18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Výroční zpráva BIS

Kdyby měl být výsledek zprávy Bezpečnostní informační služby to, co bylo zveřejněno, pak by to byl výsledek velmi hubený. Soudný člověk ví, že Rusko se nevraživě dívá na naše alianční vztahy, jak na členství v Evropské unii, tak i v NATO. Rozbít je, to je dlouhodobý cíl a soustavně a dlouhodobě na něm pracuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 4.12.2018 15:07

Re: Kde je Mařák?

Fakt je, že Francie by potřebovala hodně "odsocializovat". Další fakt je, že se Macronovi nezdařilo prakticky nic a nejspíš už ani nezdaří. A následek nejspíš bude, že se vrhne do zahraniční a EUnijní politiky a tam od něj nelze očekávat lautr nic dobrého.

H. Omar 4.12.2018 15:09

Re: Kde je Mařák?

Drobet pohnul s pracovním trhem, ale to mu "pomohli" teroristi. Teď to vypadá, že skončil a bohužel směřuje, jak jste naznačil...

M. Prokop 4.12.2018 15:00

Re: Kde je Mařák?

Macron nemá koaličního "partnera" typu "had na tři". :-P

Zajímavá je jiná věc, vypadá to, že rozhýbávání socíku (v papírových LN pěkný článek od Kohouta, časem se zde asi taky objeví) by ještě jakž takž prošlo, ale zvednutí daní odůvodněné zelenou ideologií už bylo moc.

Mimochodem, IMHO by bylo lepší ten socík rozhýbávat snižováním daní a omezováním státních služeb, než zvyšováním. Dluh mají sice hodně vysoký, stát i firmy, ale to by ještě chvilku vydrželo.

D. Bystriansky 4.12.2018 15:24

Re: Kde je Mařák?

Francii šokovalo násilí protestů v Paříži. Co udělá Macron?

Již se possral a hledající mu utírá zadeček, paní Varadínková.

J. Cyrany 4.12.2018 14:39

To chce

hentu ... komisi.

K. Janyška 4.12.2018 14:18

Já asi v této věci budu fandit Babišovi. Okradl zloděje..Dzp

https://echo24.cz/a/SvpfM/ano-bagatelizuje-zpravu-komise-a-odkazuje-na-ceskou-legislativu-zprava-ale-vychazi-z-unijni

H. Omar 4.12.2018 14:36

Re: Já asi v této věci budu fandit Babišovi. Okradl zloděje..Dzp

Co vám EU ukradla?

K. Janyška 4.12.2018 14:41

Re: Já asi v této věci budu fandit Babišovi. Okradl zloděje..Dzp

Naději na lepší. Příkazniství z Bruselu všem je jako příkaznictví ÚV KSČ všem... Dzp.

H. Omar 4.12.2018 14:46

Re: Já asi v této věci budu fandit Babišovi. Okradl zloděje..Dzp

Skutečně? Jak to provedla?

Jinak to děsivé příkaznictví je v naprosté většině odsouhlasené našimi volenými zástupci. Nebo jste rovněž naskočil na jejich domácí fňukání pro voliče? To bych od člověka takových znalostí nečekal.

K. Janyška 4.12.2018 14:56

Re: Já asi v této věci budu fandit Babišovi. Okradl zloděje..Dzp

Donekonečna vám tu povídám, že demokracie je zločinem většin na jednotlivci. EU j ejako SSSR. To však nemluvím o jejich státech, ty jsou její obětí... Dzp.

M. Prokop 4.12.2018 15:02

Re: Já asi v této věci budu fandit Babišovi. Okradl zloděje..Dzp

Je odsouhlasené, bohužel. Ale dost bych uvítal, kdyby se místní socanská verbež nemohla vymlouvat na socanskou verbež v Bruseli a obráceně.

R. Stary 4.12.2018 13:48

Logicke

Musime vzit v uvaku, ze mame za sebou pul tisicileti nesvobody. Diky teto nesvobode cast naseho naroda nepatri k polokmenu obratlovcu. Za C.K. Monarchie milovali jsme cisare pana a jeho rodinu, za Protektoratu jsme proti Hitlerovi nemeli velke namitky a delali pro neho verne. Za komunisticke totality jsme milovali hromadneho vraha Gottwalda a SSSR na vecne casy, a nyni milujeme tandem Zeman Babis a jeho ANO. My Cesi milujeme svuj chomout obvzlaste, kdyz prijde z ciziny. Je to pocit menecenosti Tu nam vtiskl do naseho narodniho charakteru ten chomout trvajici pul tisicileti. Bez neho bychom se neobesli.

M. Prokop 4.12.2018 13:55

Re: Logicke

Jak kdo. Je-li to tak s vámi, docela vás lituji.

S. Donát 4.12.2018 14:00

Re: Logicke

Proč litujete? Má to krásně jednoduché a je spokojený.

R. Stary 8.12.2018 17:28

Re: Logicke

Setrete tu litost pro sebe. Vetsina Cechu si to vazalstvineuvedomuje.

V. Fenzel 4.12.2018 14:16

Re: Logicke

Na takové předky můžete být opravdu pyšný, pane Starý!

