28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

V přímém přenosu

Drama záchrany dvanácti dětí z jeskyně s nevyslovitelným a nezapamatovatelným jménem Tcham Luang Nang Non sleduje celý svět. Velmi si přeji, aby k doposud zachráněným čtyřem hochům přibyli další, až budete číst tyto řádky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Donát 9.7.2018 10:27

Re: DOKÁŽETE

Ticho jako v hrobě? Nemáte v uších nacpané voskovky?

J. Pospíšil 10.7.2018 0:04

Re: DOKÁŽETE

Snížení proudu kolonistů přispělo to, že Maďarsko, Bulharsko, Chorvatsko uzavřely hranice a pak to, že Turecko za peníze EU zabránilo kolonistům nastupovat do člunů. Toť vše. Pak už zbyli jen ti, co připlouvají na lodích neziskových organizací, placených Soresem a dotovaných EU, které je přebírají v blízkosti a uvnitř teritoriálních vod Lybie a něco dovezou španělští námořníci. Tento proud se snížil tím, že Itálie platí pobřežní stráž Lybie a dodala jí i nějaké lodě a tato pobřežní stráž vozí kolonisty zpět do Lybie.

Některé severoafrické státy začaly více kontrolovat své jižní hranice a kolonisty posílá zpět.

S. Netzer 9.7.2018 8:54

Zajímalo by mě,

jak by si s podobnou situací poradili rusáci.

Scénář K-141 Kursk, Beslan nebo Dubrowka?

J. Václavíková 9.7.2018 8:57

Re: Zajímalo by mě,

Nejspíš. Taky je pěkné, jak se naší islamofobové dovolávají Ruska jako záchrany před islámskými teroristy. Zajímavé, že třeba Německo s milionem uprchlíků má tuším desetkrát nižší počet vražd v přepočtu na obyvatele jako v tom idealizovaném Rusku :-)

V. Čermák 9.7.2018 11:10

Re: Zajímalo by mě,

Idealizované Rusko? Za to přece může Vy, Janda a vám podobní. Tak se snažte, ať je Rusko ještě Idealizovanější...

J. Lepka 9.7.2018 9:01

Re: Zajímalo by mě,

To vám mohu prozradit. Nedostalo by se to ani do novin okresního formátu, tím pádem by o takové tragédii nikdo nevěděl. Následovalo by zamřížování vchodu a drakonické tresty potenciálním šťouralům. Inu " nět čelověka, nět problema"!

S. Netzer 9.7.2018 9:13

Re: Zajímalo by mě,

Já si umím i představit, že by podobná akce jako v Thajsku byla ohromná propagandistická show, srovnatelná s mistrovstvím světa. Putin je o něco mazanější než jeho předchůdci.

V. Čermák 9.7.2018 11:13

Re: Zajímalo by mě,

Ano je. Vyřešil tu teroristickou akci myslím v divadle a bez propagandy. I mladý Bush tehdy smekl...

M. Prokop 9.7.2018 9:51

Re: Zajímalo by mě,

Třeba by se záchranáři přestrojili za Putina a propaganda by jela naplno. Amfory, jeřábi, medvěd, tygr .... https://tinyurl.com/tigrputin

M. Moravcová 9.7.2018 9:32

Re: Zajímalo by mě,

tedy vy máte starosti a bujnou fantazii

S. Netzer 9.7.2018 9:38

Re: Zajímalo by mě,

Názorů pavlačových dryáčnic o mých starostech si velmi cením.

M. Prokop 9.7.2018 9:48

Re: Zajímalo by mě,

Václavíková si vašeho ocenění nepochybně také váží. V houfu je přece síla. :-P

M. Moravcová 9.7.2018 10:52

Re: Zajímalo by mě,

to mě těší. Já jsem pavlačová dryáčnice, vy nebezpečným blbem.

K. Janyška 9.7.2018 8:46

No, jo, i takový je svět.

Dramat jsou každodenně miliony... Dzp.

V. Kotas 9.7.2018 8:49

Re: No, jo, i takový je svět.

Ale média " vyzobávají jenom rozinky " a ty předkládají veřejnosti.

K. Janyška 9.7.2018 8:56

Re: No, jo, i takový je svět.

