2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Za co může Babiš

Odpověď je jednoduchá, zřejmě za všechno. Plně nahradil Miroslava Kalouska. Ten chytře zmizel ze scény která hrozí katastrofou, pokud předvolební kampaň půjde tak jak dosud: vyhraje Babiš s podporou SPD a plukovníka Šlachty, pokud by měli málo hlasů, vypomohou komunisté a opoblok se bude – jako doposud – rozčilovat, že měl pravdu. A že bohužel volili pitomci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kučera 23.6.2021 8:17

Může za to Babiš.

M. Zeman v polovině 90. let, tedy v době, kdy byl ještě při smyslech, v parlamentu hlásal: kdo podporuje a volí korupčníky, sám je korupčník. Kdo volí zločince (tenkrát to byl pro něj Klaus), sám je zločinec.

My jsme si většinově zvolili na Hrad bezpáteřního autoritáře, který nectí zákony a do čela vlády pak dotačního zločince s páchnoucí minulostí. Takoví lidé se vyskytují na světě všude, v tom nejsme výjimkou. Jenže všude se nedostávají do čela států. Navenek se pod pojmem Česko dnes vyjeví cizincům Zeman a Babiš.

Zvolili jsme si zločince, sami jsme se tím stali do velké míry zločinci, metafyzicky dokonce i ti z nás, kteří tyto lidi nevolili (nenasadili všechny síly k tomu, aby se tak nestalo). Když nám vládnou s naším mandátem zločinci, tak se nedivme. Měníme se ve zločinecký stát. Zločinci sami za to nemohou.

Demokracie není vhodná pro společnost, která ztratila mravní základ.

Dobrý den.

V. Hájková 23.6.2021 8:20

SKVĚLÉ- SKVĚLÉ SKVĚLÉ R^

P. Milan 23.6.2021 8:23

Zeman byl naposledy "při smyslech", když psal "prognostiku a přestavbu". Od té doby jen plácá pyskem.

L. Novák 23.6.2021 8:25

Přesně! ;-D R^

L. Novák 23.6.2021 8:24

R^R^R^

P. Milan 23.6.2021 8:25

Jak víte, že nenasadili?

Demokracie možná není vhodná, ale nic lepšího není.

P. S. 23.6.2021 8:25

K tomu fakt není, co dodat. Moc hezky napsané.

J. Drobný 23.6.2021 8:25

To jste vymyslel sám, nebo jste to od někoho opsal? Prosil bych o nějaký rozsudek, ve kterém jsou popsány vámi zmiňované zločiny.

V demokratickém státě platí jedna důležitá zásada (ústavně zakotvená) a to je presumpce neviny. Tu zřejmě vy ani spousta dalších zapřisáhlých demokratů nedokážete akceptovat! Někomu stačí jen naznačit a už má o věci jasno, ať už je to kauza Vrbětice (jaksi to rychle vyšumělo) nebo údajné Babišovy zločiny!:-/

P. Milan 23.6.2021 8:30

Presumpce neviny je právní zásada. V politice platí spíš presumpce viny.

V případě Bureše víc, než jen drobně.

J. Drobný 23.6.2021 8:47

A není snad základem demokracie právní stát?

Čl.40 LZPS

(1) Jen soud rozhoduje o vině a trestu za trestné činy.

(2) Každý, proti němuž je vedeno trestní řízení, je považován za nevinného, pokud pravomocným odsuzujícím rozsudkem soudu nebyla jeho vina vyslovena.

Tu vaši druhou větu jsem v Ústavě ani v Listině bohužel nenašel! Možná mi napovíte.:-/

D. Mach 23.6.2021 8:52

V politice platí opak! Vy snad neumíte číst, člověče.

J. Drobný 23.6.2021 9:00

A to jste vyčetl kde? Existuje snad nějaká vyšší norma než je Ústava? Nechápete psaný text, nebo jste se po ránu ještě neprobudil?

Tato věta je jen obezlička neúspěšných politiků, kteří nemají na to, aby uspěli ve volbách a rádi by se tímto způsobem zbavili konkurence.;-)

Neznám debilnější větu než tuto: "Ať se nejdříve očistí u soudu a potom se může vrátit"!;-€

D. Mach 23.6.2021 9:15

Fakt neumí číst! ;-(

P. Kučera 23.6.2021 9:04

Pane Drobný, těch knih je mnoho. Takže jen jednu maličkou brožurku: Jaspers: Otázka viny.