R. Brzák 4.12.2018 14:37

Re: Logicke

Pletete si lásku se strachem. Ano, byli jsme příliš dlouho v nesvobodě - a to nás vytvářelo jako závislé, málo svobodné - a především snadno strachu podléhající. To, co označujete jako lásku, je spíše projev závislosti. Láska však je projevem svobody. A naopak, co je nesvobodné, je i nutně nezodpovědné - a pak to není láska, která je zodpovědná. Nejprve sám k sobě - a poté, z nutnosti žití s dalšími lidmi (jakožto bytost společenská), i ke svým bližním. Ta láska, kterou vy tak označujete, je nanejvýš láskou opičí.

K. Janyška 4.12.2018 14:42

Re: Logicke

Strach je prvním předpokladem přežití. Nebojte se a je po vás. Soukromé právo má proto výhradně zákazový, tedy negativní, charakter... Dzp.

R. Brzák 4.12.2018 15:07

Re: Logicke

znovu po stopadesáté - ale co bych pro Vás neudělal.... - nikoliv nemít strach, ale nepodléhat mu je nám třeba. Zaregistrovat svůj strach, i přijmout informaci, kterou nám nese -a pokud jde o okamžité ohrožení, nepotlačovat instinktivní reakci jím vybuzenou, uskočit před projíždějícím vozem. To vše je správně. Ba dokonce nelze jinak.

Ale nejde-li o okamžité ohrožení, mám-li jen chvilku na zamyšlení - musím pochopit, že je to jen strach, co mne nutí prodlévat jen u jednoho aspektu situace, co mi způsobuje ten velký hněv, nebo touhu uniknout, co mi brání se pořádně na situaci podívat, možná v diskuzi i jen na chvíli uvažovat nad argumentem protistrany (a pod). A s tím pochopením musí přijít přijetí, že i takové riziko do mého života patří, že nemusím nutně hned jít do války, nemusím mobilizovat své rezervy (či omdlévat ,či znechuceně odcházet, zavírat oči, zahánět celou situaci ze zřetele). A pak se mi může podařit nahlédnout situaci šířeji - a dodat tak svému rozumu více hlubších a širších informací ke zpracování...

Č. Berka 4.12.2018 13:26

Vzpomněl jsem si

jak nám na vojně kontráš říkal, že bychom v hospodě neměli například říkat, kolik jsme měli vajíček k snídani- západní špioni by si z toho mohli spočítat, kolik je v kasárnách vojáků...

J. Richter 4.12.2018 13:34

Re: Vzpomněl jsem si

....u tebe to je jedno. Ty to vykecáš Burešovi a ten už to napráská dál...ale on už za prachy.

K. Janyška 4.12.2018 13:37

Re: Vzpomněl jsem si

Já jsem sloužil u seperzvláštního útvaru, kde jsem prodělal nejdelší PŠ u armády, 1 celý rok, a nachytal jsem tam asi na 8 krát v součtu 99 dní basy. Tam se to kontráši jen hemžilo. Bral jsem síť Asmara-Heidelberg-Teherán. Mám zkušeností a znaslotí jako nikdo ... Dzp.

D. Green 4.12.2018 14:06

Re: Vzpomněl jsem si

Prostě přes kulácký původ, spolehlivý poddůstojník.

K. Janyška 4.12.2018 14:13

Re: Vzpomněl jsem si

Jo ? S 99 dny basy ? Nadsluhoval jsem 22 dní, pak mě vyhodili. Byl jsem tam už sám. Poslali mě tam, já jsem o to nestál. A dával jsem jim kapky. Tak se mně "moji" důstojníci báli, že budou mít zase prémie v háji, že mi aspoň půlku dalších průserů prostě odputili... Dzp.

K. Janyška 4.12.2018 14:15

Re: Vzpomněl jsem si

A vojín samozřejmě. Sebrali mi za trest i odbornou třídu. To mě štvalo, za tu byly prachy... Dzp.

V. Fenzel 4.12.2018 14:20

Re: Vzpomněl jsem si

Janyško, píšete, že jste byl jeden rok v PŠ, tedy v poddůstojnické škole. A co pak? Pak vás superarbitrovali pro blbost, že?

K. Janyška 4.12.2018 14:44

Re: Vzpomněl jsem si

Ne, vás, ani to si už nepamatujete ? Dzp.

J. Fridrich 4.12.2018 15:26

Re: Vzpomněl jsem si

Janyška, nejsou voni nakonec ten Napoleon Bonaparte ?

V. Hájková 4.12.2018 13:26

TAK

BUREŠ- jak je jeho přirozeností OPĚT - lhal ! Věděl přesně v den , kdy vyšla tato zpráva o tom, že má šmytec s dotacemi v některých západních denících z dopisu bruselské komise!

Vše - co začal podnikat- bylo jen divadlo pro české KOBLIHÁŘE:-))))))))))) tO BY UŽ FAKT I NÁŠ PES NAD TOUTO ZRUDIČKOU MEZI ZVRACENÍM BLIL!

Pro zdejší koblihářské trubky : JEDINOU PRAVDU - kterou k tomuto pustil ze své prolhané huby byla věta - NIC PLATIT NEBUDU:-))))))))))))))

V. Hájková 4.12.2018 13:27

Re: TAK

http://forum24.cz/premier-se-problemu-s-ek-nezbavi-smernici-podle-niz-politici-nesmi-cerpat-dotace-prijala-eu-prave-kvuli-babisovi/