30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

Všemi nenáviděný ministr

Prezident Václav Klaus včera jmenoval novým ministrem spravedlnosti Pavla Blažka, místopředsedu ODS. Krátce nato jej premiér Nečas uvedl do úřadu a nový ministr se mohl pustit do práce. Začíná ale se značným handicapem, veřejnost i většina novinářů je proti němu a priori zaujatá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Macek 4.7.2012 19:45

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

Na plemeno se Jílku klidně vy*er,podstatná věc je ta,že seš vemeno vzešlé po koitu tchoře s tvou mámou poběhlicí.

J. Ryba 4.7.2012 20:02

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

to je dobré, to je hodně vypovídající, tuhle hlášku jsem tam ještě neměl...http://trololo.blog.cz/1205/mackoviny

K. Drobková 4.7.2012 19:51

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

 :-)) a československým vlčákům říkáte jak ? Taky vlčák ? Pak v tom máte ale trochu zmatek, že ? Otazník :-))

J. Kombercová 4.7.2012 20:03

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

V okolí se nějak českoslovenští vlčáci nenacházejí, všichni mají ovčáky, tedy vlčáky. Kamarádka má druhého podobně vybarveného jako je váš. Musím se jí zeptat, jakému pojmenování dává přednost. Zatím jsme to neřešily. Obvykle známým psům říkáme jménem.

K. Drobková 4.7.2012 20:18

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

Máte pravdu, českoslovenští vlčáci se vyskytují opravdu zřídka, jsou to vyšlechtění psy, kteří zrovna moc v oblibě nejsou. Jasné je, že vlčák se říká všeobecně psům, kteří jsou víceméně podobní německým ovčákům. Jsou to vesměs náhodní kříženci německého ovčáka s tkz. pouliční směskou, kdy " vznikne " pes podobný sice německému ovčákovi, ale jak vzrůstem, stavbou těla, držením, srstí, atd. má s německým ovčákem málo společného, o povaze ani nemluvě. Pokud německého ovčáka, tak jedině s rodokmenem, tetováním a hlavně ze stanice, která dobrou a uznávanou pověst. ( dnes se rodokmeny psů falšují )

J. Kombercová 4.7.2012 20:22

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

Je mi jasné, že jako chovatelka se bijete za správný název svého psa, mmch. zrovna tihle se mi líbí. Já jsem jen psala, že u nás se těmto psům odjakživa říká vlčák, i těm co nejvíce ušlechtilým, já to měnit nebudu, protože všichni, s nimiž se stýkám, vědí o co jde. Z poznámky, že u nás se německým ovčákům také říká vlčák jsem se zamotala do debaty, v níž nechci být vítězkou.

Pozdravujte Ivara.

K. Drobková 4.7.2012 20:32

Re: vida, tak se Varadinková díky žumpě dozvěděla, že vlčák je jiné plemeno...

Díky. Nikdo nechce být vítězkou, ani já ne. Vždyť stejně jenom plkáme a o nic nejde. Jenom mi přišlo trochu líto, že pí. Varadinková nazvala Ivara vlčákem. Ale to bylo někdy odpoledne. Teď s večerem to už nemá nic společného. :-))

O. Uživatel 4.7.2012 20:05

Uživatel požádal o vymazání
O. Kadlec 4.7.2012 19:20

Cvokové.

Cvičil jsem služební psy. Vesměs německé ovčáky. Ale v armádě, ne doma. Doma ve východních Čechách jsme žádné "německé ovčáky" neměli, maximálně vlčáky. I v našem baráku, kde byli dva. Vlčáci.

Celkem nedávno byla prý uznáno taky plemeno "československý vlčák". Já s ním ale zkušenosti nemám, ani jsem ho snad v životě neviděl. Všici vlčáci, co jsem kdy viděl, byli němečtí ovčáci.

K. Drobková 4.7.2012 19:23

Re: Cvokové.

Plemeno Československý vlčák bylo uznáno v roce 1982.

K. Drobková 4.7.2012 19:29

Re: Cvokové.