Ano, ta která táhnou dobře se prodávají... Dzp.

J. Anděl 9.7.2018 9:01

Re: No, jo, i takový je svět.

Není na tom nic divného. A atraktivita tématu není o nic horší kritérium, než důležitost podle něčího individuálního názoru, nebo podle ideologického klíče.

J. Anděl 9.7.2018 8:45

Hm

Vím, že media píší divně. Ale nechtěl bych mít šokovaného a zděšeného premiéra.

S. Donát 9.7.2018 9:43

Re: Hm

ANo, taky mě to praštilo do očí. Co je na tom tak hrozně šokujícího a děsivého?

J. Václavíková 9.7.2018 8:44

Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

používají mántru ,,Merklová zavinila migraci" Tak tu je graf vývoje migrace, který tohle tvrzení naprosto popírá. Zobrazuje strmý nárůst počtu uprchlíků až do podzimu 2015, kdy otevřela hranice pro běžence ze Sýrie, uvízlé v Maďarsku, načež následuje prudký pokles.

http://www.consilium.europa.eu/en/infographics/eastern-and-central-mediterranean-routes-09-2017/

V současnosti jsou počty migrantů nepatrným zlomkem těch z roku 2015.

V. Kotas 9.7.2018 8:47

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

To není žádná mantra - to je skutečnost ?

J. Václavíková 9.7.2018 8:49

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

Umíte číst? Jestli ano, prohlédněte si graf, který tu vaši mántru vyvrací.

V. Kotas 9.7.2018 8:54

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

S grafem se běžte vycpat, to je jako se statistikou - věřím jen té, kterou jsem si sám vytvořil / citát jednoho velmi moudrého a schopného politika. Vidím a slyším. Kolik těch uprchlíků budeš mít doma za své, s plnou odpovědností za ně !

J. Václavíková 9.7.2018 8:54

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

No jo, já nabízím fakta, to hysterky nikdy nezajímalo.

J. Lepka 9.7.2018 9:05

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

Kdo ta "fakta" vytvořil a vypustil do oběhu? Nakolik jsou ta "fakta" relevantní a pravdivá? Saturnin přece tetu Kateřinu také slušně pozdravil.

J. Václavíková 9.7.2018 9:29

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

Jestli máte dojem, že na Sputniku najdete důvěryhodnější údaje než ty, které zveřejňují oficiální stránky EK, pak hledejte tam. Přesto, že byly mnohokrát odhaleny jako lži, na rozdíl od těch oficiálních statistik.

P. Harabaska 9.7.2018 9:06

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

Nabízíte fakta, která vám někdo předložil. Potom ještě existují další fakta, která vám nikdo nepředložil, takže o nich nevíte. Ta se mohou od těch předložených dost lišit. Např. v německém tisku se objevují zprávy jen o opravdu nezamlčitelných případech zločinů těch kulturních obohacovačů z jihu. V Rakousku se se změnou vlády změnila do značné míry i informační politika rakouských médií, a ejhle, najednou je těch případů o mnoho víc.

J. Václavíková 9.7.2018 9:14

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

V EU dojde ročně k cca 20 000 vražd. Jaké procento z toho jsou ty, co mají na svědomí uprchlíci? Pro zajímavost, v Rusku je počet vražd na 100 000 obyvatel asi 100.

J. Václavíková 9.7.2018 9:46

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

Dohledala jsem čísla, sekla jsem se. Celkové 22 000 vražd, to je denně 60 vražd. O kolika z nich se denně informuje? V Německu je to 0,9 na 100 000 obyvatel, a to i s tím milionem uprchlíků, islamistů, jak máte ve zvyku říkat. V Rusku je to 11, asi 13krát vyšší číslo.

P. Harabaska 9.7.2018 9:49

Re: Znovu a znovu tu někteří jednodušší jedinci

Vážená, zločiny spáchané těmi prý lidmi nejsou jen vraždy, ale také znásilnění. Zdá se, že vy byste si něco takového asi ráda vyzkoušela. Ona by i Angela mluvil jinak, kdyby ji něco takového potkalo. Ovšem starý jalový kus něco takového potkat nemůže.