1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

Vladimír Železný se chystá k návratu

Není mu jedno, že se zbláznil současný svět, uvedl jako jeden z motivů svého rozhodnutí kandidovat do senátu za Trikoloru. V jiných obvodech nastupuje do volebního klání Miroslava Němcová za ODS a Michael Žantovský. To je velmi sympatické a souvisí to se smyslem senátu jako instituce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Kellner 18.6.2020 17:47

Kdy si ji rozbili naposled a jak se to poznalo?

M. Varadinková 18.6.2020 17:54

Zatím si ji ale pořád rozbíjejí ti Vaši. Proto jsou pořád tak zuřiví a pořád se jim nelíbí výsledek voleb. Vadil Klaus, vadí Zeman, vadí Babiš, vadí Klaus jr, vadí Železný...vadí Lipovská, vadí Xaver ... vadí Duka(!).... Vadí totiž každý ne-havlista.

Pořád jen neutuchající zloba, urážky a plivance.

J. Ganaur 18.6.2020 18:03

Vadí Havel, co?Soudružko od Čuby.

V. Čermák 18.6.2020 18:08

Havel už nevadí, vadí Havloidi...

M. Varadinková 18.6.2020 18:13

Ten už naštěstí nevadí. Jeho pohrobci ano, protože to jsou právě ti zuřiví.

A to oslovení, na které jste zvyklý z komunistických schůzí, si nechte od cesty.

J. Ganaur 18.6.2020 18:15

Čuba vás neoslovoval souruzi a soudružky?Si nic nepamatujete.

M. Varadinková 18.6.2020 18:21

V žádném případě. Vždycky jen pane, paní. A my jsme ho oslovovali pane předsedo. Ti, co se s ním blíž znali, tak jenom předsedo. To si pletete s tím, jako to bylo u vás.

K. Zelený 18.6.2020 18:05

Tak už si trochu utuchněte! Ale ne tak, že vyjmenujete takovou dlouhou šňůru mizerných charakterů v politice byvších nebo do politiky se cpoucích, ti mě taky rozčilujou.

V. Čermák 18.6.2020 18:13

U voleb žádná kolonka Charakter není. Tam je jenom urna, do které volič hodí svého kandidáta. Kdo to zpochybňuje, není Demokrat...

M. Varadinková 18.6.2020 18:16

A můžete vyjmenovat nějaké ne-mizerné charaktery, které Vás nerozčilují? Jsou nějaké? Které to jsou?

J. Anděl 18.6.2020 18:14

Jedna věc mi na tom celém neštymuje. Jak si mohou havlisti pořád rozbíjet ústa a přitom mít hlavní slovo v naší zemi a páchat tu tolik zla.

Kdo je tedy prezident, premiér? Kdo vládne a přijímá zákony? Dělá to tedy dobře, nebo to dělá špatně?

Že si někdo stěžuje a není spokojený, no, to asi nikdy nebudou spokojení všichni, to se nepovedlo ani komunistům a že ti byli sakra úspěšní a oblíbení.

J. Ganaur 18.6.2020 18:20

Na tohle od "antihavlistů"odpověď nedostanete.Ani kdybyste sliboval Vítězný 25.Červen.

M. Varadinková 18.6.2020 18:33

To máte podobné, jako v USA. Tam sice vyhrál Trump, ale.....

Havlisté ovládají mainstreamová média a "kulturní frontu"a politici se jich proto bojí a ustupují jim. Kdo se jim postaví, toho znectí. Proto je mezi lidmi tolik iracionální nenávisti k těmto "znectěným"(viz seznam, který jsem napsala v předchozím příspěvku).

Každý člověk má v sobě kousek "Hájkové" a nechá se zmanipulovat k té nenávisti. Možná ne tak snadno, jako ona, ale když je ta kampaň dostatečně intenzivní, tak mnoho lidí uvěří a podlehne.

Lživé (polopravdivé) příběhy jsou havlisty vytvářeny i u nás podobným způsobem, jako vznikl příběh o nevinném něžném obrovi, kterého usmrtil zlý policajt z ryze rasistických důvodů. Viz třeba ten příběh o Železném a deseti miliardách.

J. Anděl 18.6.2020 19:27

Souhlas, každý máme kousek a necháme se rozvášnit. I já. Snažím se krotit.

S odstupem ovšem prakticky o každém faktickém tvrzení musím pochybovat. Za faktické tvrzení považuji prostě nesubjektivní informaci, kterou lze posoudit binárně - pravda/lež. A jsem si vědom, že kromě přímých účastníků (a i ti omezeně, neb zkresleně, subjektivně) nikdo nemůže absolutně vědět, jak se co odehrálo, včetně všech souvislostí. Jednu a tutéž událost vidí dva přímí účastníci zcela odlišně a ještě úplně jinak si jí uloží do paměti a úplně jinak pak s tím v paměti uloženým pracují. Málokdo dokáže mluvit pravdu a nic než pravdu (alespoň tak, jak si jí pamatuje, když už ne tak, jak se doopravdy stala), často různě bruslíme a kreslíme, přidáváme a ubíráme, ani ne vědomě, aby sdělované odpovídalo obrazu, který chceme (o sobě, o druhém) vytvořit.

