26.5.2022 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

Vzkřísíme Pohraniční stráž?

Starší z nás si ty obrázky pamatují – zelená uniforma, brigadýrka, zrak upřený v dál, přes prsa samopal a u nohy věrný vlčák. Tak vypadal barvotiskový socialistický příslušník Pohraniční stráže. Takoví neohrožení chlapci bránili podle komunistické propagandy naši hranici před imperialistickým agresorem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hofman 14.7.2015 7:15

Re: Good morning Böhmen und Mähren

O tom budiž nepochyb !!!

P. Hlosta 14.7.2015 6:26

Snad se mýlím!

Celá situace spěje k tomu, aby se evropané dali oslovit extremisty a v tomhle případě právě nacionalisty.  Proč tak dlouhé čekání s razantními kroky v Evropě? Jednoduše musí situace nazrát, aby jinak mírumilovný a pacifisticky založený člověk uznal, že radikální řešení nepřípustnosti přílivu imigrantů je víc než nutné a je k tomu zapotřebí právě nacionálně extrémní politiku. V rámci potřeby zachovat Evropskou civilizaci bude brzy každému jasné, že jen nacionální politické strany jsou to správné. Situace si vyžádá tvrdý a nekomprosmisní postup. Náckové zvítězí a to demokraticky!

Ono by šlo tomuto vývoji zabránit včasným jednáním politických zastupitelů v EU. Dalo by se včas zastavit příliv imigrantů, ale to se prostě nekoná. Tváří se to, že je zdlouhavé vyjednávání mezi politiky a nelze radikálně zasahovat už preventivně. To "tváření se" je házení písku do očí evropanům. Zvláště pak "nezvladatelnost" vývoje muslimského invazního způsobu boje za rozšíření moci jejich ideologie, který má znaky vytvoření nové říše alá Osmanská, vytváří všeobecný dojem, že jen náckové tohle dokáží zvládnout.

Go"ring řekl, že za padesát let si Evropa vzpomene na nacisty s lítostí. Jakoby nám to ordinoval tu situaci pronacistický klub, abychom potřebovali jejich služby. A lidičky na náckovský hlas opět uslyší, protože budou mít dojem, že jen oni nás zachrání.

Nese to celé, znaky záměrného směřování vývoje do kritického bodu, kdy nebude jiná volba. Už se tolerovalo v Ukrajinském Majdanu hajlování, jejich Pravý Sektor je nacistické sdružení a všichni to ví a po celé Evropě se náckové osmělují. Je určován vnější nepřítel, zdůrazněná potřeba názorové jednoty a ty hordy "utíkající" do Evropy se evidentně musí zastavit i za cenu omezení demokracie ve státech EU. Imigranti už nebudou a omezení demokracie zůstane. Brácha na to dohlídne a to na žádost občanů EU.

Kéž bych se mýlil!!!

R. John 14.7.2015 6:34

Veliteli.... asi zběhnu z vaší armády...

přidám se k armádě náčelníka Polanského dole podemnou...  dělám vám týden pucfleka a ještě nemám metál za chrabrost ....  menáž také nic moc...  takhle sem si ten arijskej boj nepředstavoval....   a kde je třeba plenění ?  ... co jste sliboval ? A příplatky za polní podmínky ?  Polní lopatkou mě neošulíte.....    :-))

P. Hlosta 14.7.2015 6:46

Re: Veliteli.... asi zběhnu z vaší armády...

Máte na mně pifku za tu moji snahu o ozřejmění potřeby schopnosti sebeobrany občanů v případné agresi, co? ;-)) Ono se totiž nechce na sobě máknout. Známe to už třeba od dětství, kdy blbé uklízení hraček je otrava. A s člověkem to roste do dospělosti. zašívání se od povinnosti je pak normou, protože to je přeci námaha. "Ať to udělá někdo za mně!" že?!

Za vás by měli jít padnout oni geroji z US Army, páč vám je zhnilo! Vono se padat ani těm amíkům nechce, což vás nezajímá. Vy jste byl proto pro vtup do NATO, aby se amíkům svěřila ta péče o váš životek.

Tak ze srandy někdy zkuste tou polní lopatkou si vykopat aspoň mělký hrobeček. Do něj si ulehněte a počkejte jak to dopadne s vaší záchranou před tím strašlivým nepřítelem Ruskem a barbary muslimskými "vojáčečku"!

R. John 14.7.2015 7:06

Kuwa veliteli.....

vy mě tu vojensky dehonestujete.... mě... co vám slouží do roztrhání těla....  A veliteli, neměl bych znáborovat Kajana ? To by byl dobrej ordner.... je ze sudet ...  zkušenosti má ze svazarmu ...  a jestli seženeme šlapací transportér do útočné vozby , byl by i řidič a pohon po ruce....  :-)

P. Hlosta 14.7.2015 7:19

Re: Kuwa veliteli.....

Chybí vám základní vědomosti ze základky! Vaše stylizace s tečkováním je nesmyslná a slohově špatně. Nic si z toho nedělejte. I z blba může být generál. ;-)))

R. John 14.7.2015 7:27

Veliteli ... opravdu mě povýšíte ?

Vaše laskavost nezná hranic .... které tak udatně bráníte ... Jinak si dle rozkazu z ničeho nic nedělám...  :-) 

 P.S.    Ty tečky jsou šifrovaná zpráva , nemůžeme na veřejnosti psát vojenská tajemství, aby kdejakej hejhula si četl v našich rozkazech a svodkách...:-)

D. Polanský 14.7.2015 6:03

Určitě současné počty armády by na

uhlídání hranice nestačily. Jenomže dnešní armáda má tak vysoko nastavené platy a další výhody, že další nárůst počtů by silně zatížil státní rozpočet. Záklaďáci kdysi vyšli levně. Je pak otázkou, zda opět pak neobnovit základní službu na cca 9 měsíců.  V každém případě je potřeba začít něco dělat, nelamentovat jako JAG. I Řím než padl, alespoň bojoval. My jsme již tak zhnilí, že slovo boj nám zní zcela cize. Maximálně se na něj díváme v TV a mudrujeme a filozofujemem kolem toho nebo běháme v maskáčích, abychom si připadali bojovně. 

Zeman není výjimkou, zatím jenom filozofuje. Jako vrchní velitel by měl začít velet.  Ústava mu to dovoluje.

R. John 14.7.2015 6:23

Náčelníku... jste vostrej jako břitva.....

Škoda že jsem přísahal věrnost veliteli Hlostovi , hned bych s vámi táhnul na hranice .... :-))

P. Hofman 14.7.2015 6:35

Re: Určitě současné počty armády by na

Naštěstí mu Ústava nic takového nedovoluje !!!

R. John 14.7.2015 6:40

Néé ?

Vožungr nemůže velet jako Putler nebo Hitler ?....  kuwa kde to žijem ... tohle je demokracie?.. to je bordel  ...  stěhuju se do rusobolševistánu .....  :-)

P. Hofman 14.7.2015 6:42

Re: Néé ?

No, velet on může. Ale každý ten povel "vlevóóó v bok" mu musí schválit vláda. A když ho odvelí, tak už nevelí !!!

M. Moravcová 14.7.2015 8:29

Re: Určitě současné počty armády by na

něco dělat a nelamentovat jako JAG. Co děláte Vy? Co zmůže v této chvíli obyčejný volič? Poraďte. Na demonstraci Vás označí za rasistu, xenofoba a Chovanec určí, co už je přes čáru. Tak co dělat?

F. Žůrek 14.7.2015 5:41

Každý stát má mít účinnou armádu kvůli své obraně

Vždyť přece nejen stát, ale i samotný člověk se musí někdy bránit. Což je jedna věc.

Na druhé straně se má potřebným lidem zase nějak pomáhat. A dát takové dvě věci dohromady patrně není snadné.

P. Rajman 14.7.2015 5:08

Válka s Ruskem přinese jiné starosti

V dnešním svete se hraje o to, kdo je na tom hůř. A tak zeme, kam letos vyrážejí lidé na dovolenou je vydávána za vetší problém než zeme, o kterou se válčí.

P. Rajman 14.7.2015 5:12

Španelská válka byla taky

jen předehrou ke střetu, který se odehrával mezi nekým jiným jinde.

P. Dvořák 14.7.2015 1:48

Čtu a na první pohled to vypadá, že máme armádu,

která je schopná uhlídat aspoň naše hranice.

Nesmím se podívat dvakrát.

T. Czernin 14.7.2015 3:22

Re: Čtu a na první pohled to vypadá, že máme armádu,

Měl jste zřejmě na mysli "podruhé"...

P. Dvořák 14.7.2015 4:03

Re: Čtu a na první pohled to vypadá, že máme armádu,

To je hra se slovíčky. To co uvidím, bude stejné :-))

P. Sulc 14.7.2015 1:43

Zase zbytecne plkate,

armada muze ledacos. Bude li te luzy priliz mnoho, bude li vandalisovat a delat rotyku na ulicich, dala by se proste rozstrilet. Rozhodne se nebudou tlacit pres hranici, kdyz tam na ne ceka kulka.Mnoha evropska mesta jsou dnes nebezpecna vlastnim lidem, tem co tam ziji po staleti, prave proto, ze ta kulka nebyla po ruce, proste proto, ze to mistni havlove a jini pravdolaskari nedovolili.

I. Hil 14.7.2015 0:22

A jo - JaG

to jo

J. Vintr 14.7.2015 0:21

Mezi námi a Afrikou je víceméně moře

a proti invazi přes moře by se bránit dalo - kdyby se chtělo ...

T. Czernin 14.7.2015 3:21

Re: Mezi námi a Afrikou je víceméně moře

Slyšel jste někdy o Blériotovi..??

P. Dvořák 14.7.2015 4:04

Re: Mezi námi a Afrikou je víceméně moře

Myslíte, že na letadlech, se kterými létal Blériot, bude z Afriky provedena invaze?

T. Pansky 14.7.2015 0:15

Ano, p. Zeman rika mnoho veci, ale nedela nic. Proto ...

... nam se budou evropsti socialiste cpat cizince, o ktere se budeme starat.  Zatim zadny z euro politiku nerekl nic proti prijimani cizincu.  Jako Evropane delame vse proto, aby se jim to tu zprijemnilo, ale v podstate uz nikdo neresi, co dal.  Evropskym bruselskym komunistum a socialistum to prichazi vhod - je to dalsi z prilezitosti k prerozdelovani a zduvodnovani sve potrebnosti.  A my jim to hloupe bastime.

M. Mařák 14.7.2015 0:09

Astonova dovolená Vám umožňuje

plácat nejrůznější ptákoviny, admine...

:-)

T. Czernin 14.7.2015 3:25

Re: Astonova dovolená Vám umožňuje

Docela by mě zajímalo jak vypadá Vaše brigadýrka "Diskusní stráže"... :))