2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

Z Ameriky do Polska

Zatímco mu doma doutná aféra Faltýnek, premiér Babiš po návratu z Ameriky slavil v Polsku výročí vstupu prvních bývalých členů Varšavské smlouvy do NATO. Stalo se to 12. března 1999 a posměváčkové říkali, že „zasloužil se agent Kato, že jsme také členy NATO“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Derat 11.3.2019 16:14

Re: Prý nacistická okupace, píší na upoutávce na ČT.

Proč kolektivní viny. Okupace byla čistě ze strany Německa. Nacisté nebyli pouze v Německu. A stát je zodpovědný, nikoliv nějáká politická strana či idea. Tak tomu vždy bylo. Nás také později neokupovali bolševici, ale Rusové. I když ne všichni byli Rusové. Také se nerozlišuje Bavor nebo Sas, prostě okupant Němec, okupant Rus.

I. Kellner 11.3.2019 16:22

Re: Prý nacistická okupace, píší na upoutávce na ČT.

Tak.

V. Kotas 11.3.2019 16:31

Re: Prý nacistická okupace, píší na upoutávce na ČT.

Takhle to ale mnozí nechtějí slyšet.

H. Omar 11.3.2019 16:39

Re: Prý nacistická okupace, píší na upoutávce na ČT.

Taky nechci být počítán mezi české bolševiky, jako vy, kteří jste stavěli hráz Západu...

V. Kotas 11.3.2019 16:58

Re: Prý nacistická okupace, píší na upoutávce na ČT.

Seš na hlavu.

H. Omar 11.3.2019 17:16

Re: Prý nacistická okupace, píší na upoutávce na ČT.

Ano to jste, vy bolševici.

L. Kolman 11.3.2019 15:22

No jo, je to vždycky dilemato,

kterému výkladu světa máme věřit. Jestli věřit faktům a logice, nebo ideové propagandě vítězů. Já jsem se kdysi učil, že minulost změnit nelze, že to co už se jednou stalo, jiné být nemůže. A věda pokročila tak daleko, že i toto lze. Že historie je velice pružná a ohebná disciplína. A jak jsem před časem četl něco od Kellera v novinách. Nemusí se u toho ani lhát, stačí jen něco vybrat, něco vynechat, zasadit do jiných souvislostí atd. A hned se nám vyloupne nový pohled na věc. K tomuto stačí, když aktuální vláda vymění nějakého šéfa pro výzkum minulosti, ten do týdne objeví v archivech nové dokumenty, které zásadně změní pohled na historii. A my se tlučeme do hlav, jak jsme byli do teď pomýlení.

J. Anděl 11.3.2019 15:29

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Píšete ideovou propagandu.

Minulost změnit nelze. Co se o minulosti píše, učí, povídá, ba dokonce i paměť - s tím už se pracovat dá.

Je to tak prosté, až je mi trapné to tu psát.

Není dilemato, kterému výkladu světa máme věřit. Věřte čemu chcete, třeba faktům a logice, které si dokážete sám ověřit. Do toho, čemu věří ostatní, vám hovno.

L. Kolman 11.3.2019 15:37

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Ale mě je do vás hovno, jak jste přišel na to, že ne? Já si zveřejňuji vlastní názory a pohledy na věci, jiní ať si myslí a píší, co chtějí. Já jim to ani neberu, ani nezakazuji, ani je za to neurážím (pokud to nejdřív neudělají oni). Každý má svou hlavu a svůj rozum.

J. Anděl 11.3.2019 15:42

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Myslíte si, že víte, čemu věří ostatní. Leda byste teda o sobě mluvil v množném čísle (my se tlučeme do hlav, jak jsme byli pomýlení... kterému výkladu světa máme "my" věřit, atd.).

J. Anděl 11.3.2019 15:45

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Máte víc hlav, pane Kolmane?

To by ledacos vysvětlovalo.

