24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

Vystrčil na Tchaj-wan

Předseda senátu Miloš Vystrčil příjemně překvapil. Ukázal, že jedna z pěti či šesti větví české zahraniční politiky zastává koncept nezávislosti a odporu proti nátlaku. Je to hojivá náplast na bolestný projev ustrašenosti z minulého čtvrtka, kdy sněmovna nedokázala schválit návrh ODS na poděkování ostrovní republice za bezplatné poskytnutí zdravotnického materiálu (to je další větev: ustrašenost), a pomohlo to zapomenout na demonstrativní vítání čínského letadla s rouškami (silná větev – servilita).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Fridrich 10.6.2020 9:50

Jak jsme se " nebáli " Němce, Rusa to víme- tedy někteří.. A jak se " nebojíme " nyní Číny to také víme...

E. Pawlica 10.6.2020 7:19

Ani nevrkl ...

J. Drobný 10.6.2020 7:27

Omyl. Až bude Vystrčil podnikatel obchodník, tak ať si jezdí kam chce. Takto je vrcholný představitel naší země, tudíž by se měl držet oficiální české zahraniční politiky. Nicméně je před volbami, takže jeho osobní statečnost, několik voličů, zřejmě včetně Polesnyho, ocení. Na ostatní dopadnou následky tohoto neuváženého provokativního činu. :-/

E. Pawlica 10.6.2020 7:32

Není důvod k znepokojení, následky tohoto neuváženého provokativního činu nedopadnou. Ani drobné následky. Máte-li ovšem konkrétnější informace, sem s nimi!

J. Drobný 10.6.2020 7:48

Myslet si to můžete, když vás to uklidní. O následcích se můžeme bavit až pokud k té cestě našeho Marca Pola dojde. ;-) Už se na ten příval investic z Formosy těším!

E. Pawlica 10.6.2020 8:17

Nemusíte se těšit, když už investice z Formosy tečou.

A následky cesty pana Vystrčila lze odhadnout - Čína utáhne kohout a z kapajícího investičního šlaušku přestane unikat těch několik miliard dolarů.

Zemanovi zmehne a drzý čínský hoch z ambasády v Praze půjde na tébich do Pekingu, přičemž nemusí být jisté, zda se ještě někdy objeví na božím světle mimo klec "převýchovného tábora", Konfúcius mne netrestej ...

J. Nevrkla 10.6.2020 9:58

Tomu významnému partnerovi exportujeme 10 x méně než do Číny. Žádný jiný stát to tak nedělá, asi počítají groše, což je pod naší či spíše ODS úrovni. To jsme to dopracovali.

V. Zadák 10.6.2020 7:26

Nejlépe se za "hodnoty" bojuje těm, kteří se nemusejí starat jak zaplatí nájem atd.

E. Pawlica 10.6.2020 7:37

Máte problém s nájmem? Japato? Vždyť je přece moratorium.

J. Prikner 10.6.2020 8:58

Ano, to jsou největší bojovníci za "hodnoty". No uvidí se, zda bude dál takto bojovat po listopadových volbách.

J. Nevrkla 10.6.2020 9:59

A už si stěží dovede představit život lidí mimo státní aparát.

S. Ševeček 10.6.2020 8:04

ne ide o morál. iba karta sa lepí.

P. Kučera 10.6.2020 7:06

Vystrčil a Pecková.

Poslední vystoupení předsedy senátu vyvolalo vzpomínky na Listopad, kdy jsme se poprvé za dlouhý čas nadechli svobody. Tenkrát šlo o principiální požadavky, namířené především proti komunistům, balvanu to na prameni. Aktuálně promluvil Vystrčil proti hokynářskému myšlení, které za kačku prodává svoje ideály, a proti prezidentovu "cyklistickému" čecháčkovství - nahoru se hrbit a dolů šlapat. Souhlasím, zvláště v situaci, kdy komunistům s vládní oposmlouvou č. 2. narostl hřebínek a sepisují Babišovi ultimativní seznamy podmínek, které jdou na ruku jejich ideově spřízněným východním imperiálním autoritářům. Mám jen trochu obavu, jestli necharismatický Vystrčil před veřejností unese pochodeň po charismatickém Kuberovi.

Večer jsem si na DVTV přehrál záznam z pražské demonstrace Chvilkařů. Opravdu mě to moc mrzí, ale myslím, že opravdu nestačí už druhý rok jen opakovat stále stejné výkřiky, přestože příčiny trvají. Ta repríza začíná být v jejich ryze ochotnickém podání prostě nezajímavá. Snaha po zpestření, když pozvali k promluvě Dagmar Peckovou, vyzněla trapně: operní diva se pohoršovala nad nemožností vrátit se dva týdny do Prahy z Německa, jakoby i za pandemii mohl Babiš. A její závěrečná výzva tisícihlavému davu ke zpěvu hymny bez roušky? Hloupé.

To se v milionovém městě nenajde jeden dobrý režisér? Nebo si snad Minář s Rollem nenechají poradit? Škoda.

Dobrý den.

F. Sojka 10.6.2020 7:11

Střízlivé a věcné!!R^

P. Dvořák 10.6.2020 7:19

Režisér čeho? Toho divadýlka?

A nestačil by jeden pitomý principál?

V. Zadák 10.6.2020 7:19

Madam Peckové už to nezpívá (ztratila hlas, to se stává) a tak se přeorientovala na politiku.

V. Hájková 10.6.2020 7:24

A byste jim p. Kučera poradil VY- ZA REŽII? Škoda, že jste ani nenaznačil!

V. Hájková 10.6.2020 7:26

oprava : A co byste ......

P. Kučera 10.6.2020 7:52

On dramatik Václav Havel asi nasadil laťku moc vysoko.

E. Pawlica 10.6.2020 7:26

Dobrý den, pane Kučero, problém není v požadavcích chvilkařů, ani ve zpěvu bez roušky nebo absenci dobrého režiséra.

Problém je v přetrvávajícím vadném stavu. To by vás možná mělo mrzet víc, než ochotnické vystoupení paní Peckové.

V. Hájková 10.6.2020 7:34

Máte pravdu . V této české postkomunistické společnosti - kde tisíce a tisíce čechu prošlo řadami KSČ a StB - aby se nakonec dopracovali téměř po 30 lety k vládě komunistického fízla a té proruské bandě v čele s bezpáteřním opilcem se hodně těžko něco dá změnit k lepšímu

P. Kučera 10.6.2020 7:55

Pane Pawlico, stokrát souhlasím. Ale i protest musí být na jisté úrovni. I svým nejvěrnějším přátelům řeknu do očí, když udělají něco blbě - asi proto, že mi na nich záleží!

I. Mertl 10.6.2020 7:47

Nevím, nebyl jsem. Asi máte v kritice pravdu, ale není to chyba jen Chvilkařů. Je to i chyba moje, Vaše, všech nesouhlasících, že jsme tam nebyli, demokratických politických stran, že nenacházejí cestu ke skutečnému politickému odporu proti stávající (skutečně většinou) nechtěné vládě politického dobrodruha. A my/vy voliči co Babiše nechceme koukáme a koukáme. Čekáme? Na co? Vy jste Babiše volil, pane Kučero? A máte konstruktivní nápad, jak rozhýbat voliči i politiky k činnosti jiné než povrchní kritika (jakou jste tu taky předvedl)? Já ne. Že bychom byli opravdu národ opatrných/zbabělých kverulantů?

P. Kučera 10.6.2020 7:58

Pane Mertle, dělám to nač stačím. Babiše jsem otevřeně kritizoval na jeho shromáždění v Brně už před jeho prvními volbami. Byl jsem v tom sále jediný. (A je pro mne totálně nevolitelný, to jste nepostřehl?)

I. Mertl 10.6.2020 9:40

Neberte to osobně, vada je ovšem v lidech, ne v těch dvou mladících, kteří dělají na co stačí. Ano, je to na nic, zdá se, přesto je levné kritizovat to, co političtí laikové dělají, jestliže profesionálové jen počítají své odcházející ovečky.

J. Fridrich 10.6.2020 7:01

" Polští vyšetřovatelé zvažují požádat soud o zatykač na Štrougala."

Důvodem je, že při útěku na západ přes Československo zemřelo od roku 1950 do roku 1965 31 Poláků. Část kvůli tomu, že na hranicích mezi Československem a Rakouskem zeměmi byly od roku 1952 dráty s vysokým napětím. No, ono 5000 V se nedá nazvat elektroléčbou.. Byli jsme za " zlatých komunistů " zadrátovaný koncentrák a někteří naši občané to dodnes nepochopili.. Poláci za jedna s hvězdičkou. Jejich skvělá polská režisérka Agnieszka Hollandová natočila film o našem Janu Palachovi, který NENATOČIL žádný český režisér...

V roce 2012 Agnieszka Hollandová přijala nabídku na natočení třídílného dramatu pro HBO Hořící keř o činu Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na protest proti sovětské okupaci Československa a nastupující normalizaci.

J. Polesny 10.6.2020 7:07

Je smutné, že nám musí "nastavit zrcadlo".....

F. De Winter 10.6.2020 7:23

No jo. Někteří hrdinové bojují minulé války a nevšimli si, že jsou nové hrozby.

F. De Winter 10.6.2020 6:59

Opozice z dementbloku dokazuje, že hodlá vládě mydlit schody bez ohledu na zájmy ČR. Podle hesla „čím hůř, tím líp“. Stejně jako to předvedla při epidemii koronaviru. Ne náhodou se tím podobá americkým liberálům, kteří také raději rozmlátí USA na kousky, než by se smířili s výsledky voleb. Libtardí internacionála! Ale taktika je to krátkozraká, hloupá a odpudivá. Zapáchá pokrytectvím, lží a nenávistí. Soudruzi si neuvědomují jak jsou průhlední. Lepší předvolební kampaň si Babiš nemůže přát. :-P

E. Pawlica 10.6.2020 7:04

Tak to Babišovi svými odhaleními nekazte, nejste přece politicko-taktický exhibicionista ...