18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

Velký problém pro premiéra, pro republiku

Andreje Babiše zjevně dohonilo to, co bylo zjevné od začátku, že totiž sloučení funkce vrcholného veřejného představitele je neslučitelné s pozicí dominantního podnikatele v tak významném sektoru, jako je zemědělství a potraviny. Když k tomu připočteme média, je na malér zaděláno.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Sorge 3.12.2019 20:42

V USA to mají vyřešené, buď prodej firmy (firem) nebo slepý svěřenský fond - blind trust.

I. Kellner 3.12.2019 20:36

"Trikolora a SPD se vzájemně vybijou!"

____________________________

https://pbs.twimg.com/media/EK4lGCiXYAECMAw?format=jpg&name=small

_____________________________

NO NAZDAR!!

Pohov! -)

P. Boublíková 3.12.2019 20:43

To jste ukradl z PL a tím pádem to neplatí :-)

Ale vážně, sanep už byl přistižen, že se nechal v nějakém průzkumu podmazat, takže s důvěrou opatrně. [>-]

I. Kellner 3.12.2019 20:47

Přišlo mi to od důchodců řetězovým e-mailem! :-)

Ale vážně - jako pravidelný sázkař vím, že právě SANEP mívá přesnější odhady, než např. Kantar. Nejvíc u těch posledních.[>-]

J. Venc 3.12.2019 20:54

Až bude odstřelen Babiš, nebude koalici ANO-ODS-Trikolora stát v cestě nic.

:-)

P. Staronový 3.12.2019 21:06

Leda snad existence ANO. Protože ANO je Bureš a Bureš je ANO.

I. Kellner 3.12.2019 21:20

Hele, proč by to nemohl šéfovat ze zámezí, jako Kačer v PiSu?

P. Staronový 3.12.2019 21:36

IMHO na to nemá povahu. Mohu se mýlit, pochopitelně.

P. Forejt 3.12.2019 20:34

teď před Vánoci jsou naše srdce otevřená. Stačí když jejich česká televize udělá jeden Adventní večer sbírku a to by bylo, aby se těch pár milionů pro Andreje neposbíralo ?? ......n-tsssss

M. Mařák 3.12.2019 20:37

Moje řeč, konečně si v něčem rozumíme. Také si myslím, že mí spoluobčané to Andrejovo dobrodružství rádi zatáhnou ze svých daní. Zde patrně není co řešit, řekl bych.

J. Schořík 3.12.2019 20:40

Vobr s Čermákem přece nevydělávají.. Ale blahoskloně ochotni nechat to zaplatit nás produktivní R^.Když jim teda Andy kromě té platby zasebe přihodí nějakou tu stovku..

M. Mařák 3.12.2019 20:56

Vy tady vytváříte jakési proti seniorské nálady a tak, bacha na to, abyste neskončil jako nějaký sexista, či co.

J. Schořík 3.12.2019 20:58

Agista když tak. A je tady řada seniorů co to po mně nechtějí za Andyho zaplatit a dokonce ani za pár stovek přilepšení :-)

J. Schořík 3.12.2019 21:03

Navíc je to zde na seniorském fóru vrchol rebelantsví..

P. Forejt 3.12.2019 20:31

Slovní spojení "střet zájmů" je legrační už sám o sobě. V demokracii však dostává přímo obludných rozměrů, neboť v té je ve střetu každý, kdo je činný v politice, zastupitelstvu, či státní správě. A záleží jen na tom, kdo se chytí, a kdo kolaboruje ......takže uvidíme.

J. Ježek 3.12.2019 20:22

Audit EU je kampaň a účelovka. Andrej není ve střetu zájmů. Nelže, nepodvádí, nekrade. Nebyl komunista ani estébák. Andrej maká. Proto se taky za dobu, kdy je ve vládě, jeho majetek zdvojnásobil.

A jestli zítra vrchní státní zástupce nařídí Andreje trestně stíhat za podvodné ukradení padesáti mega za čapák, tak to bude megakampaň a megaúčelovka ;-D

L. Zach 3.12.2019 20:40

Tak portfolio má pan premiér (a zapomínat bychom neměli na jeho drahou - která žádné svěřenecké fondy mít nemusí) slušně rozprostřené...

