2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svarda 13.8.2022 8:57

Vít Rakušan 1.místopředseda vlády a předseda STAN má jediný cíl, udržet se ve všech funkcích a k tomu směřuje všechny akrivity. Věřím, že volby prohraje STAN, protože jejich chování překračuje všechny meze. Kauza Mlejnek, Redl, Hlobušek a onen Rakušan který všechno zapírá. Asi by měl odejít on.

P. Skřivan 12.8.2022 17:03

No my tu viděli STAN v akci. U nás zrušili sídlištní kotelnu, protože přišli na nápad si z kotelny udělat komunistické, tedy oni tvrdili že komunitní centrum. Celkem jim ale nevadilo, že je na tu kotelnu ještě někdo připojen a že je zapsaná v energetické koncepci. Fotil se u ní dokonce i sám mistr Hlubuček.

Celé je to jasná zlodějina, protože pokud se kotelna ruší, náklady podle zákona neplatí ti, kteří jsou rušeni, ale ten, kdo jí ruší. U nás to bylo ovšem opačně a docílili toho vydíráním, že to vypnou hezky natvrdo, což u nás i udělali.

O téhle kauze se zatím nepíše, ale je to další názorná ukázka, co všechno jsou schopni vyvádět. Co tohle má společného s právem, to fakt nevím. Podle PČR ale prý nebyl spáchán trestný čin.

Prostě tihle už nekradou jen z veřejného, ale okrádají natvrdo i jednotlivce, čili rozdíl mezi touhle sebrankou a galerkou, moc velký není. Tedy jeden je určitě: tihle řídí i policii. O důvod víc, proč by Rakušan osobně měl vypadnout: pronto.

P. Hatina 12.8.2022 16:13

Že bych připomenul, " Rakušanovi šlo o jeho existenci v úřadě – a taky o budoucnu STANu sotva před pár týdny, když se ta aféra Dozimetr, veřejně projednávala. A tu tedy Rakušan politicky přežil, neboť se zaručil, že vše vyčistil. A že stejně se už dal znovu a s důvěrou zvolit předsedou STAN.

Teď, když to prasklo podruhé, už mu vlastně ani o existenci v úřadě nejde, a ani o delší budoucnost STAN. Zbývá mu jediné, zapírat a držet se své funkce. A že ani Fiala už nemůže udělat nic jiného, než ho v tom podpořit, aby se nepoložila celá jeho vláda.

A jak dopadne STAN za pár týdnů až budou volby, se dá očekávat. Asi se budou muset přejmenovat na POMI, tedy poslanci a ministři, víc než tahle partička Vyvolených už z nich nezbude.

M. Vaněk 13.8.2022 11:26

"Záruka" p. rakušana má asi tak stejnou váhu, jako kdyby odeska slíbila, že už nebude nikdy lhát a krást... ;-D

M. Varadinková 12.8.2022 15:38

...„Představme si, že by obdobným způsobem přišli voliči ANO, SPD nebo jiné opoziční strany či hnutí narušovat třeba mítink konkurence. Také by zastánci svobodného narušování mítinků mluvili stejně? Anebo by spustili písničku o ‚proputinovské lůze‘ či o ‚lidském odpadu‘ neschopném vést dialog? Trochu to připomíná vousaté bujaré přirovnání: všichni svatebčané zvraceli, jen pan starosta explicitně reklamoval prošlý vlašský salát... Skutečný demokrat, i když třeba Andreje Babiše nevolí a nepodporuje, by neměl šlapat po ústavně zaručené svobodě shromažďování. ...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-kdyby-takto-nicili-mitinky-fanousci-Babise-Mluvilo-by-se-o-svobode-nebo-o-luze-a-odpadu-Pravnik-ma-dotaz-710517

P. Skřivan 12.8.2022 17:09

Ač nejsem příznivec pana Babiše, resp. v této věci je úplně jedno, čí jsem nebo nejsem příznivec, považuji za zcela nepřijatelné, aby na demonstraci operovali tajní a o komkoli sbírali informace, neřkuli provokovali a pak zasahovali. To jsou praktiky StB a ty jsou nezákonné.

Pokud tam nevyšetřovali závažnou trestnou činnost, tj. nešlo o kriminální policii, tak tam neměli v civilu co pohledávat. Samotná jejich přítomnost je důvodem buď k vyhazovu jejich nebo jejich šéfa a samozřejmě každého, kdo to zkouší obhajovat.

