18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

V Lucemburku o solidaritě

Premiér Andrej Babiš je v Lucemburku a jedná s tamním premiérem Xavierem Bettelem. Navazuje na pražský summit 16 členských států Unie, který jednal o budoucnosti evropských fondů politiky soudržnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 8.11.2019 10:54

Zemanův věrný Satelite, dobře provedená rotace okolo vašeho pána, mocného Zemana;-O...

M. Moravcová 8.11.2019 9:44

Dneska za 1*, souhlas.

F. Sojka 8.11.2019 10:04

Hvjezda je moc. Hehi

F. Šimek 8.11.2019 10:35

https://www.youtube.com/watch?v=1i_313RDUe8

P. Kučera 8.11.2019 9:30

Opět mocný Babiš a jeho gigantický kontlikt zájmů

Ministerstvo spravedlnosti nepřezkoumá rozhodnutí středočeského krajského úřadu o zastavení přestupkového řízení s premiérem Andrejem Babišem kvůli možnému střetu zájmů. Pro přezkum nejsou důvody, sdělil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Babiš čelil podezření, že stále ovládá média spadající pod holding Agrofert.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/

Ten výrok MS je bez vysvětlení, bez sdělení jediného faktu, proč tak rozhodl. Vidíme tu tandem Babiš - Benešová - středočeský krajský úřad. Střet zájmů je do nebe volající - tak pracují Babišovi koně.

F. Šimek 8.11.2019 9:38

512-to nemá chybu !![>-]EU

P. Hlosta 8.11.2019 9:55

Musí se stvořit zákon, že majitel médií nesmí do vládní funkce, případně politiky. Až bude ten zákon přijat, pak jistě bude uznatelné, že premiér alá Babiš je ve střetu zájmů, když má v portfóliu noviny.

Jinak, já jsem toho názoru, že volit si miliardáře do čela státu je špatně. Zda by měli spoluobčané držící tak velký kapitál být vyřazeni z možnosti vstupu do politiky je ovšem diskutabilní co do demokratičnosti. Ale velký kapitál má vždy(!) tendenci stranit sám sobě, když mu je dána možnost.

Při současném stavu našich zákonů je jediná možnost - Babiše s jeho ANO nevolit. To by ovšem opozice musela být výrazně schopnější než je!

F. Šimek 8.11.2019 9:59

přesně tak R^ Jako pár facek !!!!!!

F. Doušek 8.11.2019 10:53

Miliardáře mají v čele státu i v USA, v Rusku, na Kubě ...

J. Matuška 8.11.2019 10:59

Pane Hlosto, jste "toho názoru, že volit si miliardáře do čela státu je špatně." Já si to nemyslím. Záleží na charakteru. Dovolte mi citovat: Tak mluví budoucí president USA Donald Trump. Bůh ho ochraňuj!

"Establishment a jeho mediální nástroj udržuje kontrolu nad tímto národem prostředky, které jsou velmi dobře známé. Každý, kdo zpochybní jejich postavení je označován jako sexista, rasista, xenofob a morálně pokřivený... Napadnou vás. Pomluví vás. Budou zkoušet zničit vaši kariéru i vaši rodinu. Budou zkoušet zničit na vás cokoliv, včetně vaší reputace. Budou lhát, lhát, lhát. A pak znovu, a pak udělají více než to. Udělají cokoliv bude nutné..."

Ještě více na mě zapůsobila CESTA DONALDA TRUMPA DO POLITIKY /VIDEO/. Už před časem jsem se pokoušel toto video si pustit. Nepadřilo se mi to. Pokud jste někdo šikovnější, uvítal bych odkaz...

J. Matuška 8.11.2019 11:01

Charakter je komplexní subsystém struktury osobnosti, souvisí s temperamentem. Charakterová složka se podílí na chování a jednání jedince ve společenských vazbách, vůči ostatním lidem. Charakter se odvíjí od vytrvalosti, sebeovládání a svědomí. :-)

M. Krčmář 8.11.2019 15:05

Organizovaný zločin na nejvyšší úrovni, čím to,že mne to nepřekvapuje.

I. Mertl 8.11.2019 9:13

Jak se stokrát opakovaná lež stává pravdou, pane Neffe i všichni Astonovi kývající. Dividendy prostě patří majiteli, tedy investorovi. Kdyby nepatřily, neinvestoval by. Chcípající hospodářství chcípajícího komunistického režimu potřebovalo injekci. (No jo, měli jsme práci, něco, třeba i dost jsme tam dělali, ale zboží co vznikalo bylo obtížně prodejné, protože neodpovídalo době. Chtěli ho jen ti, co ho od nás dostávali skoro zadarmo a na kvalitě nezáleželo. Spousta lidí pracovala jen tak, že chodila do práce a na schůze. A jak zem vypadala? Nepamatujeme?) Injekcí nezbytnou byly peníze a know-how. Peníze na rekonstrukce zastaralých továren a pořízení nového vybavení, know-how zase říkalo, co a jak vyrábět. A doma nebyl ani kapitál ani to zrovna tak důležité know-how. A když jsme se chtěli zvednout (a vy jste nechtěl, pane Neffe?) museli jsme za hranice. (Nepamatujete se na domácí investory a jak dopadli? Kladno? Plzeňská škodovka?). Úspěšně privatizovaná firma vyrábí potřebné zboží a zisk, který zpravidla odpovídá několika málo procentům z obratu-tržeb. Ze zisku odvede českému státu daň z příjmu, dividendy si odeberou vlastníci/investoři jako svou odměnu za investování (kapitálu a know-how) a zbytek zisku zůstává ve firmě pro další rozvoj. Prostě: investování není krádež, pane Neffe, ale obchod. A dividendy patří investorovi, jinak by nebyl obchod, víte?