Existuje ještě jedno plemeno " vlčáků " -

Saarloosův vlčák - holandské plemeno uznané v roce 1975

K. Drobková 4.7.2012 19:32

Re: Cvokové.

 Žádný pejskař, natož kynolog, cvičitel, neřekne Německému ovčákovi, vlčák.

J. Ryba 4.7.2012 19:37

Re: Cvokové.

je dobré to znát zejména při koupi, jak jste tu myslím vy správně poznamenala...já také dráždím našeho zahradníka, když po něm žádám pytel nějaké dobré hlíny na petunky... :-)

P. Boublíková 4.7.2012 19:37

Re: Cvokové.

Coby majitelka pejska jsem asi pejskař, že, a německým ovčákům říkám vlčák. Ale slibuju, že ode dneška si za to dám pokaždé facku.

K. Drobková 4.7.2012 19:46

Re: Cvokové.

 :-)) Coby majitelka pejska, jste zcela zřejmě pejskař. Průměrně vzdělaný pejskař  když nepozná stoprocentně plemeno, raději řekne pes, fena ( tedy pokud to pozná) než aby ze sebe udělal hlupáka či nechtěně urazil majitele. Je to tak zvykem aspoň mezi pejskaři mezi kterými se pohybuji. Fackovat se nemusíte, to vám nepomůže.....

P. Boublíková 4.7.2012 19:52

Re: Cvokové.

Pomůže! Lépe si to zapamatuju.

Když si představím, že jsem někomu řekla o vlčákovi a on to byl ovčák, stejně mě hanba fackuje :-)

K. Drobková 4.7.2012 20:03

Re: Cvokové.

 :-)) Tak to vás musela hamba nafackovat dvakrát. Německej ovčák. Německej. Ovčáků je ještě daleko víc ... :-))

J. Ryba 4.7.2012 20:19

Re: Cvokové.

ne abyste to aplikovala kvůli každé bibině

O. Kadlec 4.7.2012 19:44

Re: Cvokové.

To je pravda. Já jsem se naučil respektovat jméno tohoto plemena až na vojně. Do té doby to byli vlčáci, ale nemyslím tím u mne, prostě obecně. V životě jsem do té doby neslyšel nic jiného než "mám vlčáka". Ale my jsme u nás na vesnici měli psy, ne kynology. Samozřejmě už vůbec ne "pejskaře". Copak kdo měl psa, což měl každý druhý barák, byl snad pejskař? A co byli ti co mají kočku? ... Co je to "kynolog" jsem se taky dozvěděl až u té armády.

L. Brabencová 4.7.2012 19:24

Re: Cvokové.

Nejroztomilejší jsou yorkširové. :-)

F. Doušek 4.7.2012 19:25

Re: Cvokové.

zvláště, když se vám zakousnou zezadu do kalhot.

J. Ryba 4.7.2012 19:25

Re: Cvokové.

dycinky jezevčíci

L. Brabencová 4.7.2012 19:27

Re: Cvokové.

jezevčíka má moje sousedka a ten se naši yorkširky bojí. Asi nesnáší její štěkání. :-)

J. Stejskal 4.7.2012 19:31

Re: Cvokové.

Správně! Jedině jezevčíci.

J. Ryba 4.7.2012 19:38

Re: Cvokové.

hladkosrstý... :-)

J. Ryba 4.7.2012 19:24

Re: Cvokové.

taky jste dostával rozkazy...dvě dávky?

E. Macek 4.7.2012 19:28

Re: Cvokové.

Kdybych Jílku seděl s tebou v hospodě u jednoho slolu,pohladil bych tě po pleši.

M. Ilsner 4.7.2012 19:38

Re: Cvokové.

Macku, přiznej se !

J. Ryba 4.7.2012 19:47

Re: Cvokové.

to těžko....

K. Drobková 4.7.2012 19:39

Re: Cvokové.

 Asi. Pán byl cvičitel u armády. V armádě byli němečtí ovčáci používaní z 99 % u pohraničníků . vojsk Pohraniční stráže. Tito " cvičitelé " cvičili .......