D. Green 11.3.2019 15:54

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Vy jen jednu, vodnatelnou.

J. Anděl 11.3.2019 15:57

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Ano. Je to smutné. Ale aspoň byla se slevou.

K. Janyška 11.3.2019 15:43

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Ano, a drtivá většina lidí, blížící se všem, včetně vás, úplně k ničemu. Melete pátépřesdeváté... Dzp.

J. Holíček 11.3.2019 15:59

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Minulost změnit nelze, ale historii ano! :-))

J. Anděl 11.3.2019 16:09

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Je to tak.

Otázka je, k čemu je minulost dobrá. Asi k ničemu. Prostě si je. Nebo spíš byla.

Historie je ovšem nástroj k práci s přítomností.

J. Anděl 11.3.2019 16:10

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Či lépe řečeno s budoucností.

J. Holíček 11.3.2019 16:15

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Jistě se shodneme i na tom, že dobře se s falšováním běhu času vypořádal Orwell. :-))

M. Varadinková 11.3.2019 16:12

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Ale on přece nepíše ideovou propagandu. To, že se historie pozměňuje podle toho, jak se to zrovna vládnoucím hodí, je známá věc. A nejen historie, dokonce i ta současnost nebo velmi nedávná historie vypadá v médiích jakož i v oficiálním výkladu zpravidla úplně jinak, než vypadala v prožité realitě.

Dělali to komouši a teď se to v obráceném gardu dělá taky.

K. Janyška 11.3.2019 15:33

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Mluvíte o vědě nebo o hloupém Marxovi, kterému věří i Keller... Dzp.

L. Kolman 11.3.2019 15:39

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Janyško, se pečlivěji soustřeďte, možná pak zaregistrujete, o čem se vede řeč.

K. Janyška 11.3.2019 15:41

Re: No jo, je to vždycky dilemato,

Vím dobře o čem je řeč. Jen platná věda nám může řící, co si máme myslet. Ne marxista Keller... Dzp.

L. Kolman 11.3.2019 15:01

Se dívám vedle na toho mladého

Faltýnka a zavzpomínal jsem, jak jsem u nás na radnici dělal před časem radního. Všichni moji příbuzní a známí mě brzy prosili, ať už se na to příště vykašlu a nekandiduji. Že nemůžou žádat o odkup čehokoliv z městského majetku, protože jen o něco požádají, okamžitě vystartují nepřejícníci s tím, že to těm "svým" zastupitelé a radní pěkně přihrávají. Nemohli si odkoupit od města vůbec nic, kdežto vyremcávači, co pro město nikdy nehnuli prstem, vesele odkupovali od města jeho nepotřebný majetek, pozemky atd. A nikdo nic nenamítal, nikoho to nevzrušovalo.

J. Schořík 11.3.2019 15:12

Re: Se dívám vedle na toho mladého

Ta Vaše vesnička je trochu jiná hra pane Láníčku. Brno je zlatá loď.. A Praha ještě větší a zlatější..

J. Venc 11.3.2019 15:16

Brňo je díra.

Nemaj v Brňo ani pořádnou řeku, tak k čemu loď.

:-)

J. Schořík 11.3.2019 15:19

Re: Brňo je díra.

Na přehradu alias prigl.. A tam se na ní pěkně ozoncnit s hajfecem..

L. Kolman 11.3.2019 15:23

Re: Se dívám vedle na toho mladého

Městečko, mistře, městečko - už od středověku!

J. Schořík 11.3.2019 15:25

Re: Se dívám vedle na toho mladého

Máte status?

L. Kolman 11.3.2019 15:31

Re: Se dívám vedle na toho mladého

Terazky máme status na městys, takže něco mezi. Ale můžeme pořádat týdenní a dobytčí trhy.

J. Schořík 11.3.2019 16:27

Re: Se dívám vedle na toho mladého

To se dá jako městečko uznat. Omluva.