A to nemluvím o tom, jak s pravdou zacházejí politici, obchodníci, kněží a imámové, případně mluvčí různých institucí, firem, zájmových a lobbovacích spolků. I když jak - stejně, jako píšu v předchozím odstavci - více či méně ohýbají, aby sdělované odpovídalo zamýšlenému.

Už jsem psal, že pro takto upravenou informaci používám termín "příběh". Příběhy pak formují rozhodování davů, aniž by záleželo na tom, do jaké míry jsou pravdivé, přičemž zcela pravdivé nejsou nikdy. Na příbězích stojí všechny ideologie i náboženství.

Tak mám proto radši filosofování, ve kterém si lze tříbit mysl, aniž bych se musel rozhodnout, kterému příběhu věřit a kterému ne. Příběhy mám rád v beletrii, ve filmu, v počítačové hře. Ve vyprávění u hospodského stolu. V duchovní literatuře. Kde z nich mohu mít prospěch v osobním životě a kde nezáleží na tom, jestli a jak moc jsou pravdivé.

V politice - v oblasti správy věcí veřejných -, jsou zneužívané k manipulaci. Čím silnější vášně probouzejí, tím větší k nim mám nedůvěru. A je mi v tomhle ohledu jedno, jestli se s tím příběhem vytasí Zeman, Minář, BLM, Greenpeace, Semín nebo ... to je jedno, kdokoliv.

J. Havelka 18.6.2020 17:36

Blboučký je typický znojemák..

J. Vobr 18.6.2020 17:19

JÁ SI TOHO PELTU UŽÍVÁM !!!

Ten píchal Premier League ;-D;-D;-D

J. Havelka 18.6.2020 17:13

750 mld juromedvěd se porcuje, oznámil Takáč, tváře jako slabikáře..tak Andrjušo, Hic Rhodos, hic salta!R^

R. Franz 18.6.2020 17:05

Musím uklidit pana Vobra: https://youtu.be/DhMpDYG2uaU

J. Vobr 18.6.2020 17:17

Dík ... to si ani nezasloužím !!! ;-D

J. Ganaur 18.6.2020 18:05

To jste ho uklidil nějak špatně.

P. Forejt 18.6.2020 16:57

pan prezident vás všechny moc pozdravuje a vzkazuje, že se zdravotně cítí zdráv, ale mrzí ho, že se letos nemůže zúčastnit oslav 75. výročí osvobození v Moskvě.

Radost mu však dělá fakt, že tank T-34, který osvobodil také Prahu , pojede v čele celé přehlídky ....n-tsssss

I. Kellner 18.6.2020 17:08

Rudé náměstí, fanfáry, v čele jede tank T-34, a na něm sedí Miloš... krásná představa.

J. Ganaur 18.6.2020 18:09

Ještě krásnější je ta představa, jak ho na ten tank usazují a hlavně jak ho sundavají.Nechtěl bych ten tank čistit.

P. Novák 18.6.2020 17:10

No tak ještě, že se necítí zdravotně nemocen...

R. Franz 18.6.2020 16:47

Astone, osobnost byl taky třeba Usama bin Laden, pro někoho i třeba "jen" Kájínek. Pohybuješ se v mediálním světě, takže pokud tvrdíš, že osobnost=mediálně známá tedy medii propláchnutá bytost, pak pro tebe platí, že se bojíš neokoukaných tváří, které by nemusely být závislé na svém předchozím mediálním odkazu. On totiž mezi Žantovským, Němcovou a Železným rozdíl je a to v případě všech tří dost podstatný.

P. Han 18.6.2020 16:55

Tak. Hledejte tři rozdíly.

R. Franz 18.6.2020 17:16

Rozumím Klaus jako Zeman, Babiš jako Filip.

J. Anděl 18.6.2020 16:59

Musí to být jednoduše osobnost, kterou místní voliči budou volit. Neuškodilo by ani, kdyby to byla osobnost, která voliče vysloveně přiměje k těm volbám dorazit - ať už hlasovat pro ní nebo proti ní, ale jediné skutečné kritérium je prostě výsledný poměr, nikoliv počet voličů.

Trošku to těm mediálně aspoň trochu propláchnutým nahrává, byť to samozřejmě není úplně nutné. Může se stát, že vyhraje někdo, o kom doposud nikdo nic neslyšel. Stačí k tomu, aby proti němu kandidoval někdo dostatečně široce nesympatický. Třeba ten Usama.

A to je právě na volbách úplně vynikající: že ten Železný tam půjde a my všichni, co tu jsme, uvidíme, jak dopadne. Bude to propadák? Důstojná prohra? Těsná výhra? Nebo naprostý triumf? Uvidíme.

Jinak možná proti němu můžete kandidovat.

J. Vobr 18.6.2020 16:44

MUSÍM UKLIDNIT ZDEJŠÍ BOLŠEVIKY !!!

https://www.youtube.com/watch?v=hb1NL5ohGuo

Krásná píseň v podání krásného zpěváka s ušlechtilým výrazem v obličeji ;-D;-D;-D

Z. Lapil 18.6.2020 17:55

Vy jste na ně docela hnusnej, za tohle se budou stydět ještě děti jejich dětí.