A tohle je z roku 2016, od té doby něco jistě přibylo - například minulý týden srbské bývalé státní opravny dopravních letadel (Boeing, Airbus...) ### https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/babisuv-fond-hartenberg-nakupoval-ziskal-srbske-statni-opravny-letadel-1364678

ttps://www.forum24.cz/wp-content/uploads/2017/03/AGF-FINAL.png

P. Forejt 3.12.2019 20:18

nevětší legrace je v tom, že všichni se nyní tváří ( a snad tomu i věří?), jako by si Andy přiděloval ty dotace sám ?? ....hmmmmm

P. Forejt 3.12.2019 20:17

jejich česká televize otevřela sýpky a krmí lidi této země vyživnou směsí .....tak jen tak dál a bude hůř .....n-tssss

J. Schořík 3.12.2019 20:01

Mno, tak nám Andrejko asi končí jako premiér. O vratku sesamozřejměbude Agrofert s ČR soudit a výsledek v nedohlednu, ale pozastavení dalších dotací je samozřejmé. Andrej se bude muset rozhodnout mezi zlaťáčky a premiérováním.. Já mám jasno co si vybere. A to ještě do měsíce přijde audit těch zemědělských dotací - to je ještě větší darda..

P. Boublíková 3.12.2019 20:05

Já nemám jasno, on si tu funkci hodně užívá. [>-]

R. Brzák 3.12.2019 20:07

pořád může nastrčit nějakou figurku a pokračovat v tradici devadesátek, kdy si vodil zaplacené politiky - a potom, za pár let, přijít jako spasitel Ababiš první pardon, jako přímo zvolený préza...

P. Boublíková 3.12.2019 20:12

To by si tak neužíval - rovný s rovnými mezi světovými státníky, kterým je jeho minulost srdečně fuk :-) a budoucnost je obecně nejistá, ostatně kandidát na prezidenta Topolánek už taky nikoho nezajímal :-)

Leč nechme se překvapit [>-]

R. Brzák 3.12.2019 20:13

pro mne samozřejmě každý moment bez STBáka ve vládě dobrý...

J. Schořík 3.12.2019 20:20

Je to určitě labuž, obzvlášť pro takouvouto "personu non grata" jakou Babiš v Čechách vždy byl (ve srovnání ve své lize). Ale takové obrovské koncerny jsou schopny padat neuvěřitelně rychle, ztráta důvěry, optimismu, zhoršení výsledků a za rok total kaput.. Nemyslím že si to lajsne.

P. Boublíková 3.12.2019 20:29

Asi si úplně nerozumíme - pokud by se měl rozhodnout mezi zlaťáčky = prosperita Agrofertu, a mezi svým současným postavením v politice, nevím, co si vybere. Moc je velmi chutná, zas na druhé straně Babiš je asi pořádnej škrob :-)

No a jestli je pravda, že bez Babišova premiérování Agrofert krachne, tak může rovnou Agrofert nechat osudu a zůstat ve Strakovce.

A pak ještě nevíme, co si přeje Móňa ;-) [>-]

R. Sorge 3.12.2019 20:33

Móňa o žádný smradlavý kravíny nestojí, chce jezdit po světě v pěkných hadrech ...

R. Brzák 3.12.2019 20:33

Móna je podle mne vedlejší - ovšem zajímavé může být, jak věci vidí bývalí "bratři ve zbrani"...

J. Schořík 3.12.2019 20:33

Rozumíme. Pokud zůstane v exekutivě, tak nebudou dotace a to může Agrofert položit (neříkám že položí , nevím, ale zdá se že bez dotací to prostě fugovat nebude), ale zase mu to dává přímou moc a šanci ovlivňovat účinně své kauzy.. A čapák je jenom jedna z mnoha..

P. Boublíková 3.12.2019 20:39

Fajn.

A ještě jsem zaznamenala jeden komický moment - závěrečný audit doporučuje jako možné řešení buď prodat Agrofert (což Babiš dosud tvrdě odmítal) anebo, pokud by Babiš chtěl zůstat v exekutivě, aby vzal nějaký vzhledem ke svému byznysu nekonfliktní post, například ministra kultury ;-D no tam už ho vidím přímov barvách ;-D [>-]