J. Drobný 23.6.2021 9:16

Nečetl jsem, ovšem nevím jestli optikou odpovědnosti nebo chcete-li viny za německé válečné zločiny je zrovna vhodné poměřovat naši současnou situaci. Nějak mi unikají souvislosti.

Jádro knihy tkví v poznání, že my všichni jsme odpovědni za minulost, ale také za budoucnost a především před budoucností.

S takovou myšlenkou se bohužel neumím ztotožnit!:-/

R. Rampas 23.6.2021 8:26

Pane Kučero, tady asi věhlas nezískáte, tudíž je škoda, že ty elaboráty se dostanou jen k té chamradi NP, co není připravena je správně ocenit. Zkuste se nějakým způsobem předvést pro CT 24. Tam byste se určitě správně zařadil. Styl máte vybroušený, pravopisné chyby neděláte. :-)

F. Doušek 23.6.2021 8:28

R^

S. Lazárek 23.6.2021 8:16

Místo možnosti nechat se naočkovat v trafice nebo v sámošce mezi regály s nanuky by lidé spíš ocenili možnost posunutí druhé dávky, to se moc nepovedlo.

V. Hájková 23.6.2021 8:18

Od začátku srpna - se to vrací zpět o tu polovinu , o kterou to bylo zvýšeno!

S. Lazárek 23.6.2021 8:23

Já jsem mohl už deset dní mít druhou dávku. Nelze.

V. Hájková 23.6.2021 8:46

tO JE TA NAŠE ŠAŠKÁRNA- že hl. hygienyčka řekla až od srpna!

P. Milan 23.6.2021 8:26

Oboje by neškodilo. Jenže představa "user-friendly" je úředníkům cizí.

R. Rampas 23.6.2021 8:38

Včera jsem ve zprávách na Nově (nijak je nepřeceňuji) sledoval názory na nápad Vojtěcha" vakcinovat v nákupních centrech". Prostý lid byl unisono pro, představitelé opobloku proti jako jeden muž, i když mezi nimi byly ženy. Důvodů se našlo dost.

Já k tomu, dodávám, že před asi deseti patnácti lety jsem působil ve velké firmě, která zájemce z řad zaměstnanců nechala očkovat na chodbě administrativní budovy. Žádné problémy. Nakonec i následné šoty ze světa tuto praxi v případě covidu potvrzovaly.

P. Milan 23.6.2021 8:12

S tou tisícovkou na ruku mi to připomnělo ten volební systém, ve kterém by každý volič s hlasovacími lístky dostal i tisícovku.

Platný hlas by byl jen vyplněný volební lístek v obálce - s tou tisícovkou.

Taky by se vyplatil.

I. Kellner 23.6.2021 8:19

Jděte už s těma volbama do prdele. Prostě je zrušte, místo toho věčného jalového ovlivňování. Kdyby začali důchodci volit vaše a mladí ty druhé, budete rozdávat před volební místrností extázi za neúčast. Šašku.

J. Polesny 23.6.2021 8:26

Muhehe pingl chce litr.;-D;-D

V. Zadák 23.6.2021 8:28

Kolik by si těch tisícovek uzmula volební komise, AeroKarle?

M. Moravcová 23.6.2021 8:09

Ať se každý očkuje jak chce, ale ať neočkované nemá za idioty. Každý má svůj důvod a svoji svobodu. Astone, nešiřte nenávist mezi lidmi. I ten hysterický Kubek řekl v OVM, že to přece musí napíchat, když už se to nakoupilo. A vědci zjistili, že když se nachladíte, tak se ochráníte. jeden větší vědec než druhý.

P. Milan 23.6.2021 8:13

Že má někdo k něčemu důvod a svoji svobodu vůbec neznamená, že by nemohl být idiot.

U těch odmítačů očkování je vysoká pravděpodobnost, že je.

A Kubek sice je idiot na entou, ale tohle neřekl.

P. Kučera 23.6.2021 8:20

Paní Moravcová, myslíte si, že máte svobodu šířit nakažlivou chorobu? Pak vám přeji plicní ventilaci a mimotělní oběh.