7.5.2024 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

Výzkum na prd

Být ta zpráva uveřejněna na Silvestra či na Apríla, člověk by se po přečtení pobaveně usmál a víc by se tím nezabýval. Jenže ona se na zpravodajských serverech objevila už ve čtvrtek 29. prosince, jako žert tedy asi zamýšlená nebyla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vandas 1.1.2012 20:18

Re: S tím koncem světa, je to jako se školením, jak se chránit, před účinky výbuchu jaderné bomby.

 Ostražitost před nepřítelem není, jen tak nějaký nácvik.

L. Brabencová 1.1.2012 20:23

Re: S tím koncem světa, je to jako se školením, jak se chránit, před účinky výbuchu jaderné bomby.

Jen ty kryty byly dost pofidérní.

R. John 1.1.2012 19:08

Kuwa, SŘLI musíte, pak je prorokování hračka !! :-))

J. Kombercová 1.1.2012 19:09

Re: Kuwa, SŘLI musíte, pak je prorokování hračka !! :-))

Teď jsem otevřela stránku a lekla jsem se. Tede, pane Johne! :)

R. John 1.1.2012 19:12

pudliky budliky... :-)))

R. John 1.1.2012 19:04

Ale stejně se to vyplnilo, jedno proroctví,

  že až bude Praha zadrátovaná těžko se žít bude, ale přijede kozák napije se i s koněm z Vltavy a bude zase dobře, to se stalo, jak my se na ÚV KSČ po 68 měli, tomu byste něvěřili. :-))

P. Vandas 1.1.2012 19:07

Re: Ale stejně se to vyplnilo, jedno proroctví,

Ale, to si naši vlastenci mysleli, už za Napoleonských válek. :-):-):-)

L. Brabencová 1.1.2012 19:08

Re: Ale stejně se to vyplnilo, jedno proroctví,

Blaničtí rytíři zatím nehodlají vystrčit hlavu.

J. Kombercová 1.1.2012 19:11

Re: Ale stejně se to vyplnilo, jedno proroctví,

Jak byl tenkrát Klaus na Blaníku, tak se s nimi dohodl, že ještě ne, až prý řekne on.

P. Novák 1.1.2012 19:11

Re: Ale stejně se to vyplnilo, jedno proroctví,

Kromě :-Veverky z Bitýšky.:-)

V. Kusý 1.1.2012 19:40

Re: Ale stejně se to vyplnilo, jedno proroctví,

Ale musí mu pomáhat Smil Flek z Nohavic!

R. John 1.1.2012 19:11

Já mám tuchy, že ti Blaničtí rytíři již svou úlohu splnili,

   Ovšem  jejich vystoupení bylo kolektivní,   jako  " 99 Pragováků".  :-)

P. Vandas 1.1.2012 18:24

Já starým proroctvím nevěřím.

 Zejména pokud jsou datovány. V Bibli v Epištole Pavla k Tessalonicenským , je pro mne napsáno. :" Den Páně přijde, jako zloděj v noci." Jsem si jist, že doba Apokalypsy je nepředpověditelná. Je sice pravda, že v Apokalypse Jan říká, že Pán se vrátí za tisíc let od svého nanebevzetí, ale jak se zdá uplynuly dva tisíce let a ještě jedenáct let k tomu.

P. Novák 1.1.2012 18:34

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Dobrý večer, já si myslím, že tisíc let má znamenat prostě za dlouho, jako šest dní stvoření nebyl týden. Ale přesto, anebo právě proto, mějme vyčištěny lampy své, že?

P. Vandas 1.1.2012 18:36

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Ano, jinde v Bibli je tento paradox objasněn slovy: " Neb pro Hospodina jeden den , jako tisíc let a tisíc let, jako jeden den."

R. Tesařík 1.1.2012 18:55

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Tesají Mayové do kamene a jeden povídá: 2012 se mi tam nějak nevejde... druhej říká ..tak některý lidí pěkně vyděsí.

R. Tesařík 1.1.2012 18:57

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

některý lidi to pěkně vyděsí.

P. Vandas 1.1.2012 19:03

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Ostatně, že by mne to neznepokojovalo říci nemohu. Myslím, že je spíše otázka zpětné vazby. Jestli náhodou lidé tím věřením v ono tu Apokalypsu nakonec nepřivolají. On i depresivní člověk, někdy když už se nemůže dočkat, tak skočí sám.

P. Vandas 1.1.2012 18:41

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Teď jsem si všiml, že můj titulek lze vyložit , jako pochybnost o proroctví Bible. Tak jsem to však nemyslel. Pouze jsem parafrázoval titulek paní Brabencové o dva odstavce níže.

L. Brabencová 1.1.2012 18:34

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Z toho vyplývá, že Jan byl špatný prorok.

P. Vandas 1.1.2012 18:37

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Nikoli.

S. Lazárek 1.1.2012 18:38

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Církev byla v těchto věcech docela inovativní, anglický biskup Ussher prohlásil, že svět vznikl 23. října 4004 př.n.l. a toto datumu bylo dlouho dobu bráno jako berná mince, dokonce bylo uváděno v Bibli. Teď tomu věří možná už jen neopičák Hájek......:-))

P. Vandas 1.1.2012 18:47

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Jistěže to jsou bláznivé konstrukce, které byly odpovědí na poptávku oné doby. Myslím, že nejsou podstatou biblického sdělení. To ve svém celku vytváří ucelený názor na svět a člověka, jako dílo Boha abstraktního, všemohoucího a nadčasového. Je to onen vyšší princip mravní, jehož zásady jsou zaznamenány z paměti tisíců generací našich předchůdců a jsou dodnes ideovým základem naší evropské civilizace.

S. Lazárek 1.1.2012 18:55

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Tak jsem to vůbec nemyslel, to co píšeš, je zcela jistě pravda.

 Jde spíše o to, když nekompetetní lidé vytvářejí ničím nepodložená dogmata, která pak dlouho žijí svým životem v hlavách těch, kteří jim chtějí věřit.

L. Brabencová 1.1.2012 18:56

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Jako Ptoleimaios na 300 let zablokoval astronomii.

S. Lazárek 1.1.2012 18:59

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Jak to myslíte?

R. John 1.1.2012 19:00

Jak ? ....já jsem jednou u tramvaje zablokoval dveře. :-)

P. Vandas 1.1.2012 19:00

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Ale, já se proti tomu co píšeš neohrazuji, neb je to pravda. Pravdou je, že mnozí jiní dříve i dnes vyvozují z Bible krkolomné teorie, ostatně Bible jim k tomu poskytuje bohatý materiál.

P. Hofman 1.1.2012 19:01

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

Já ani novým. Proroctví jsou pro ty, kteří mají potřebu věřit v předpovědi něčeho budoucího, co jim běžné informační zdroje nejsou schopny poskytnout. To vždy bylo, je a vždy bude.

P. Vandas 1.1.2012 19:05

Re: Já starým proroctvím nevěřím.

 Avšak i běžné plánování, je jistou formou prorokování budoucnosti.