M. Prokop 8.11.2019 9:17

A on Neff někde píše, že dividendy jsou krádež? Přečtěte si to znovu, pomalu a bez vzteku.

I. Mertl 8.11.2019 9:56

"Na dividendách odchází z Česna západním směrem tři sta miliard korun." To se líbí, Neffův Babiš i Hlosta to říkají ostřeji. Žádný vztek, jen korekce trvale kolujících závistivých a nenávistných nesmyslů.

I. Mertl 8.11.2019 10:00

Taky trochu vzdělání pro potřebné.

P. Hlosta 8.11.2019 8:43

Tedy, když ty zahraniční firmy...

Hyundai v Česku vyrábí mraky aut. Češi tam makají tak tvrdě, že málokterý vydrží déle než rok na páse a pracák proptně dodá jiného. Auta vyváží ta firma do celého světa. Třeba do Itálie, kde stojí v polích nekonečná množství těch aut, nebo do USA a tam se hromadí podobně. Netuším co dělají s těmi auty, když se neprodávají. Možná je ekologicky po letech zešrotují.

Ziskovost té firmy, to je zásluha našich občanů, co tvrdě makají, protože když jsou tak levní vyrovnají ztrátu té firmy, co neprodá. Navíc naši občané se tak zasluhují o ekonomický růst rozvojových zemí. Jsou na to právem hrdí a jistě by potvrdili všechny dřísty z ČT veřejnoprávně jim denně předkládané, protože jinak ani nelze.

Kdyby k tomu navíc naši občané přestali pít alkohol a kouřit, určitě by nastal světový mír a uhlíková daň by jim zachránila planetu. Já su tak ščastné! Ještě přeplavat ten kanál Lamanš a budu néščastňéší člověk na světě. ;-D

M. Prokop 8.11.2019 8:45

Jako ekonomická teorie je to zajímavé, až originální.

P. Hlosta 8.11.2019 8:52

"Šedivá je teorie, zelený je strom života!" pravil klasik. ;-)

M. Prokop 8.11.2019 8:54

Jen aby ten strom nebyl do ruda (a zelená je občas taky průser).

P. Hlosta 8.11.2019 8:59

Na barvy se dá nasadit filtr. Když nechci rudou, předsadím filtr na brýle a mám vystaráno. Na každou nechtěnou barvu filtr - to je řešení problémů! ;-)

M. Prokop 8.11.2019 9:19

Filtr na komouše a zelené, to by byl geniální vynález. Jen by člověk přišel o srandu s "Mílou" Zadákem nebo Johnem a Radou.

V. Novák 8.11.2019 9:46

Nejlépe černý...

J. Uzel 8.11.2019 11:01

Každému ty správné brýle a je po problémech. Geniální.

V. Zadák 8.11.2019 9:05

Na nevhodné barvy jste si přece pořídil klapky, není-liž pravda?:

R. John 8.11.2019 8:50

Kůůůwa... že se nechají tak sprostě okrádat od vod nějakého cizáka...když mohou nastoupit k nějaké národovčické fy. , co je zahrne prachama tak, že výplatu povezou domu na kolečku...

P. Hlosta 8.11.2019 8:56

Dělají to pro vyšší ideu, což vy nepochopíte. Vyšší idea, to je něco! Nějaký vyšší plat se tomu nevyrovná. Zkusil jste někdy sebezapření? Dát si na oběd místo bůčku třeba červíky? Ale i to jsou Boží tvorové, tak radši klíčky čočky. Jen se nedělejte, i vy byste rád tu vyšší ideu pro sebe. ;-)

R. John 8.11.2019 9:00

Teď vám nějak nerozumím... ani Souček se svým "Tušení souvislosti" by tohle nerozklíčoval... zeptám se jinak....nevstával jste dnes pudelí napřed ?.. :-)

P. Hlosta 8.11.2019 9:04

Po ránu mi vstávával předek napřed, ale to už je hodně dávno. Nemusíte všemu hned rozumět. Stačí vám víra, což je moderní trend v politice. ;-)

J. Fridrich 8.11.2019 8:57

S. Hlosta je veselá kopa... Některé jeho pasáže se dají využít jako základ pro veselé Silvestrovské scénky... Například toto je přímo kouzelné - " Češi tam makají tak tvrdě, že málokterý vydrží déle než rok na páse a pracák proptně dodá jiného. Auta vyváží ta firma do celého světa. Třeba do Itálie, kde stojí v polích nekonečná množství těch aut, nebo do USA a tam se hromadí podobně. Netuším co dělají s těmi auty, když se neprodávají." Prosím, prosím vytvořte ještě něco tak humorného...