22.9.2023 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

Výjimečný normální stav

Na přetřes v parlamentu znovu přijde prodloužení nouzového stavu. Tento stav, jak čtu v tisku, umožní například rychleji naplňovat kapacity zásobníků plynu a zajišťovat nouzové ubytování pro uprchlíky před válkou. Na to se mi chce zvolat: proč, u všech p*delí rohatých, potřebujeme nouzový stav, abychom rychle naplňovali zásobníky plynu a zajišťovali ubytování pro lidi v nouzi?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Nový 14.5.2022 1:01

Odpověď je jednoduchá.

Dlouho se politikům a neziskovkám vyplácelo tvrdit, že v ČR je velká korupce, a proto státní správa musí vyhlašovat výběrová řízení, kupovat nejlevnější šunt a neúspěšní žadatelé musí mít právo oddalovat rozhodování státu u soudů.

Teď se to stávající vládě vrací ...

O. Zuckerová 14.5.2022 1:26

Právě jsem chtěla napsat příspěvek podobného obsahu. Vada je ovšem už při výběru kandidátů při volbách. Nic o nich většinou nevíme, protože mainstreamová, média prezentují jen osoby, které preferují, některá hnutí prohlašují za extremistická (ta, která nevyhovují jejich redakčním kádrovákům) a tak voliči nejsou objektivně informováni. Do správy se dostávají neodborníci, někdy i úplatkáři, takže se prosazují zbytečné "úpravy" veřejných prostor, prosazuje se zuřivá podpora jistých skupin obyvatelstva (institucí pro jednu problematiku jsou třeba desítky, takže peníze se vyhazují) atd. atd. Pak nejsou prostředky na nic. Ti "nahoře", kterým už zase říkáme "oni", jsou ovšem se svými megaplaty ve vatě. Takže co by se starali? Po nich potopa - která ovšem může smést i ty jejich tak "pracně" zajištěné rodiny a oblíbence.

H. Kotaz 14.5.2022 3:35

R^

I. Pávek 14.5.2022 5:00

R^

M. Moravcová 14.5.2022 6:15

R^