Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

Vyhoďte Novotného, je terrible

Proslul svým úmyslem postavit pomník Vlasovcům (později narozeným připomínám, že šlo o Rusy kteří za války přešli na stranu nacistů, nicméně v květnových událostech roku 1945 velmi pomohli povstalecké Praze).
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LH

Zastáváte se Novotného, pak jste taky Novotný. Odpad.

0 0
možnosti
Foto

Ajajaj (jak vždycky říkal sportovní komentátor Gabo Zelena, je čtvrt na šest a Neviditekný pes ještě spí. Nebo že by se naplnila Astonova hrozba? Zastřelil se, zaspal nebo se ožral? Uvidím zítra nabo pozítří ráno až mě doktoři odepíší nebo dají naději ještě na nějaký rok života. Je to v Božích rukou, neb člověk míní a Panbůh mění. Hezký den a jestli bude poslední, není to z mé vůle.

0 0
možnosti
Foto

Zapomněl večer zmáčknout nějaký čudlík, kterým se spouští časovač pro nové číslo NP od 0.00. Obvykle si to všimne cca v 8 hodin, když vstává :-)

Prozatím bych ráda přivítala mezi chcimíry, putinovce, russssssské šváby a dezoláty našeho prezidenta PePa

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/petr-pavel-prezident-sky-news-rozhovor-valka-na-ukrajine.A240514_204506_domaci_vajo

0 0
možnosti
LN

Pád Charkova by pro Ukrajince znamenal obrovskou tragédii. V Kremlu to dobře vědí

Rusové útočí v Charkovské oblasti malými skupinami pěchoty a snaží se opevnit v pozicích, které od pátku dobyli. Podle dostupných zpráv, potvrzených ukrajinskými zdroji, dosáhli severních částí města Vovčansk, ležícího pět kilometrů od ukrajinsko-ruské hranice.

Ve městě, které mělo před válkou zhruba 17 tisíc obyvatel, jich zůstaly jen stovky. Ostatní už odešli dříve nebo je ukrajinská armáda evakuovala v uplynulých dnech. Rusové zřejmě obsadili na severním okraji Vovčansku několik továren a skladišť s cílem zachytit se v zástavbě.

"Obsadili komplex místního masokombinátu a už se odehrávaly boje i v ulicích města. Získali možnosti úkrytu a budování pozic, ze kterých se mohou posouvat dál. Ale ukrajinská armáda už také vyslala do Vovčansku posily. Rusům se nepodaří město rychle dobýt, očekávám tvrdé pouliční boje," uvedl na svém kanálu na YouTube ukrajinský válečný novinář Jurij Butusov, který se pohybuje přímo na frontě.

Rusové nasadili do pozemní ofenzivy v Charkovské oblasti přibližně padesát tisíc mužů, jejich výpad bude vázat ukrajinské síly přesunuté z východního úseku fronty. Rychlé ruské dobytí několika pohraničních vesnic dávají Ukrajinci do souvislosti s tím, že v této oblasti přímo na hranici nedává smysl budovat obrannou linii právě kvůli těsné blízkosti ruského území.

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky HUR Kyrylo Budanov v komentáři pro deník The New York Times napsal, že Rusko se rozhodlo udeřit nyní, aby ještě využilo nedostatku munice a zbraní na straně Ukrajiny, než na frontovou linii a bojiště dorazí zbraně v rámci americké pomoci v hodnotě 61 miliard dolarů (1,4 bilionu korun). Očekává také, že se Rusové pokusí překročit hranici a zaútočit v Sumské oblasti, která leží západně od Charkovské. ... (pokračování v článku)

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/charkov-utok-ukrajina-valka/r~245f84b411dc11ef9a9dac1f6b220ee8/

0 0
možnosti
KN

Vysmati Zidi se bavi, potom co odsouhlasili dalsi vlnu mobilizace.

https://youtu.be/SEx1h4Cfrjs?si=3t11NW3nqLJihYfA

0 0
možnosti
LN

Zase jsi vystrčil rypák z žumpy, ANTISEMITSKÝ KOMUNISTICKÝ ČU;-OÁKU??!!Rv

0 0
možnosti
PP

P97e91t94r 15P73a55v45e12l

14. 5. 2024 23:50

Tak koukám, že Sparta porazila Baník, tak aspoň nějaká dobrá zpráva. Vypadá to na titul.R^

0 0
možnosti
LN

ANO jsou největší hujeři a vítači migrantů. Komunistka Konečná zase usilovně diktuje

Jistěže je tento titulek nadsázka. Ale jen trochu. ANO v Česku a ANO ve zbytku EU jsou totiž dva nespojité světy. A totéž platí o lídryni koalice Stačilo! Kateřině Konečné. V Česku káže Antibrusel, v Bruselu ho aktivně pomáhá tvořit.

Češi mají v životě málo jistot. Jednou z nich však je, že jim bude před evropskými volbami někdo nabízet ochranu před "Bruselem". V roce 2019 to byla Okamurova SPD, tentokrát se téhle role chopily volební koalice Stačilo! pod vedením komunistky Kateřiny Konečné a hnutí ANO.

