18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Vzhůru na dno

Komunisté po největší volební porážce se hrnou do podpory vlády hnutí ANO. To je vedené miliardářem, tedy supervykořisťovatelem, kterému všechny pravicové strany svorně vyčítají jeho vykořisťovatelské počínání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Anděl 12.4.2018 17:59

Re: Program SPD - "Čína"

Ale jo, rozložení rizika beru. Ostatně i ty nadnárodní společnosti jsou často nadnárodní právě kvůli tomu rozložení rizika, zjednodušeně řečeno.

Stát má i menší úlohy - vnitřní bezpečnost a právo, infrastrukturu, funkční státní správu - policii, armádu, hasiče, vzal si i to zdravotnictví, teď se necítím na to hodnotit, jestli je to dobře nebo špatně, atd.

Můžu (zase z osobní zkušenosti resp. zkušenosti nejbližších) soudit u maloživnostníků - ti budou vždycky spíš obchodovat s Německem a nejbližšími sousedy, spíš než s Čínou či Ruskem, prostě proto, že zmínění jsou příliš daleko a dělí nás právě to clo atp. Zejména když někdo žije poblíž hranic nebo řeší poštovné.

Na druhou stranu vím, že i bez podpory pana Zemana jsme v jedné firmě nakupovali obaly na nějaké produkty od čínského dodavatele, protože prostě byli těmi nejlevnějšími. A fungovalo to.

Takže posuzuji-li jen vlastním okem, připadá mi, že Zemanovy spanilé jízdy do Číny jsou k ničemu, kromě jeho známých. Ale netvrdím, že opravdu jsou k ničemu, spíš ukazuju limity posuzování vlastním rozumem a vlastními zkušenostmi.

H. Omar 12.4.2018 16:34

Re: Program SPD - radostně na východ

To nevidí jen ti co nechtějí...

J. Anděl 12.4.2018 16:48

Re: Program SPD - radostně na východ

Nejde o obsah, nýbrž známé fráze.

Jako když řeknete "pochválen buď Ježíš Kristus" a hned víte, že (jestli) jste mezi přáteli.

M. Martinovská 12.4.2018 16:59

Re: Program SPD - radostně na východ

To je možný, ale mně jde spíš o to, že z toho programu je jasný, co chtějí, a kam chtějí, a přesto ho tu spousta lidí obhajuje, asi protože... zatnou komusi tipec nebo jak, to se pak odpustí kdeco.

J. Anděl 12.4.2018 17:03

Re: Program SPD - radostně na východ

Je. Mám příspěvek podobný vašemu níže.

M. Martinovská 12.4.2018 17:23

Re: Program SPD - radostně na východ

Našla jsem, již značně níže. Původně jsem reagovala na začátek toho vlákna o SPD tam v dáli. Ale když ji milují, tak to neřeší. To je asi už ta Změna volebního chování, a tady ji mám přímo před očima, vidím tu lidi, kteří byli před 5 lety úplně jiní.

J. Anděl 12.4.2018 17:33

Re: Program SPD - radostně na východ

Ano je to už hodně daleko.

Nejsem si jistý, co myslíte tou změnou volebního chování. Respektive vypadá to, jako že narážíte na nějaké probírané, veřejně známé, téma, přičemž to veřejné probírání mi uniklo.

Jinak samozřejmě taky vidím velkou proměnu, ovšem připadá mi, že se kryje s velkou změnou, způsobenou migracemi. To čas oponou trhl... Možná víc, než po dvojčatech.

