18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Výborný nápad

Výborný nápad a hlavně realizace, což zdaleka není totéž. Na pražském Nákladovém nádraží je k vidění replika improvizovaného obrněného vlaku českých legionářů, kteří před sto lety ovládli Transsibiřskou magistrálu. U vojenských historiků jejich výkon budí úžas a úctu a je velmi dobře, že se legionářská historie mladé generaci připomíná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kombercová 10.10.2014 19:15

Re: Láníčku

Bych to řekla hezky česky, že u pana Láníčka se jedná o obyčejnou žvanivost.

Sedí na mezi a kecá a kecá.

I. Tellner 10.10.2014 18:19

Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

(který mají Ukrajinci, nikoli Rusové), konkrétně 156. protiletadlovým raketovým plukem UA armády ... říkal s.Nalyvajčenko ... tak ještě jeho slova potvrdit, a je to doma .. -)

J. Tolman 10.10.2014 18:21

Re: Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

To potvrzení určitě nebude problém.

J. Kombercová 10.10.2014 18:25

Re: Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

Do jara máme času dost... nevim, nebyla jsem u toho, ale pořád se mi zdá to první, co prosáklo, nejdůvěryhodnější.

J. Tolman 10.10.2014 18:27

Re: Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

Co to asi bylo za typ Buku, který byl krátce po sestřelení boeingu viděn a vyfotografován bez jedné střely, jak opouští Ukrajinu?

I. Tellner 10.10.2014 18:30

Re: Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

..ten krásný důkaz už byl samotnými Ukrajinci (Avakovem) stáhnut, neb se jednalo o fejček .. kdepak máte ten obrázek dneska .?

J. Jílek 10.10.2014 23:48

Re: Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

kecy

I. Tellner 10.10.2014 18:28

Re: Tak prý byl Boeing sestřelen Ukrajinci systémem Buk-M

Opravdu? Úplně první zpráva, večer v den sestřelu bylo vyhlášení Ukrajinců, že mají nezpochybnitelné důkazy o tom, že bylo letadlo sestřeleno střelou, vypuštěnou z území Ruské federace.

"Kerryyho důkazy" byly až druhá varianta .. -)

K. Janyška 10.10.2014 18:15

Komunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

a městech příští období spravovat věc veřejnou a to zejména v mezích Zákona o obcích. Podle mých zkušeností je doslova jedno, kdo to bude. Co já už viděl pravicových komunistů a levičáků z pravicových stran. Kdyby se losovalo z nabídky jistým způsobem tak, aby byla zohledněna jistá kritéria, bylo by to zadarmo a s výsledkem možná i lepším, než máme teď. Vždyť o soukromé a osobní životy občanů vůbec nejde, lépe řečeno nemělo by jít. Ten si každý žije podle zákonů státu, zejména však a v drtivé většině, podle soukromého práva a vlastních morálních pravidel každého z nás.... Dzp.

K. Drobková 10.10.2014 18:23

Re: Komunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

Jistým způsobem. Jakým ?

Jistá kritéria. Jaká ?

J. Kombercová 10.10.2014 18:23

Re: Komunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

No, jestli vám je jedno, kdo to bude, tak to teda nevim, mně to jedno není... ale žiji v malé obci, necelých 900 obyvatel (za 50 let nás ubylo 300), tak tady vybrat si jde, na 9 zastupitelů jich kanidovalo třikrát víc. :) 

A jen jedna kandidátka byla stranická, Kajane. Ani hlas ode mne nedostali. Komunální politika je o lidech, ne stranách, tady jsou na tom menší obce úplně jinak, Váš komentář se mi zdá mimo.

O. Slavík 10.10.2014 18:36

Re: Komunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

Janyška to ví, a proto ve Vrbně ani kandidátku ODS nesestavoval !!!

:-)

:-)

K. Janyška 10.10.2014 18:53

Komunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

Lékárníku, chodit do kostela a milovat EU mě Fiala naučit nemůže. Nikdy !!! Dzp.

