?"

To neporovnám, Soukupa jsem neviděl ani neslyšel. Moravce jo a je to holá ostuda. Holá aktivistická ostuda.