Bývalo kdysivá před dávnými časy moderní psát pojednání o manipulaci strachem. V souvislosti s globálním oteplováním resp. klimatickými změnami. A prsk ho, máme tu uprchlíky a zkuste před někým říct slovo "strach" či "obava". To aby se člověk bál na to jen pomyslet :-)

M. Martinovská 12.4.2018 17:40

Re: Program SPD - radostně na východ

Změna volebního chování - myslím prostě jen volební vzestup všech, kteří staršili uprchlíky a islámem, i když třeba jen kvůli hlasům, a dále myslím lidi, které tu znám z diskuzí - už vlastně dlouho, a patřili k "pravdolásce", např. nevolili Zemana, a teď se úplně změnili - tím chci říct, že tady člověk tu změnu vidí v přímém přenosu a konkrétně. Manipulace strachem je velmi účinná ale sama na sobě vidím, že strach mám z toho, co chci.. je to mé rozhodnutí, čeho se bát. No, sou věci, které tak rychle nezměním, ale asi se bud snažit. Myslím i jinde.

J. Anděl 12.4.2018 17:16

Re: Program SPD - radostně na východ

... tak jsem vlastně pokračoval a rozvíjel úvahu nad tím, proč to fanoušci nevidí.

F. Šimek 12.4.2018 17:30

Re: Program SPD - radostně na východ

vrátím se k tomu Havlovi....jen sem chtěl říct : jak otevřel hubu, tak lhal.....:-(

J. Anděl 12.4.2018 17:38

Re: Program SPD - radostně na východ

Aha.

No, problém je, že od jeho smrti se udála spousta věcí a dneska jaksi zní archaicky jak volání po jeho odkazu, tak řešení toho, zda a jak moc lhal.

Nejvíc mám asi v paměti jeho film Odcházení. A ten mi přišel dost pravdivý. A i sebekritický, ne že ne, Františku.

M. Prokop 12.4.2018 18:10

Re: Program SPD - radostně na východ

Okamůra prostě ví, co si přeje momentálně volná voličská skupina, tak jí to dává.

M. Berka 12.4.2018 16:21

Vypadá to špatně...

Dneska už žádná zpráva není důvěryhodná... Řešení je vysrat se na ty zprávy a používat pouze svůj mozek...

J. Anděl 12.4.2018 16:29

Re: Vypadá to špatně...

No hlavně pak nemusíte řešit VB či Rusko, protože když se vykašlete na zprávy, nic se o tom nedozvíte.

Všechno, co víte o domácí a zahraniční politice, uprchlících, islámu, homosexuálech a milionu dalších témat, víte z nějakých zpráv. Ve vlastním životě se toho tak moc neděje.

M. Berka 12.4.2018 17:01

Re: Vypadá to špatně...

To máte naprostou pravdu, ale třeba ty uprchlíky já vidím osobně v policejních autobusech... Černochy potkávám v tramvaji. Vedle v bytě žije Armén, který pracuje pro IBM v Česku... Moc příjemný člověk, původně jsem myslel, že je to Španěl...

J. Anděl 12.4.2018 17:14

Re: Vypadá to špatně...

To jo. Ta osobní zkušenost se však často vymyká mediálnímu obrazu. Takto znám nějaké muslimy (už jsem tu kdysi psal o bulharské paní z práce například), neznám osobně žádného uprchlíka, ale s různými národnostmi z širého světa jsem se už v IT světě setkal, také se sousedy v domě či čtvrti, s Rusy, Romy, Vietnamci, Bulhary, Araby a jinými.

Mám nějakou zkušenost, jedno jakou, někdo jinou má asi zase jinou.

Těžko je však mohu aplikovat na posouzení (třeba namátkou), co se děje v Sýrii, kdo lže a kdo říká pravdu, kdo je v právu a kdo se dopouští bezpráví.

M. Berka 12.4.2018 17:21

Re: Vypadá to špatně...

Já mám Syřana zubaře už asi 20 let. Je výborný, potkal jsem se u něj i s ministryní zdravotnictví Součkovou, seděla na židli vedle mne..., má taky ordinaci ve Vídni... Vystudovat tady, oženil se tady, dostal sem matku ze Sýrie, ta tady nakonec umřela... Neznám nikoho lepšího... Nikdo mne nemůže nařknout z nějaké muslimofobie...

Ale všechno je o konkrétním jednotlivci... Každý má možnost, ale my máme právo každého prověřit a buď přijmout nebo odmítnout a cokoliv jiného je naprosto mimo mísu...

J. Anděl 12.4.2018 17:24

Re: Vypadá to špatně...

Ano, máme, s tím souhlasím.

M. Martinovská 12.4.2018 17:27

Re: Vypadá to špatně...

No a ty nešťastné "EU kvóty" nic jiného nechtějí... zachovávají právo každého prověřit.

odstatou té chyby v uvažování odpůrců celého islámu, soustředěných např. v SPD, je právě zevšeobecnění - vztažení vlastností nějakého radikálního islamisty na toho vašeho zubaře. Protože je muslim nebo arab. Úplně stejně, jako před 100 lety mohl židovský příštipkář, co bydlel na rohu, za ukřižování Krista.

M. Berka 12.4.2018 17:32

Re: Vypadá to špatně...

Problém těch kvót je především v to, že sem přidělí člověka, který sem nikdy nechtěl... Chtěl do Německa... My ho tady přikováme ke sloupu? Nebo co? Prostě Kvoty jsou nesmysl...

J. Anděl 12.4.2018 18:06

Re: Vypadá to špatně...

Každý se zjevně na kvóty díváme jinak. Pravda asi je, že nebrání tomu prověřování, ale pořád je to kvóta, kterou musíte naplnit. Což u nás to většinou funguje nějak zvláštně - viz incidenty se stravou s bramborovým salátem, neochota vypořádat se s tím vepřovým - což si u nás svého času užívali i čerství vegetariáni, pamatuju si na tento odstín české nátury, když jsem býval vegetariánem :-).

Dále představy, jak má vypadat odpovídající důstojné ubytování, adekvátní kapesné... Nevím, co a jak je to správně, jen vidím, že to u nás tak zvláštně skřípe, i když se snažíme.

Ale stejně to tu mám rád :-)

I. Mertl 12.4.2018 17:30

Re: Vypadá to špatně...

Akorát někteří berkové jsou zásadně proti tomu prověřování a přijetí/nepřijetí, a to za každou cenu.

M. Berka 12.4.2018 17:45

Re: Vypadá to špatně...

Kteří? Mertlové???

L. Kolman 12.4.2018 16:20

Na českých lidech bych to rozhodně

nenechával, když, tak maximálně na moravských. Český lid je totálně neschopný a veskrze pomýlený, absolutně není schopen sám posoudit míru pravdivosti informací. Horem dolem do nich může speciální úřad jediné pravdy, navíc všemožně podporovaný nestrannými masmédii, natloukat, že nejhorší jsou Putin, Zeman a Babiš - a vidíte výsledek! Je to opravdu tristní, když lid, který je zdrojem veškeré moci, je totálně nechopný a nedokáže se ani svobodně správně rozhodnout!

J. Anděl 12.4.2018 16:22

Re: Na českých lidech bych to rozhodně

A vy se tu taky můžete udřít a pár jedinců pořád vzdoruje, co?

Smějící se bestie.

L. Kolman 12.4.2018 16:30

Re: Na českých lidech bych to rozhodně

Vy se mi moc nesmějte do ksichtu, na to jsem já háklivej. Navíc podle za mými zády.

J. Anděl 12.4.2018 16:35

Podle za vašimi zády se vám směje Babiš s Okamurou a s Putinem ;-P

J. Anděl 12.4.2018 16:38

Re:

Pardon, se Zemanem :-)

V. Novák 12.4.2018 16:43

Re: Na českých lidech bych to rozhodně

To je tím, že neznáme SŘLI a nevážíme si Janyšky!

L. Kolman 12.4.2018 15:33

Lhali o Saddámovi, lhali o brexitu,

lhali o chemických zbraních v Sýrii, případ Skripalovi smrdí až k nám na dvůr, proč bych jim měl věřit? Když navíc nejsem protiruský fanatik se zatemněným mozkem.