J. Kalina 12.8.2022 11:31

Pokud si pan Babiš řádně zamluvil místo a termín na nějaký mítink, tak policie musí vystupovat jako jeho ochránce před narušováním ze strany odpůrců.

Pokud si pan Fiala řádně zamluvil místo a termín na nějaký mítink, tak policie musí vystupovat jako jeho ochránce před narušováním ze strany odpůrců.

Pokud si pan Babiš a pan Fiakla domluví společný mítink, kde budou před veřejností debatovat a spolu nesouhlasit a řádně si zamluví místo a termín, tak policie musí vystupovat jako ochránce obou před narušováním ze strany odpůrců a ještě dávat pozor, aby se do sebe nepustili příznivci obou pánů do sebe.

Docela prosté. Ovšem těžko se bavit s lidmi, kteří se ptají jakou barvu má součet 2+2 místo toho kolik to je.

To je jako si myslet, že příznivci Babiše a Okamury jsou všichni blbci a mezi jejich odpůrci není ani jeden. To zavání spíše snahou neztratit poslední zbytky sebevědomí a nezhroutit se při vědomí, že někdo jiný si myslí něco zcela jiného než já.

P. Hatina 12.8.2022 16:15

Fiala na veřejném mítinku? Co je to za sci-fi? Ten už by si ani veřejně vystoupil nedovolil, toho by vypískali i vlastní voliči..;-D

A. Renjascu 11.8.2022 23:03

Ten Bartoš je komik. Dnes například sdělil, že je zaskočen další kauzou STANu. Jak může být někdo - kdokoliv - kdo má všech pět pohromadě být zaskočen korupčním a mafiánským projektem STAN. Už v listopadu jsem psal, že STAN chce vnitro jen kvůli zametání stop. Ten Bartoš je neuvěřitelně nechápavej a na levičáka až podezřele naivní.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-bartos-je-dalsi-kauzou-stan-zaskocen-chce-znat-obsah-schuzek-s-redlem-211412

L. Kolman 11.8.2022 23:06

No on je i něco jiného. Řekl mu to už dávno tomu nazad Míra Kradousek.

https://www.youtube.com/watch?v=xmc8dMI6Zpo

A. Renjascu 11.8.2022 23:16

Dobrý

R. Nešpůrek 11.8.2022 23:11

Bartoš si teď bude Rakušana pěkně vychutnávat. Pořád mu bude "něco" nejasné ... ;-)

L. Kolman 11.8.2022 23:00

Jak to u nás dnes chodí. To se máme. Podnikání to je hrůza...... Fialo, máš 14 dní. Dostal účet za elektřinu a přešel k činu...

Zakladatel hnutí Chcípl pes Jiří Janeček sepsal otevřený dopis pro předsedu vlády Petra Fialu (ODS). Tentokrát mu prý nepíše v roli aktivisty, který v minulosti kritizoval různá covidová opatření, ale jako podnikatel – pivovarník, kterému chodí účty za elektřinu. Předsedovi vlády předložil ultimátum.

„Po včerejším rozhovoru s dodavatelem energií, který nám sdělil, že koncem roku nám končí fixace a že současná tržní cena elektřiny je 12 000 Kč za 1 MW/h a plynu 5 000 Kč za 1 MW/h, jsem se rozhodl Vám napsat tento otevřený dopis. Uvedené ceny nám zvedají provozní náklady o 250 tisíc Kč měsíčně, tedy víc než platíme dnes. Když se k tomu připočtou od června zvednuté úroky kvůli ČNB o 7 %, činí nárůst celkových vícenákladů 350 tisíc Kč měsíčně,“ napsal Janeček.

„Tyto sumy však nejsou způsobeny špatným řízením podniku, ale špatným řízením státu. Vyzývám Vás, abyste do 14 dnů jasně řekl, jak tuto situaci budete řešit, zda jako v Německu, kde vláda plně kompenzuje vzniklé vícenáklady, nebo zastropováním cen. Po zkušenosti s předchozí Babišovou vládou, která nám lhala, že máme vydržet a nepropouštět své zaměstnance, chceme dnes již jasná pravidla!“ pokračoval nesmlouvavě podnikatel. „Buď do 14 dnů zveřejníte jasná pravidla, nebo odstupte z funkce premiéra. I informace, že nikomu v České republice nebudete pomáhat, nám pomůže zavčas ukončit podnikání, rozdat výpovědi a podnikání ukončit. Což v konečné fázi znamená vše prodat," dal Janeček Fialovi ultimátum s dovětkem, že malé a střední podniky jsou páteří české ekonomiky.

