28.10.2020 | Den vzniku samostatného československého státu


Vladimír Železný se chystá k návratu

18.6.2020

Není mu jedno, že se zbláznil současný svět, uvedl jako jeden z motivů svého rozhodnutí kandidovat do senátu za Trikoloru. V jiných obvodech nastupuje do volebního klání Miroslava Němcová za ODS a Michael Žantovský. To je velmi sympatické a souvisí to se smyslem senátu jako instituce. 

Mají šanci se v něm prosadit osobnosti, kdežto v dolní sněmovně převažuje stranický mančaft. Poslanců je dvě stě, zkuste jich vyjmenovat deset, které znáte podle jména.

Vladimír Železný už v senátu zasedal a křeslo vyměnil za poslaneckou funkci v Evropském parlamentu. Je to euroskeptik, a jeho inklinace k Trikolóře je tedy v souladu s logikou. Těžko posoudit, do jaké míry ještě na českou krajinu, konkrétně na Znojemsko, dopadá stín někdejší Železného popularity, a jakou tedy má ve volbách šanci. Pokud se mu to podaří, bude to pro podnik Klause ml. vítaná posila. Trikolóra v celostátních preferencích přešlapuje na tříprocentním stupínku. Těžko se jí daří překonat mediální závoru a brilantní řečník Železný by jí mohl velmi pomoci.

Z pohledu s odstupem je pozice Trikolóry smutná v tom smyslu, že je produkt neslané nemastné obojetnické nevýrazné politiky předsedy ODS Fialy. Oba dva, Klaus ml. a také Vladimír Železný, by svým bytostným uspořádáním do ODS měli patřit. To, že tam nejsou, není jejich chyba, je to chyba ODS. Teď už je ODS poučená a zdá se, že se nechystá vyhodit řeporyjského Trumpa Novotného. Dnes by asi Klause ml. taky nevyhodila, ale už se stalo.

Železný tedy sedl na koně vyhozeného ze stáje s pytlem cementu na zádech. Ale to je kouzlo voleb, ti Znojemští, kteří mu hodí lístek do urny, mnohdy ani nebudou tušit o existenci nějaké Trikolóry.

Bylo by dobré, kdyby se jim to podařilo, všem třem, jak Železnému, tak i Němcové a Žantovskému. Třebaže jsou hodně a hodně různí, jsou to výrazné osobnosti. Ten opovrhovaný senát je v našem politickém systému útočiště politiků s názorem. To by si měl uvědomit ten,.kdo se shýbá pro hrst kravského lejna, aby ho na senát hodil.

Aston Ondřej Neff


Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!
Testujeme s Pampers: Vyzkoušejte dětské čisticí ubrousky s kokosovým olejem!

99 % přírodních ingrediencí a 1 % šetrných složek pro ochranu pokožky. To jsou dětské čisticí ubrousky Pampers® Coconut Pure™, které můžete...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.