K. Janyška 10.10.2014 18:40

omunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

Byl jsem 4 roky i městským radním, kromě mnoha jiného a potvrzuji, že největší problémy jsem měl s opravdovými hlupáky a to z jakékoliv volební strany. S komunisty to ještě šlo proto, že aspoň trochu věděli o co jde a člověk měl vždy jasno. Byli vždy proti mým názorům a já jsem věděl proč. Ale u ostatních to proč vždy chybělo. Hlasovali podle toho, kdy byl jejich sousedem, či známým bez koncepce a znalostí... Dzp.

J. Kombercová 10.10.2014 18:48

Re: omunální volby jsou jen určením toho, kdo bude v obcích

Tak to je Váš místní problém... já jsem s fungováním místního obecního úřadu spokojena. A tak to asi bude i jinde, prostě kde jací jsou obyvatelé, takovou mají obec. :)

Uřídit menší lze lépe, než větší, taky s méně penězi, například, se hospodaří šetrněji jež s miliardami... mmch. náš starosta obecní kanalizaci na ČOV (jednu už jsme měli řadu let, nejsme másla) "odnesl" zdravotními potížemi... když Vy všechno berete přes tu strany a straníky a přitom nejsou důležité ani strany ani straníci, ani Klaus., :))

P. Vandas 10.10.2014 17:54

Tak jsem s paní odvolil.

Nakonec jsme dali stranu KDÚ, +5ks křížků, Nezávislí +2ks křížků a zbytek ODS 8ks křížků. Víc tam toho k mání nebylo. :-):-):-) Dneska večer u sila. Prvně jsem to zkusila. Mám to za sebou. :-):-):-)

I. Tellner 10.10.2014 17:59

Re: Tak jsem s paní odvolil.

Já dal těchto 6 křížků : 2, 34, 28, 31, 44, 47.

Zítra je tah, uvidíme .. -)

J. Kombercová 10.10.2014 18:01

Re: Tak jsem s paní odvolil.

V naší vesničce střediskové, hezké, už několik období jako strana kandiduje jen ČSSD, jinak se zájemci sdružují do kandidátek za nezávislé.

Před několika lety, to ještě Dienstbier st. žil a Rath prvně (a naštěstí naposled) kandidoval jako lídr, pozval předseda místní organizace tyto dva na potlach s voliči... přijeli oba a prý se posléze divili, co že hje to za díru... já jsem se nezúčastnila, vím z doslechu. :)

J. Jílek 10.10.2014 17:43

Bloomberg

Ropa Brent klesla na 88,11 dolarů za barel, což je nejméně od prosince 2010. Rusko podle odhadů Sberbank potřebuje cenu ve výši 104 dolarů na vyrovnání svého rozpočtu v roce 2015

V. Hajková 10.10.2014 17:49

Re: Bloomberg

Vítám  - každý  pokles ceny    ropy!!

J. Tolman 10.10.2014 17:51

Re: Bloomberg

Podporujte OZE, a hlavně biopaliva. Ať žije řepka.

J. Tolman 10.10.2014 17:51

Re: Bloomberg

Zelená, nikoli modrá planeta.

J. Kombercová 10.10.2014 17:52

Re: Bloomberg

Já bych byla pro zelenomodrou.

J. Tolman 10.10.2014 18:00

Re: Bloomberg

Já jsem pouze poupravil název jednoho světového bestseleru, populárním hlavně na Litoměřicku.

J. Kombercová 10.10.2014 18:06

Re: Bloomberg

:) Vím.

Když mně modrá asociuje vodu, tady se asi rozcházím.

I. Tellner 10.10.2014 18:09

Re: Bloomberg

..zelenomodrá voda .... to bude asi se sinicemi ..

J. Kombercová 10.10.2014 18:15

Re: Bloomberg

No, ty sinice jsou trošku eklhaft, ale je fakt, že jižní moře je modřejší než třeba Balt. :)

P. Vandas 10.10.2014 17:55

Re: Bloomberg

Nemáš někde pár barelů Brentu po 88 $ ? Já bych si to doma dovařil. :-):-):-)

I. Tellner 10.10.2014 18:03

Re: Bloomberg

Hurá! Zítra u pumpy Natural za pětadvacet!

J. Jílek 10.10.2014 18:11

Re: Bloomberg

ano, to je pochopení situace chápana