A. Renjascu 11.8.2022 23:06

Úkol zněl jasně: "předat i zbývající část ekonomiky monopolům s kterými kolaboruje politická moc."

L. Kolman 11.8.2022 23:14

Na toto téma jsem narazil na facebooku na výborný obsáhlý článek. Zdejší banderovci tady dělají chytráky a nemají ani ponětí, o co v těch současných amerických rozj**ávačkách vůbec jde. Kdo za tím vším stojí a komu to má posloužit. Diviš a podobní tady vypouštějí svá moudra, aniž by měli představu, co se ve světě ve skutečnosti odehrává. A také si ti pitomci myslí, že na tom budou jinak, než my ostatní.

P. Diviš 11.8.2022 23:38

Jistěže, jaroušku komoušku. Budu na tom jinak, protože ad jedna, nežiji z ruky do huby, ad dvě, nebrečím jak stará k͇u͇r͇v͇a͇, že mi všichni škodí.

P. Jirkovský 11.8.2022 23:50

Jasně. Každej ví prd, jen jeden nevzdělanej trouba bůhvíodkud ví všechno z facebooku.

P. Diviš 11.8.2022 23:35

Tak to se zaručeně zboří svět, když Janeček ...

... a energie budou za půl darma a Putin spáchá sebevraždu. :-P

L. Kolman 11.8.2022 22:44

Čím více se blíží okamžik, kdy Rusko definitivně nebude ochotno jednat o nějakém kompromisním příměří korejského typu (mír už není možný), tím bezradněji si Západ počíná. Washington dal svým evropským satelitům jasně najevo, že dodávky nejmodernějších zbraňových systémů ohrožujících Rusko musí pokračovat alespoň do listopadových voleb do Kongresu. Bidena a jeho „Demokraty“ to sice nezachrání (Američany zámořské války už dávno nezajímají, hroutící se domácí ekonomika a drahota však o to více), ale něco prostě ti dementní tajtrlíci dělat musejí. Provokace gerontní čarodějnice Pelosiové na Tchajwanu je ze stejného soudku (se střelným prachem).

P. Diviš 11.8.2022 22:47

Taky se domnívám, že Rusko už toho napáchalo tolik, že není cesty zpět. Budou si Rusáci muset zase zorganizovat nějakou VŘSR, nebo podobný podfuck.

R. Tesařík 11.8.2022 23:00

Jako Jiří Jambor. Zrovinka tak

V. Zadák 11.8.2022 23:03

Dnes Jamborovu štafetu převzal politruk ČT09 Jakub Železný.

L. Kolman 11.8.2022 23:04

To je kdo, nějaký váš muzikant? Hoši, už stárnete a není to úplně ono, už vám to tolik nemyslí.

P. Diviš 11.8.2022 23:39

Nedá mu to, od dob, kdy s nadšením vyráběl nástěnky SSM.

V. Sember 11.8.2022 22:41

Krym

Z „ruského“ Krymu byli Tataři deportováni roku 1944 spolu s Armény, Řeky, Bulhary, Turky a Peršany. Jejich domovy obsadili zasloužilí Rusové... (Vůdce sovětského proletariátu Lenin má mezi přímými předky Kalmyky, Mongoly, židy, prababička byla Povolžská Němka.)

https://www.neviditelnycert.cz/blog/pel-mel/3113-deti-volhy-a-jine-deti.html

L. Kolman 11.8.2022 22:50

Tak nejzásadnější informací by mělo být, že Tataři kolaborovali za WW2 Němci. Takže ještě dopadli docela dobře, když vidíme, jak nakládají s kolaboranty Ukrajinci, chytrolíne.

P. Diviš 11.8.2022 22:53

Oni to sověti praktikovali všude, ty deportace a náhradu deportovaných Rusáky. V Pobaltí jsou s tím problémy dodnes, nejen na Krymu.

V. Zadák 11.8.2022 22:55

V Pobaltí se stále deportuje, Karle Šebesto?

R. Tesařík 11.8.2022 23:01

Jsou tam problémy s Rusy..jako všude.

V. Zadák 11.8.2022 23:04

Chtějí občanství, lumpové. Co si to vůbec dovolují?