Konečná shlíží na voliče z předvolebního plakátu a vedle ní se skví nápis "Diktát Bruselu? Stačilo!". Babišovo ANO pak na jednom z hesel říká "Jdeme bojovat za Česko! Ne se klanět Bruselu." (živé odkazy v článku)

Předvolební kampaně jsou v politice vždycky divočejší období a říkají se věci, které by v běžném provozu nezazněly. Hnutí ANO a lídryně Stačilo! jsou však samy sobě přímými oponenty, když porovnáme jejich nynější rétoriku na domácí půdě a dosavadní činy v EU.

Hnutí ANO v Evropě je a chce zůstat členem euroliberálů, kteří jsou zdaleka největšími "hujery" Evropského parlamentu. Frakce Renew (Obnova) vyhlásila jako svoji doktrínu do eurovoleb federalizaci EU a ze všech politických skupin je nejvěrnější dohodám, které se "upečou" v Bruselu. Její europoslanci až v 90 % případů hlasují v souladu s proevropskou většinou.

Zatímco doma Babišovi lidé táhnou strašením migranty na českých vesnicích, frakce Renew označila přijetí migračního paktu za vítězství a historický úspěch Evropy. A jestliže Andrej Babiš aktuálně "chce mír", právě euroliberálové nejvíc "chtějí válku". Na popud frakce Renew si europoslanci odhlasovali, že neschválí uzávěrku rozpočtu EU, pokud vlády členských zemí nedodají Ukrajině slíbený systém protivzdušné obrany Patriot.

0 0
možnosti
LN

A teď to nejpodstatnější. Europoslanci za hnutí ANO s naprostou většinou toho, co hájí frakce Renew, souhlasí. Hlasovali proti svojí skupině u migračního paktu, odchodu od spalovacích motorů v roce 2035 nebo vývozu ukrajinského obilí do EU, kde hájili zájmy svého stranického šéfa.

Jde však o jednotlivosti. V Evropě jsou zástupci ANO součástí proevropského mainstreamu a chovají se naprosto jinak, než jak jejich roli nebo samu EU vykresluje Andrej Babiš doma.

Totéž platí o Kateřině Konečné, která je europoslankyní desátým rokem. Z jejích předvolebních plakátů to může vypadat, že se do parlamentu teprve chystá nebo že tam jen zvedá červenou kartu. Ani jedno není pravda.

Konečná sedí ve frakci Spojené evropské levice, která také hlasovala v souladu s proevropskou většinou v naprosté většině případů, a nikoli "proti Bruselu". Frakce Konečné je zároveň nejmenší ze sedmi skupin v parlamentu, a má tedy nejmenší podíl na moci. Být zpravodajem unijní legislativy se zástupci této frakce podaří málokdy.

Kateřině Konečné se to podařilo. Proč? Protože chtěla, aktivně si o to řekla. Byla zpravodajkou směrnice o ochraně lidí při braní spotřebitelských úvěrů. Vyjednávala s ostatními frakcemi, debatovala se zástupci členských států a s Evropskou komisí a v roce 2022 směrnici úspěšně dotáhla do konce; parlament ji následující rok schválil.

0 0
možnosti
KN

K92a93r68e94l 20N51o60v89a10k

14. 5. 2024 23:09

Zid Blinken v Kyjeve muziciruje pro zidovske kamose. Vsichni se ohromne bavi.

0 0
možnosti
LN

Zalez do žumpy, ANTISEMITSKÝ KOMUNISTICKÝ ČU;-OÁKU!!!Rv

0 0
možnosti
Foto

Prý nedělejme předčasné závěry a počkejme, říká Zdechovský o Migračním paktu. Až uvidíme, nebudeme se stačit divit? Co nám vnutí nejsilnější státy EU, které se potřebují tohoto problému aspoň částečně zbavit na účet východoevropských vazalů.

Migrační pakt je nástroj superstátů, které dlouhodobě nezvládají situaci u sebe, což je naprosto evidentní.

0 0
možnosti
VP

Hlavně je to program Woke , náboženství Západních hajzlíků. ,,Vyvolení "8-o

0 0
možnosti
Foto

Majerová Zahradníková je autentická kráva nebeská!

0 0
možnosti
PH

P23e91t29r 85H89a88n

14. 5. 2024 22:36

Takových je i tady na Psu několik.

0 0
možnosti
Foto

Tak Stoltenberg pronesl, že pokud Ukrajina prohraje, nebude se obnovovat? A co tam bude a kdo tem bude bydlet? Ukrajinci asi těžko. To tam budou Němci, Frantíci, Nizozemci, Švédi a další lifrovat ty své nové spoluobčany? A EU si na Ukrajině udělá skládky vyřazených slunečních panelů, vyjetých baterií z elektrických aut a uskladní tam staré větrníky?

0 0
možnosti
LN

ZALEZ DO ŽUMPY, ČU;-OÁKU KOMUNISTICKÝ Putinův páchnoucí!!!Rv

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz